alternativní způsoby dezinfekce

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#31 Příspěvek od BOBOBO »

Seš chytrej jak národní výbor . UV zabije tam , kam dopadne . To jaksi u roušky nejde bez rozebrání na nitě . Nwm jak kdo zde , ale já před více jak 40 lety i stříhal gázu a dával ji sterilizovat , včetně dalších medicínských propriet . Nwm , kolik zdejších datlů bylo u zdravky , ale spíš jste jen dojmologové . Já jsem dělal na vojně ZI .

Uživatelský avatar
Standa33
Příspěvky: 283
Registrován: 07 lis 2009, 01:00

#32 Příspěvek od Standa33 »

UV záření působí rozklad molekuly vody(H₂O = H₂ + O), vznikající jedno-atomární kyslík je silně reaktivní(bělení prádla kropením vodou na sluníčku) a toxický pro mikroorganismy.

Stejně funguje peroxid vodíku(H₂O₂ = H₂O + O), SAVO (NaClO = NaCl + O) nebo hypermangan.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#33 Příspěvek od MetalGod »

Jo. UV zabije tam, kam dopadne, ale umí "prosvítit" poměrně hluboko - je to vysokoenergetický ionizující záření, na to nezapomeň. A tam, kde nezabije UV, tam zabije ozón. Kapíš to?
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#34 Příspěvek od BOBOBO »

Dub dubem .

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#35 Příspěvek od xsc »

Kdyby to nefungovalo, tak se na sálech neinstalují germicidní lampy. http://germicidni.cz/

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#36 Příspěvek od xsc »

MetalGod píše:Tak teď mi, chlapi, vysvětlete, jak dezinfikovat plynovou masku, jsem si objednal ГП-5 na strašení po obchoďákách :lol:.
K tomu určitě existuje ten správný postup, nejspíš někde na ruských webech bude k nalezení... Nebo v starých letácích CO. Ale pravda je, že tehdy se spíš řešily ZHN a dekontaminace, než nějaké virové breberky.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#37 Příspěvek od BOBOBO »

Další bulik , když bude chtít někdo prostě doma sterilizovat roušku , tak ji prostě strčí do trouby a nebude si pořizovat horský sluníčko a obraceč materiálu , který se otočením stane nesterilním na druhé straně . Jo v Americe taky bijou černochy .
Jdu raději na poslední směnu , než mi zavřou fabriku .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#38 Příspěvek od Celeron »

Co pumpička se Sanitolem, funguje na toho haj zlíka? Píšou že umí 99,99%.

Zkusil jsem nemocniční nazelenalou roušku z neorientovaný textílie s plochejma textilníma páskama, prosvítit Síriusem. Bacha na vzdálenost, ty soluxový roury kolem UV hořáku dělají moc tepla a ta rouška vzdálená od hořáku cca 20 cm se začala po asi 5 minutách bortit. Asi je v ní taky nějaký umělý vlákno, který se s vysokou teplotou může tavit.
Jo a ještě dotaz, ozón co vzniká při činnosti Hg výbojky je předpokládám těžší než vzduch, takže když dám Síriuse do plechový vaničky, tak se ozařovaná věc v ozónu pěkně vykoupe. Je to tak?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#39 Příspěvek od xsc »

BOBOBO píše:Další bulik
Bulík jsi ty, protože nedokážeš připustit, že existují i jiné metody než ty tvoje. Ne každou věc lze sterilizovat teplem nebo párou.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#40 Příspěvek od BOBOBO »

Tak naposled , pro bl-by , ve vlákně jde o dezinfekci roušky . Snad si vysoké hlavy rozliší jednorázové a bavlněné . Jinak jako ZI jsem měl praxi i na operačním sále , tedy půlroční zdravotnické školení , takže o dezinfekci a jejích druzích pro různé druhy prostředí a materiálů nás něco naučili . Tedy za zlých bolševiků .

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak tenkrát se snad sterilizovalo jedině v autoklávu, což je v podstatě papiňák. Tak to napiš rovnou a nemusíš se hádat. Suché teplo v troubě má menší účinnost.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#42 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:Co pumpička se Sanitolem, funguje na toho haj zlíka? Píšou že umí 99,99%.
Tvrdí, že breberka má lipidový (tedy tukový) obal, takže ji ničí jak alkohol, tak obyčejné mýdlo. Takže by ho likvidovat měl.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já používám Sanytol sprej v plechu, ale zkuste to dneska sehnat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#44 Příspěvek od Celeron »

Já ho koupil půllitrovku včera.
Tady asi nevědí, co prodávaj nebo neuměj česky. https://www.helios-deco.com/cz/produkty ... k-sanitol/
Doufám, že to I/Y nemá zásadní vliv na funkčnost. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#45 Příspěvek od xsc »

Tady je ten rozdíl mezi I a Y docela zásadní: https://www.tetadrogerie.cz/eshop/katal ... prej-500ml
Ten s I bych pro tento účel radši nezkoušel: https://www.helios-deco.com/assets/Uplo ... _CZECH.pdf

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“