Thomson 40FD5406

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#31 Příspěvek od mi-ro »

Ano, v nouzi se dá vadná -přerušená LED vyzkratovat. Na funkci to nebude mít vliv. To, že to nebude v obraze vidět není pravda. U některých TV rozptylové folie světlo dostatečně rozmáznou, pak uvidíš tmavší flek jen při hokeji na ledě nebo na sněhu. U některých typů ale jedna LED opravdu vadí. A 20mA testovacího proudu rozsvítí diody tak, že se do ní nepodíváš. Některé LED jsou dvoučipové (LG) a ty pak mají logicky Uf cca 6V. Většina je ale 3V. A pozor, čipy jsou dvojí polarity. Jeden má na spodní menší plošce + a jiný zase -. Good luck.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jarmilerik
Příspěvky: 163
Registrován: 08 zář 2009, 02:00

#32 Příspěvek od jarmilerik »

Objednal jsem ten čínskej komplet. V ame neví, jestli a kdy podsvícení budou mít. Ten číňan je sice dle recenzí kratší asi o 20mm na délce lišty, takže se musí upravit díry na úchyt a otvory ve fólii, ale snad to bude fungovat. Jinou možnost stejně ani nemám. Termín dodání měsíc. Tak uvidíme. Měl jsem za to, že už se platí dph (číňan si ho napočítal), ale nedostal jsem od něj IOSS, takže nevím jestli musím vyplnit celní prohlášení. Nevíte, jak to teď v tom "vakuu" je?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

Asi nečteš SZ, že?

Uživatelský avatar
jarmilerik
Příspěvky: 163
Registrován: 08 zář 2009, 02:00

#34 Příspěvek od jarmilerik »

Ahoj vespolek, po necelých 14-ti dnech mám podsvícení doma. Dle adresy přišlo z Irska. Je tedy o asi dva 2cm kratší. Rozměr šesti led je stejný, dvě krajní jsou asi o půl cm blíže středu pásku. Montážní díry se musí upravit. Neupravoval jsem pásek (riziko poškození cest), ale udělal nové díry do šasi TV.
Respektive pouze krajní. Ty středové šly použít. Takže celkem šest nových děr vrtákem 2mm a závitníkem 2,5mm (aby pasovaly původní šroubky). Jde to celkem dobře. No a potom mírné prostřižení papírové fólie u těch dvou krajních led. Svítivost jednotlivých led i dle odběru na zdroji, je dle mého názoru stejná. Takže za mne, za necelých pět stovek je to řešení.
Neupravoval jsem max. proud Led pásku rezistory na desce. Nechtěl jsem riskovat poškození desky. Údajně lze proud omezit v servisním módu TV. Lze to? A jak?
Díky.

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#35 Příspěvek od jirika »

Jde to v MENU TV. Dostat se do nastavení Obrazu a najít položku Podsvícení , většinou bývá na 100%. Některé TV to mají zobrazeno jen v číslech, např. (LG max:20 , nastavil jsem do poloviny dráhy na 10), aby se na to dalo dívat.

Ale pozor: při nějaké manipulaci s nastavením TV( např. nastavení Módu :Film, Kino, aj.) Se hodnota podsvitu změnila sama podle Módu a pak jsem ji musel zase ručně snížit.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#36 Příspěvek od mi-ro »

Ano, podsvit se mění s režimem, nastavením, eko modem, dynamickým jasem a kdoví s čím ještě. Někdy jde těžko poznat intenzitu podsvícení. Proto používám wattmetr. Tv si jako základ vezme asi 10W. Ostatní jde na podsvit.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

A preto je najlepsie obmedzit maximalny prud upravou zapojenia.

Uživatelský avatar
jarmilerik
Příspěvky: 163
Registrován: 08 zář 2009, 02:00

#38 Příspěvek od jarmilerik »

V uživatelském menu je pochopitelně možnost volby intenzity podsvícení. Já ale myslel servisní menu, které není pro běžného uživatele přístupné, ale slouží k řešení závad a diagnostice TV. Toto menu se většinou vyvolá určitým postupem a údajně by mělo "umět" omezit některé funkce TV. O to mi jde.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“