Akú ihlu resp.prenosku???

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#31 Příspěvek od konosuke »

jó vážení a zlatý ! tohle je byznys, volnej trh, a lidičky to koupí ! a to proč ? a to proto bo nečtou EB...hifi zdar !
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#32 Příspěvek od sinclair »

Nemusí ani lézt zrovna sem, podobných jásavých blbů je tady i tak dost. Stačí myslím, zdravý selský rozum do hrsti.

Nedávno jsem musel znova nadefinovat jednotku, 1 BLB:
Je to nadkritické množství blbosti, obsažené ve výroku "Ano, bude lépe".
Předešlá definice, kritické množství blbosti, obsažené ve výroku "Žijeme lépe a radostněji" už objemově neseděla.

Když jste tu někteří zmínili ten izopropyl:
Nevím přesně, co to sem z číny posílají za sračku. Řekl bych, že s lékárenským IPA to nemá moc společného.
Smrdí jak mokrý pes a skoro to nečistí. Nehodí se to ani na umytí panelu a knoflíků od špíny. Asi nějaká levná verze.
Jeden takový mladý dynamický dobroděj, mi tady půllitr té smradlavé čínské sračky nechal. Nakonec jsem to nalil potkanům do kanálu, ať se pomějou a zapaří si.
IPA z lékárny vůbec nesmrdí a -překvapivě- čistí skoro jak 96% líh.
Ten lékárenský bude něco dost jiného. Taky ale nestojí desetikačku litr.

Hrot na V15-IV čistím tím 96% chlastem z lékárny. Stačí dva-tři tahy štětečkem na optiku a je to čisté. A ještě nikdy žádný hrot z držáku neupadl.
Naposledy upravil(a) sinclair dne 27 úno 2020, 10:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#33 Příspěvek od konosuke »

IPA v lékárně ovšem, vedou, v litrový flaši za cenu velmi kvalitního destilátu tož je to na zvážení a využití (hlavy magiče, čočka CD laseru, VHS čistička apod.)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#34 Příspěvek od elektrosvit »

Sice pěkné, ale mohl jsi napsat aspoň označení nebo druh obalu toho čínského IPA. Jinak je to stejně věrohodná informace jako s trafem v Talismanu.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#35 Příspěvek od sinclair »

Byla to 900g plechovka s patentním bajonetovým uzávěrem z bílého plastu, tmavomodrá, bílým potiskem špatnou angličtinou a rozmazanými hranami písma. Firmu si vážně nepamatuju, ale dobroděj sám řekl, že to objednával za pár šušňů z Aliexpresu.
Protože to byl сайрайт, tak mi nepřišlo důležité, si pamatovat "výrobce", kdyby to elektrosvit náhodou chtěl..víš?:D
Klíčová informace ale bude ten smrad, neboť čistý IPA, podle toho lékárenského, zřejmě smrdět nemá.

Kono, 850g v lékárenské tmavé "litrovce" stojí aktuálně 160,-Kč.
Nevím, kolik by měl správně stát kvalitní destilát podle Tvých měřítek.
Podle mého bývalého je to ale na stejnou váhu myslím hodně málo.
Nezkoušel jsi se ožrat IPA-čkem, jestli to má aspoň stejný účinky? :D
Naposledy upravil(a) sinclair dne 27 úno 2020, 10:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#36 Příspěvek od vofo »

Jelikož mám přístup k elektronovému mikroskopu, mohu vám sdělit,že očištění hrotu "alpou" naprosto stačí.
Jó to kdyby jste viděli,jak s vašimi hroty zacloumá takové 10 násobné přehrávání LP co má drážky plné prachu jak z pískoviště, nevedly by se tu debaty o UZV čističkách pro hroty ale pro desky......
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#37 Příspěvek od sinclair »

