Vysokonapěťové tr. NPN z televizních rozkladů

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#31 Příspěvek od Kremik »

Nemyslel jsem jen rozběhat VN trafo, to se ani nemusí stavět :-)
Jde mi o to, postavit to právě s těma tyristorama, bez VN trandu.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#32 Příspěvek od judeware »

Není o čem přemýšlet, jasně že schovat. Poctivé trandy, mají krásné velké čipy, ve slušném pouzdře.
Po podzimním covidovém sobotním úklidu jich mám navíc nejmíň pět (tj. SU160, SU161). :)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#33 Příspěvek od kokun »

Sorry za OT.
judeware píše:
Není o čem přemýšlet, jasně že schovat. Poctivé trandy, mají krásné velké čipy, ve slušném pouzdře.
A proč vždycky tak blbě cituješ (ale nejenom ty, takových tu je :( ), když nevíme koho?
Je to tvoje vlákno - ty se v něm vyznáš-orientuješ dobře, ale co všichni ti ostatní?
To si mají sami dohledávat koho a odkud jsi vlastně odcitoval?
Je to jenom o tomto:

Kód: Vybrat vše

[quote] anebo [quote="Kremik"]
Nevypadá to líp?:
judeware píše:
Kremik píše:Není o čem přemýšlet, jasně že schovat. Poctivé trandy, mají krásné velké čipy, ve slušném pouzdře.
A když to budu chtít ještě "vyšperkovat", tak to napíšu takto:
judeware píše:
Kremik[size=75] na 1. str. vlákna[/size] ve st, 10.června 2020 v 9:13 píše:Není o čem přemýšlet, jasně že schovat. Poctivé trandy, mají krásné velké čipy, ve slušném pouzdře.

Kód: Vybrat vše

[quote="Kremik[size=9] na 1. str. vlákna[/size] ve st, 10.června 2020 v 9:13"]
Přitom jen stačí kliknout na tl. CITOVAT (v příspěvku vpravo nahoře!) a vytáhnout si z příspěvku jen to podstatné (co chceš odcitovat) - příp. to ještě "vyšperkovat".
Jsou tady zase ale i opačné extrémy - řada uživatelů naopak cituje každý příspěvek, i když jeho odpověď na něj přímo navazuje - a odcituje ho úplně celý. Což je ovšem proti PRAVIDLŮM !

Admini/moderátoři:
Nebylo by vhodné vytvořit třeba v sekci Provoz fóra vlákno (označené třeba jako Důležité:), kde by se mohly dávat takovéto (a podobné) dotazy a vysvětlivky?
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#34 Příspěvek od judeware »

Ale vždyť v tomhle případě nezáleželo, kdo byl autor toho výňatku...

Když by na to Kremik narazil, zřejmě by se k tomu i vyjádřil. Tolik zájemců o použité součástky tu přece není. Např. sinclair požaduje "specifický segment polovodičů" a o tyto SU16x by si určitě neřekl.

Absence jména u citovaného aspoň vede čtenáře k tomu, že si téma projde od začátku, oživí si ho a může připsat něco podnětného i sám. Koneckonců stejně ty tranzistory budou ležet ve skladu až do léta a pak se uvidí (a že ještě přibydou, je skoro jisté).

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#35 Příspěvek od Kremik »

K čemu se mám vyjádřit, že sis natěžil pět tranzistorů? Jako nabídku jsem to nepochopil :-)
Ale na pět trandů do léta stejně zapomenu. Ani nevím kdy tam zas pojedu.
Kdosi tu nabízel pár ruských EPROMek. Ale taky to bylo přes půl světa. To holt člověk musí pustit z hlavy, no. Nemusí všechno končit u mě, i když takovou věcí nikdy nepohrdnu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#36 Příspěvek od kokun »

judeware píše:Ale vždyť v tomhle případě nezáleželo, kdo byl autor toho výňatku...
...
Absence jména u citovaného aspoň vede čtenáře k tomu, že si téma projde od začátku, oživí si ho a může připsat něco podnětného i sám. Koneckonců stejně ty tranzistory budou ležet ve skladu až do léta a pak se uvidí (a že ještě přibydou, je skoro jisté).
Nic ve zlém - ale to nebylo jen v tomto případě (v tomto příspěvku), ale téměř pokaždé:
judeware[size=75] na 1. str.[/size]ve st, 10.června 2020 16:57 píše:No vida, že když se lidi zamyslí nad věcí, že to jde a nesklouzne to k bůhvíčemu, jak se tu mnohdy děje... :prst:
...s takovýma trandama houfně bastlily elektronický zapalování.
...
Kremik, microlan:
Souhlasím, beru na vědomí, není co dodat. Snad jen to, že skladování čs. součástek obecně, to by bylo na samostatné a dlouhé téma. :)
Budeš je roky opatrovat a nakonec je stejně vyhodíš.
judeware[size=75] na 2. str.[/size] ve čt, 11.června 2020 15:40 píše:
Vzpomněl jsem si akorát na teslák...
...
Chceš další?
Projdi si to svoje vlákno (a nejen toto!) - takhle chceš donutit všechny, aby si tvoje vlákna nastudovali? Každý se ti na to vyse .. vyprdne :lol:
Kremik ti to napsal jasně.

