Motorový spúšťač (tepelna ochrana).

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#31 Příspěvek od kutilmil »

Štítok ti môžem dať ale nechápem načo?

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#32 Příspěvek od kutilmil »

Pre sinclair: Ďakujem za rady. No s tým D je to trocha zložitejšie. Niekedy možno pobeží aj do D ale zatial nie. Vyriešil som to provizórne menšou remenicou aby to výkonovo stačilo do Y. Už je to provizórium snáď 10 rokov. Už medzitým stihol motor aj raz zhorieť práve preto že vypadla jedna fáza a samozrejme ako správny elektrikár som tam nemal ani istič. Nie to ešte ochranu.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#33 Příspěvek od kutilmil »

Tak som ofotil štítok. Nechápem síce prečo ale uvidíme :-)
Přílohy
Motorek EB.JPG

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#34 Příspěvek od BOBOBO »

Tak tenhle motor v podstatě na 25A/B ochranu nepotřebuje , je spíš problém ho zatížený spustit . Měl jsem ho na katru a když jsem víc zabral , tak šel .

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#35 Příspěvek od kutilmil »

Bobane, nehnevaj sa ale na motory a už vôbec nie takéto B ističe nepatria.

Uživatelský avatar
labakon
Příspěvky: 37
Registrován: 06 srp 2006, 02:00

#36 Příspěvek od labakon »


Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#37 Příspěvek od BOBOBO »

Máš ponětí , jaký je ve většině případů "připojovací" jistič u rodinného odběrného místa ? Mám ho taky . Pro průmysl by mne nenapadlo , že by někdo přemýšlel o rozvodné skříni ...

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#38 Příspěvek od kutilmil »

Samozrejme že mám ponatí jaké jsou připojovací podmínky k rozvodné síti. Musíš si ale umět poradit. To že na je na jističi napsané 25/B neznamená, že nutně musí vypínat podle charakteristiky B. Musíš v tom vědet chodit jako advokáti mezi paragrafi.
Naposledy upravil(a) kutilmil dne 29 led 2020, 09:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#39 Příspěvek od Achab »

Stejný motor 7,5 kW mám na cirkuli a musí se spouštět přepínačem Y/D. A to je hlavní jistič M 24,7A (charakteristika pro motory). Zásuvka je jištěná pomalými pojistkami 20A. Aby hl. jistič držel, nesmí být při rozběhu podstatněji zatížený dalším odběrem.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#40 Příspěvek od kutilmil »

Ja potichučku pošepkám že ja mám hlavý 25 charakteristika D. Ale ticho nech sa to nepriatel nedozvie.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#41 Příspěvek od Achab »

sinclair píše:...R100 byly ve spojení se stykačem vrcholně spolehlivé. Vypadávaly spolehlivě při ztrátě jedné fáze.
Při značném zvýšení proudu jako při výpadku fáze reaguje správně nastavené relé spolehlivě. Ovšem při pravidelně se opakujícím krátkodobém přetížení může být zcela neúčinné. V podobných případech je nutné nadproudové relé kombinovat s hlídáním teploty přímo ve vinutí.

Například na manipulačních linkách lesního závodu odcházely motory okružních pil 7,5 kW i několikrát za rok a relé R100 nevypínaly. Řezali silnější dřevo, než na jaké byla linka dimenzovaná. Krátké přetížení při záběru pily s následnou přestávkou nestačilo k aktivaci tepelné spouště relé. Vinutí motoru se přitom nestačilo dostatečně chladit a časem došlo k poškození izlolace. Nepomohlo ani zvýšení výkonu na 10 kW. Silnější motor dokonce přežil jenom týden, protože obsluha mu dávala tím víc zabrat...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#42 Příspěvek od Celeron »

kutilmil píše:Ja potichučku pošepkám že ja mám hlavý 25 charakteristika D. Ale ticho nech sa to nepriatel nedozvie.
Jo tak u nás kdyby elektroměrovej technik viděl při výměně elektroměru jistič s D charakteristikou, tak odmontuje starej a novej tam už nedá. Nesplněný technický podmínky odběrovýho místa.
Na tohle dojel soused, měl hlavní jistič J7K 24,7A ale pod víkem byly střeva od J7K 33A aby mu nepadal jistič přetížením od elektrodovýho elektrokotle.
Neraagoval asi rok na výzvu k výměně za nový typ, co má ČEZ v seznamu a tak ho odpojili.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#43 Příspěvek od kutilmil »

A ty si celerone myslíš že ja mam na to ističi napísané 25D?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#44 Příspěvek od sinclair »

Podobně přeznačené hlavní jističe J7K s charakteristikou M má spousta lidí..:D

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#45 Příspěvek od Achab »

Ty se nechávají jenom dožívat. Současně musí mít hlavní jistič označení nezaměnitelné a bez poškození neodstranitelné. Nelze použít typy umožňující vyměnit kryt s potiskem, nebo hmatník ovládací páčky za jinou barvu. U ČEZu to platí pro jističe instalované po roku 2001.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“