Jóó, opravdu odpovědné a účinné čištění desek, to je vyšší dívčí.
To se u pološílených, vytřeštěných hipsterů, s 20kg talíři jejich gramofonů, ještě furt nenosí, nějaké myšlení.
Klidně Ti takový řekne, že dobrý biradiální hrot přenosky za deset prutů, si má drážku prohrábnout sám. Za ty prachy to prý má umět. A že nikdy v minulosti se drážky desek nečistily. To jenom čumíš jak puk.
Naposledy upravil(a) sinclair dne 27 úno 2020, 10:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#38 Příspěvek od konosuke »

pračka na hrot řeší následky...tohle šťouchadlo řeší příčiny:
https://www.conrad.cz/cistici-rameno-na ... 92.k304859
funguje za provozu, doporučuji pro gramo s kontrolou a jemnou regulací otáček, bazmek může trochu brzdit
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#39 Příspěvek od vofo »

Jsem z generace , které byl v okresním HIFI klubu předváděn kapitalistický zázrak v podobě mokrého přehrávání LP za pomocí zázračné vodičky. Pravda při prvním přehrátí poklesl praskot i šum, po zaschnutí toho bazmeku na klubové zkušební desce pro "quadroposlech " se ona plaťna poroučela v piz..
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#40 Příspěvek od sinclair »

...a ona to byla jen destilka s trochou mizerného saponátu, který se neodpařil a zaschnul v drážce. Nasucho se pak zvednul šum na dvojnásobek oproti původnímu stavu.
Mrzelo mě, že se k prodeji té sračky hlásilo Lenco. LencoClean se to jmenovalo myslím.

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#41 Příspěvek od vofo »

Tož tak to je, ale dnes si můžeme koupit UZV čistič hrotu a majitelé mizerných strojů v plastových skříňkách budou spotřebně uspokojeni.......
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#42 Příspěvek od sinclair »

Spotřebka. Všecko je spotřebka a pomalu vymírající machři z Dualu jenom zírají. A ti mladší si bohužel myslí /a internety vydatně pomáhají/, že ten plast je tak správně, protože je po použití-spotřebování recyklovatelný.

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#43 Příspěvek od vofo »

Ti mladí znají "hudbu" jen z mobilu...popřípadě v IN bezdrátovejch špuntech, jo kdyby slyšeli zvuk z elektrostatických sluchátkových měničů"JACKlin -Float"prodávaných za komárů za neuvěřitelných 100 litrů,asi si sedli na prdel.....
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#44 Příspěvek od VASEK_W »

Pořádný izopropyl kupuji u našeho prodejce barev jako rozlévaný ze sudu. Nesmrdí, vůbec není cítit a funguje. Teď naposledy, když jsem zase přišel s dvoulitrovou petkou, tak mi sdělil že trochu podražil. Stál mě 280,-Kč za dva litry, takže litr za 140,-Kč.

A ano, kromě mytí desek plošných spojů a jiných opravovaných verků, z něho také mícháme roztoky na mytí LP desek v pračkách (pro neznalé, ne v těch na prádlo :-) ).
LP koupená na burze se totiž musí nejdříve pořádně vyprat od toho všeho bordelu, co se tam za léta usadil, a až pak se teprve může položit na naše miláčky.
A také se poslední dobou na burzách u osvědčených prodejců již nechají koupit desky ve velmi slušném stavu a vyprané na ultrazvukových pračkách zasunuté v nových vnitřních antistatických obalech.

Ano, jsme posedlí hifisti a na stará kolena si plníme sny mládí, a děláme vše tak, aby výsledkem byl špičkový zvuk a poslech :-).

Jak jsem psal výše, ta čistička hrotů funguje (ty vlákna se tak nějak "kvedlaji nebo třesou" do všech stran, na marketingové pindy se vyprdněte!!!), a vyplatí se pro ty, které již postihl třes rukou. Jinak samozřejmě jde hrot čistit štětečkem a izopropylem, to v žádném případě nevyvracím. Sám také zatím čistím po několika deskách štětečkem...

Vašek

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#45 Příspěvek od vofo »

Add Vašek..

Neberu ti pocit jistoty o funkci UZV čističky na hrot,ale jsem nedůvěřivý Tomáš a co nevidím tomu nevěřím. Moderní kouzla prodejců,a jejich vzletné pindy jsou někdy na hranici FYZICKÝCH PROCESŮ MOŽNÝCH NA TÉTO PLANETE.
Takže naštěstí mám v záloze ten elektroňák, kterej mě ty naše přenoskový diamanty ukáže třeba v 100 000 násobém zvetšení..... :D :lol:
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“