Láhve na PB a vše kolem toho

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#31 Příspěvek od BOBOBO »

Voda . V zimě NESMÍŠ na plochou střechu . Prořeže se a pokryje sanačním pásem .

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#32 Příspěvek od pepik9 »

Podle pouček se první (pokladní) vrstva nemá přitavit celoplošně ale jen bodově, aby případná vodní pára měla kudy utéct. Ale to neřeší případ, kdy se voda dostane mezi vrstvy.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#33 Příspěvek od sinclair »

Tytéž boule jsou tam i v létě, při dlouhých vedrech. To asi voda není, je to měkké a při opatrném stlačení se to jinde nenafukuje, ani nezvedá. Praskliny na tom nejsou ani v létě, ani v zimě.
Nikam nezatéká, tak mě jen zajímalo, jak se ty boule tvoří.
Klasika, odpověď jak od kutimilů a tiktaků.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#34 Příspěvek od kejki »

18g vody má v plynném skupenství za standartních podmínek cca 22 litrů. Takže skutečně zapomenutá vlhkost pak vyboulí lepenku. Deformace je zřejmě nevratná, takže boule zůstane. Je to lepší?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#35 Příspěvek od BOBOBO »

Ano klasika , když někdo věcem nerozumí , tak i pravdivá odpověď nic neřekne . Nastuduj si výrobu asfaltových pásů , potom vystuduj obor instalatér a budeš vědět , že odpověď je správná a vyčerpávající . Měl jsem na to částečnou přednášku asi na 4 hodiny . Podepisoval jsem kvalitu asfaltových pásů tolik let , že jsem to nyní ohadl pro výrobu více jak 20.000 kamionů těchto produktů . Až do posledních let se nedodržovala skladba střešního pláště . Hlavně chtěli všichni ušetřit a nepoužívali vrchní pásy . Zde je třeba , aby výrobce minimálně vyhověl dvěma normám . A to přilnavost-adheze posypu a zpuchýřkování . To je při výrobě a potom pokládka . Na vyzrálý beton penetrace a plnoplošně všechny vrstvy a hlavně navrch vrchní pás s hrubozrnným posypem . No a pokud vnikne voda pod nebo mezi vrstvy , je to v řiti , není cesty zpět . Musí se vytvořit celoplošné kanály , kudy může pára pryč . Jak je zde uvedeno , 1l vody= cca 1700l páry . Pro asfalt platí tzv. tuhé tečení .
jenom pro srandu jsem si nyní rozklikl reklamu jednoho prodejce :
Od roku 2005 jsme navíc přešli u výroby všech typů šindelů na vývojem zkvalitněný materiál a naše šindele SuperKatepal vyrábíme z kvalitního SBS modifikovaného bitumenu v 1. třídě kvality (EN 544)
na střechách.eu
nwm , již čtvrtý rok jsem mimo obor , ale pokud nebyla norma novelizována , ale byla to jedna z nejstarších EU norem , takže o tom pochybuji , tak je to nesmysl . Ale reklama je reklama . :lol: :lol:
Znovu jsem četl noticku , že budou technické normy přístupné zdarma . Ale stejně nebudeš mít zkušební zařízení .
Na TL výrobců bylo vidět , jak se postupně zkvalitňovaly podnikové laboratoře , když se na nich postupně objevovaly reálněji znějící výsledky . Jeden český výrobce žaloval na druhého atd. Proto se nakonec dali dohromady . Dnes se živím vzduchotechnikou a jsem v klidu .

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#36 Příspěvek od Sadra17 »

Sandal píše:Aha, myslel jsem že LPG je jen propan. Omlouvám se :oops:
je ve směsy s butanem a jejich poměr se mění léto/zima

ps: u nás to na pumpě na 99% plní ale prodávaji to stejně za 300 jako téměř všude :oops:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#37 Příspěvek od EKKAR »

Problém v cenovým rozdílu mezi jednou a tou samou směsí zkapalněnýho propanu a butanu prodávanou jednou do nádrže vestavěný do motorovýho vozidla a podruhý do přenosný univerzální nádoby typu "láhev" se jmenuje SPOTŘEBNÍ DAŇ Z PALIV. Na LPG prodávaný ve "flaškách" jako palivo k vaření a topení případně pro technický využití se vztahuje poměrně vysoká spotřební daň, která je zatím celo€urochujstánsky neuplatňovaná při prodeji LPG jako alternativního paliva do přestavěnejch motorovejch vozidel. Vydupali si to ekofašouni, jako že to je ekologičtější palivo než benál nebo nafta, tak aby bylo uživatelsky zvýhodněný. Proto taky stojí litr LPG do auta dejme tomu 14-15 kaček (nekoukal jsme se kolik kde aktuálně, někdy je to míň, jindy víc, pamatuju taky ještě docela nedávno cenu 10,50Kč) zatímco v přenosný univerzální flašce kolem 30-35 kaček - BACHA, litr LPG váží jen asi 65-68 deka podle teploty, přičemž do aut se tankuje na litry a do flašek na váhu, takže 2kila jsou cca 3 litry!!!!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#38 Příspěvek od Olchor »

No nevím, ale podle mě se spotřební daň naopak vztahuje na palivo pro auta - benzin a naftu, LPG má osvobození. Paliva pro domácnost jsou bez spotřební daně. Proto se taky kšeftovalo s topnou naftou, byla levnější ( bez daně). Vyšší cena PB ve flaškách bude dána náklady na distribuci a plnění, revize lahví atd.

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#39 Příspěvek od Sadra17 »

EKKAR píše:litr LPG váží jen asi 65-68 deka podle teploty, přičemž do aut se tankuje na litry a do flašek na váhu, takže 2kila jsou cca 3 litry!!!!
tak tam natankuješ 15 litrů to máš 220kč zhruba zbytek do těch tří stovek bude manipulace :wink:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#40 Příspěvek od BOBOBO »

Nehledejte kulatost kostky , když se jablka vykupují za 4kačky a prodávají za 40 ... prostě chtěli jste kapitalismus , tak je zde .

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#41 Příspěvek od Olchor »

Zaplaťpánbu za to.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#42 Příspěvek od Pikofarad »

BOBOBO píše: prodávají za 40 .
V Kaufu měli hromady pěkných Golden Delicious za 25.A bitva o ně nebyla.Udržuj paniku :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#43 Příspěvek od Celeron »

Pikofarad píše:V Kaufu měli hromady pěkných Golden Delicious za 25.A bitva o ně nebyla.Udržuj paniku :lol:
V Penny taky. A dokonce nebyly strupatý jako na naší zahradě. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#44 Příspěvek od Pikofarad »

BOBOBO píše: prostě chtěli jste kapitalismus , tak je zde .
A v Lidlu banány za 19kč,za komančů byly ,spíš tedy nebyly za 17kčs.To je v přepočtu na dnešní sílu korunky 170kč/kg.
Nespokojení mohou emigrovat do blahobytu do KLDR nebo na Kubu. :lol:
Jediný, co pamatuji,který utekl ze západu do blahobytu na východ byl Dean Reed,opačně prchaly tisíce
Druhý asi bude BOBOBO :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#45 Příspěvek od Achab »

Cena jablek Golden Delicious se pohybuje až do 53 Kč. U nás nás jsou za 42, ještě že to nemusím kupovat.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“