Ale proto píšu "Nic ve zlém" - toto praktikuje "xxx" uživatelů, řekl bych spíše z neznalosti ("pro oči nevidí tl. CITOVAT").
Řada dalších (a "taktik 1953" je v tomto vzorným případem) zase řádně neukončí svoji citaci (tagem - anebo jak se tomu nadává) "[/quote] " :!:
Respektive - on si ten "tag" smaže při zkracování citovaného příspěvku (i s ním) :(
Příklad z tohoto vlákna:
tiktak1953[size=75] tam[/size] píše:
weed_smoker píše:Tak to budeš potřebovat dost času.
-------------------------------------------------------------------
Pokracovanie tu:http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 5&start=45
Ale toto OT by patřilo spíše do toho mnou navrhovaného vlákna.
Třeba se admin "chytí" :wink:
Naposledy upravil(a) kokun dne 06 pro 2020, 08:44, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#37 Příspěvek od Hill »

Kremik píše:...mám v plánu postavit s nimi VN zdroj s VN trafem z telky, samozřejmě bez vychylovaček...
Bez vychylovaček? Impedance LC obvodu vychylovaček se sériovým kondenzátorem se na vlastnostech zdroje vn podílela. Až se rozhodneš ten zdroj stavět, postarej se, aby oba tyristory spolehlivě vypínaly. Přinejmenším najdi vhodnou frekvenci. Ne nadarmo byla v konektoru vychylovaček propojka napájení, aby zdroj s odpojeným konektorem k vychylovačkám zůstal bez napětí.
S tranzistorem tato starost odpadne.

Pokud jde o citace vložené uživatelem, který je vkládat umí, pokládám absenci jména citovaného autora za záměr, až už proto, aby se laskavý čtenář přiměl k přečtení předcházejících příspěvků, nebo proto, že je vlastně jedno, kdo to napsal. Zasahuji jen do citací, jejichž použití je zjevně zbytečné.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#38 Příspěvek od kokun »

Hill píše: Pokud jde o citace vložené uživatelem, který je vkládat umí, pokládám absenci jména citovaného autora za záměr, až už proto, aby se laskavý čtenář přiměl k přečtení předcházejících příspěvků, nebo proto, že je vlastně jedno, kdo to napsal. Zasahuji jen do citací, jejichž použití je zjevně zbytečné.

Ha ha - teď se to povedlo i hlavnímu adminovi - Jardo rovněž nic ve zlém :agree:
:lol: Stačil jsi opravit, než jsem to "sesmolil" :lol:
Ale i to je účelem - opravit si po sobě, co napíšu - což zase řada už. tady ignoruje!
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#39 Příspěvek od judeware »

I takto lze reagovat:

Přebytky SU16x jsem uvedl na základě tohoto výňatku (Kremik):
Pokud máte přebytky které nechcete, rád se jich ujmu.
Z toho se dá usoudit, že by ty dederónské klobouky neodmítl.


Janovi z Br&Byl:
Věta o tesláku z 11.6. 2020 (brněnského modrého zakázance) padla jen těsně přede mnou, takže jsem neměl důvod tam nějakou přezdívku uvádět. A neuvádím ji téměř nikdy, pokud souvislost není kilometry textu daleko. Zdůvodnění uvedl červeným písmem červený Jarda. Tož tak. 8-)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#40 Příspěvek od kokun »

OK - beru.
Já jen proto, že ne každý je ochotný se prohrabávat celým vláknem zpětně, ale když ti to takhle vyhovuje . . .
Pokud si to takhle usnadňuješ pro sebe a zároveň to ztěžuješ diskutujícím (zvlášť když je v tom tvůj úmysl), tvoje věc . .
"Každý svého štěstí strůjcem".

Ale všechny ty moje OT připomínky byly brány spíše všeobecně - nebyly mnou cíleny pouze na tebe :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Součástky“