Mikrovlnka (HP, přesunuto)

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od ZdenekHQ »

K ní se takto stejně rychle dopracuješ. A navíc nečteš a nechápeš.

Píšeš, že se bojíš strčit ruku do MW, chceš to po jiných a ještě se divíš, že jsi v HP?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#32 Příspěvek od kutilmil »

To ale zdenku nebola otázka. To bola odpoveď na priblblú odpoveď! Keď sa totiž opytam čo sa stane tak predpokladam že niekomu sa to nechtiac stalo a že nám popíše ako to vnímal. Či to bolelo? či mal kŕče, či to len hrialo...... Aj mirovi sa to nechtiac stalo. Ja som nikomu nekázal ani som nikoho nenavádzal aby to odskúšal za mňa. Vidím ale že naozaj je s tebou ťažká debata. Nechajme to radšej tak, lebo ešte by sme prišli do konfliktu a zasa by si mi dal z pozície tvojej moci dovolenku. A to nechcem.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od ZdenekHQ »

kutilmil píše:...že niekomu sa to nechtiac stalo a že nám popíše
A jak se mu to asi tak může nechtíc stát, když ta MW má minimálně 2 bezpečnostní opatření, aby se to nestalo?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#34 Příspěvek od kutilmil »

Som na elektrofóre zdenku. Ty si nikdy nič neopravoval? Ty nevieš že keď sa niečo opravuje tak že sa veľakrát musí obísť zabezpečenie ktoré je určené pre laitskú verejnosť? Ty zdenku nevieš že napríklad šachtové dvere na výťahu sa nedajú otvoriť pokial nieje za nimi kabína a výťahári si ich bežne otvárajú? Alebo nevieš že na kabíne sa nesmie voziť a výťahári sa tam vozia? alebo ani nevieš že keď sú otvorené šachtové dvere tak kabína musí zastaviť a pritom opravári výťahov s ňou jazdia aj počas otvorených dverí? Takýchto príkladov by mohlo byť milión. Nepíšeme si predsa na fóre o varení ale na fóre o elektrike a opravovaní alebo bastlení. Nehnevaj sa zdenku ale stále ma tu presvedčuješ o tvojej pravde ktorú momentálne nemáš. Ja ti to hovorím v dobrom. určite ta nechcem nijako uraziť ani nič. Myslím si že si príliš zbrklý a že máš príliš vysoko nos a nevieš si priznať chybu. Dávam ti tu jasné argumenty čo, prečo a ako bolo ale ty to nechceš pochopiť.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dopadneš jako tiktak.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#36 Příspěvek od Artaban001 »

Kdysi jsem jako mladej a blbej chtěl rozjet mikrovlnku z otevřenýma dvířkama. Nastrkal jsem do obou koncáku dřívka a zapl jsem ji - párkrát to v ní zacvakalo a vylítnul jistič. Asi jsem zapoměl na ten poslední. Naštěstí.
Později, když jsem se v nich naučil "rýpat" a něco si o tom zjistil, tak už na takový blbosti kašlu - VN stranu měřím megmetem a ohmetrem, Jinak trafo odpojím a na místo něj dávám žárovku.
https://en.wikipedia.org/wiki/Microwave_oven
Dej si to do goole translátoru a prostuduj si to.
https://en.wikipedia.org/wiki/Microwave_burn
S tím udělej to samý. Myslím si, že zde je hodně odpovědí na Tvé otázky. Doufám, že Ti to bude stačit a nebudeš to chtít ověřovat ;-)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od forbidden »

Tvl, nedělal bych admina ani za nic.
Dotaz byl položen jako od naivního děcka, sorry. Co kdyby ses zeptal adekvátně věku a vzdělání?
Třeba na jakým principu vůbec mikrovlnka funguje, jak ohřívá materiály, na jaké frekvenci a jakej mají takový frekvence a výkony vliv na živou tkáň. Jak hluboko pod povrch se dostanou... Prostě cokoliv na co se dá rozumně odpovědět.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#38 Příspěvek od kutilmil »

Jak dopadel tiktak? niečo mi uniklo?

Že by sa fordiane nedalo rozumne odpovedať na to aký budeš mať pocit keď pichneš ruku do MW?

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#39 Příspěvek od kutilmil »

Dnes už budem končiť. Idem si dať totiž štamprlu a mám predsavzatie že pod vplyvom nepíšem. Tak zatial pekný večer.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od forbidden »

Rozumně se dá odpovědět asi na jakejkoliv dotaz, i nesmyslnej. Jen by člověk čekal na elektrofóru trochu lepší formulaci. Takto to má asi tak stejnej efekt, jako by ses ptal co se stane, když se chytneš drátů pod napětím třeba 22 kV. Ztratíš hned vědomí? Ucítíš smrad vlastního pálícího se masa? Ukousneš si při křeči jazyk? Cvrkneš si, a stihneš to vůbec?
Prostě nechápu.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#41 Příspěvek od kutilmil »

Forbiddene. Nerob si z toho ťažkú hlavu. Sú ľudia čo nepochopia. Ja tiež nedokážem pochopoiť tvoje prirovnanie pichnúť ruku do mikrovlnky s priamy dotykom 22kV vedenia. Možno by som to prirovnanie pochopil, keby som sa spýtal čo sa stane keď do bežiacej MW pichnem hlavu. Asi takto by som to ja zhodnotil. Jednoducho ty nechápeš moje myšlienkové pochody a ja tvoje. Asi sme každí v inakšom inteligenčnom alebo možno vedomostnom levely.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od forbidden »

OK, tak si běž dát něco dobrýho, necháme to být.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#43 Příspěvek od kutilmil »

Výborný nápad. O 20:15 príde sused Dušan tak to roztočíme. Je piatok, začína víkend, treba spustiť resetovaciu sekvenciu.

PS: Pokial si niekde z blízka Skalice kludne prídi. Víno tvrdé koňaky maceráty.... všetkého mám dosť. Len pivo nemám.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#44 Příspěvek od Artaban001 »

Kutilmile, už jsi to četl? - Máš tam odpovědi na Tvoji ruku v mikrovlnce.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#45 Příspěvek od ZVUK2000 »

forbidden píše:Jen by člověk čekal na elektrofóru trochu lepší formulaci.

Poslední dobou si říkám že už to tady elektroforum není. Místo EB asi FB. Po pravdě řečeno, kdybych dnes objevil EB asi bych se vůbec nezaregristoval :oops:

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“