Výbuch lednice

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#31 Příspěvek od davemh »

V mojí lednici ma být 61g R600a. Asi už se začalo šetřit.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#32 Příspěvek od doktor365 »

davemh píše:V mojí lednici ma být 61g R600a. Asi už se začalo šetřit.
Záleží na velikosti , já mám Liebherr cca 15-17 let a mám tam 70gr.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#33 Příspěvek od jogo9 »

Na chladničke Candy CFO 145E bolo vzadu napísané myslím Pentan? -už je na mieste, škoda som to neodfotil.. Kúpili v rodine staršiu -do práce -pri prevoze bola naklonená na bok 45° -je potrebné, a ako dlho, nechať ju vystabilizovať/stiecť pred zapnutím? Ďakujem.
Naposledy upravil(a) jogo9 dne 08 kvě 2020, 11:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#34 Příspěvek od doktor365 »

Můžeš vézt třeba naležato , to ničemu nevadí pak musí chvíli stát aby stekl olej zpět do kompresoru. 45 ° za hodinu bych zapnul.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#35 Příspěvek od jogo9 »

Ďakujem, a aký je to systém, keď vzadu nie je klasická mriežka, ale vidno len čiernu stenu -že ako je náplň chladená. Chladničky s mriežkou vydávajú pri prevádzke dosť tepla -ide mi o to že túto dali pod kuch. dosku -vetranie je tam teda obmedzené -že či tam chladnička nebude trpieť..

Uživatelský avatar
JoDiK
Příspěvky: 508
Registrován: 10 led 2018, 01:00
Bydliště: Olomoucký kraj

#36 Příspěvek od JoDiK »

jogo9 píše:Chladničky s mriežkou vydávajú pri prevádzke dosť tepla -ide mi o to že túto dali pod kuch. dosku -vetranie je tam teda obmedzené
To mi připomnělo...
Jednou na dovolené jsme bydleli v privátu a tam měli kuchyňku ve výklenku - natěsno elektrický sporák a vedle lednici pod kuchyňskou deskou až těsně ke zdi. Když jsem si po návratu z výletu chtěl něco ukuchtit, sporák byl horký - přitom byl vypnutý. Inu zahřívala ho ta lednička - chudák... Když jsem odsunul tu kuch. desku od zdi, moc si oddechla. Majitelku jsem o tom zpravil, tak si tam snad nechala dát nějakou mřížku.
PS: snad každá lednička z principu musí někam vydávat teplo, které odebere z chlazeného prostoru...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“