Nabízím řešení elektro projektů-prototypů apd.

Nabídka NEKOMERČNÍCH služeb. Drobné poplatky za tyto NEKOMERČNÍ služby nejsou proti Pravidlům EB.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od ZdenekHQ »

@elnovy - a jsi ty vůbec původem z ČR? Já mám zákazníky, co podobně válčí s češtinou, ale já vím, že se narodili jinde. Takže tam je to bez komentářů. A to jsou fakt pecky, co píšou.

Generátor čtverců?
Přílohy
eln_ctverec.jpg
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
elnovy
Příspěvky: 769
Registrován: 04 črc 2010, 02:00
Bydliště: ČR - JČ
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od elnovy »

Celé téma mého přispěvku nebylo určeno pro jazykozpytce , lingvisty a technické normalizátory
ale pro lidi co jsou tvořivě obdařeni a jsou schopni pochopit parametry jež jsem podrobně nepopsal.
Izolační bariéry a předepsané normy popisující VYHLÁSKA apd normy znám pracoval jsem v oboru s praxí na NN , VN a VVN erlektroniku a programování v Cpp a Asm = mám rád daleko více než
šťouraly co se ohánějí existujícím a eventuelním budoucím nebezpečim .
Děkuji za Vase názory !!!
…..
Na vysvětlenou : Generátor čtverců je třeba chápat že výstupní amplituda je fcí délky periody
tzn. Není konstantní . RPM parametr je uveden z důvodů že generator simuluje točivý stroj.
Jistě by bylo vhodnějši se optat na technické parametry a nenapadat občanství ...jsou zde anonymové i ze SK apd….ty organizace co jsou nuceni zaměstnávat cizince a pak se smějí
že neumí gramatiku jsou opravdu k smíchu ...je to obraz zlatých českých mozečků ...
el.návrhář HW a SW a DPS

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od forbidden »

Já myslím, že toto celý nepotřebuje další komentář. elnovy je prostě "Think Different".

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#34 Příspěvek od pocitujlasku »

vies, ono uz aj prezentacia vela napoveda o cloveku. a ked stranky vyzeraju tak, ako vyzeraju, tak sa bojim, ze podobne bude na tom aj kod.
Uz len tie vselijake nazvy ma varuju, ze teoria asi nebude tvoja silna stranka a teda o vela veciach nemas sajnu, len si to vyskusal a nejako to fungovalo.
Dufam, ze ti nieco vravi design pattern.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od ZdenekHQ »

elnovy píše:Na vysvětlenou : Generátor čtverců je třeba chápat že výstupní amplituda je fcí délky periody
Takže amplituda se mění podle periody? Jak to ten chudák malej Atmel dokáže, když tam má obyčejnou PWM? Ty změříš přes AD napětí na potenciometru a podle toho nastavíš střídu PWM, určitě ale ne amplitudu.

Takže střída PWM je funkcí napětí na vstupu AD. V lepším případě.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#36 Příspěvek od rnbw »

To bude "kvalitny" preklad terminu "square wave".

Uživatelský avatar
elnovy
Příspěvky: 769
Registrován: 04 črc 2010, 02:00
Bydliště: ČR - JČ
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od elnovy »

Amplituda výstupniho napětí generátoru = funkcí (polohy potenciometru=trimru)
samosebou po integraci PWM
frekvence(RPM) výstupni vlny generátoru = funkcí (polohy potenciometru=trimru)
ad. To bude "kvalitny" preklad terminu "square wave". Ok
ad. Dufam, ze ti nieco vravi design pattern. V tomto případě snad není nutné nebo ano ?
ad."Think Different". Ano nejsem chronický oponent , nevracím se do dob kdy jsem
se musel optat na téma elektro a prg pro jiné zcela nepochopitelným zpusobem .
Nikdy jsem si neukroutil hlavu nad jinými přispěvky lidí zde na bastlirně .
Prostě nejsem anonym co se skrývá nad různými názvy a obrázky !!!
el.návrhář HW a SW a DPS

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#38 Příspěvek od Crifodo »

Já bych to nechal na zákaznících. Koho zaujaly čtvercové generátory, ať si to prostě objedná.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#39 Příspěvek od Yarda1 »

Crifodo píše:...Koho zaujaly čtvercové generátory, ať si to prostě objedná.
Kdysi jsem konstruoval desky řízení pohonů - na jedné straně připojení ke sběrnicím, na druhé straně výstup napětí +-15V a nějaké drobné kolem. Napadlo mne vzít dvě desky, výstupy připojit ke vstupu X a Y na osciloskopu a zkusit, jestli dokážu napsat program, aby to na osciloskopu kreslilo čtverec. A povedlo se.
:D
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od Thales »

EKKAR píše:Ta značková firma má minimálně platný prohlášení o shodě, když už ne mezinárodní certifikáty (jako že i ty skoro vždycky má) - proto taky za svoji práci žádá nemalý peníze, protože v tom jsou i garance toho, že jejich výrobek nepoškodí další zařízení
Víš kolik jsem už já viděl "značkových" věcí, kde uvnitř jakoby někdo nablil po důkladné pijatice místo aby konstruktér zapojil hlavu? Mnoho amatérských prací jsou precizností svého zpracování někde úplně jinde. Není to pravidlem, ale jen na papír se opravdu nehodlám spoléhat.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#41 Příspěvek od Yarda1 »

Thales píše:...kolik jsem už já viděl "značkových" věcí, kde uvnitř jakoby někdo nablil ...na papír se opravdu nehodlám spoléhat.
Když už jsem něco dělal, tak jsem se snažil, abych se vedle toho mohl postavit a chlubit se, že to je moje práce.
Říká se, že papír snese všechno. Je dobré, pokud je to možné, se zúčastnit zkoušek na jejichž základě se ten papír vystavuje. Třeba jak se zařízení chová při zkouškách odolnosti proti vibracím nebo jak různé tuky a oleje snášejí nízké teploty (osobní zkušenost).
Protože pak si šmudla co ty papíry páchá pořádně rozmyslí, než v tom papíru napíše něco co může být zpochybněno.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Odpovědět

Zpět na „Nabídka služeb“