Amatérská náhrada soundbaru k TV Panasonic

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Thales »

Sinclaire vím, vlákno jsem četl, ale šlo mi spíše o to než tlačit bastl poukázat na to, že soundbar není ta správná cesta ke kvalitnímu zvuku, všechno co jsem slyšel v kategorii co normální člověk je ještě schopen zaplatit byla mizérie nebo ještě větší mizérie. Prostě šidítko na tahání peněz z kapes. Tak jsem si říkal jestli by se nenašla dobrá vůle pro hledání místa třeba pro nějaký bazarový AV receiver (kvůli vstupům) a bazarových beden. To by mohla být o dost menší mizérie.

Za mě čistě soukromě mi vyhovuje čisté stereo, nepotřebuju multikanálový zvuk a filmy přehrávám z PC, TV používám jako hloupé zobrazovadlo. Z TV tahám zvuk z linkových výstupů (moje TV je ještě má). Výhoda je, že nemusím řešit co TV podporuje nebo nepodporuje za kodeky, nepotřebuju žádný AV receiver ani soundbar, výstup mi z kvalitní zvukovky leze analogově a k tomu si můžu připojit jakýkoliv zesilovač chci (nemusí to být AV receiver kvůli dekódování). Pokud bych chtěl vícekanálový zvuk tak prostě jen připojím kabel navíc. Toto se dá vyřešit i jako velmi malý HTPC, který se u TV snadno ztratí a výsledek je kvalitativně někde jinde.
Ale jak jsem řekl - nikomu to netlačím, třeba někomu stačí chrchlátko jménem soundbar. Je to malé, snadno připojitelné, instantní řešení, člověk u toho nemusí nad ničím přemýšlet.

A taky jsem se musel trochu zastat domorobo audia :)

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#32 Příspěvek od samarit »

Už jsem koupil toto
a k tomu toto protože ho připojím k tady tomu
Kdo neumí bastlit, musí holt solit. :D

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Thales »

Tak se pak pochlub jak jsi spokojený :)


----------------

Jen tak bokem:
Mně se v hlavě spustil automaticky proces co by šlo podobného vyrobit z toho, co mám ve skladu. Takže když už to má být úzké sáhl bych po ARZ631. Je to ta nejstarší verze smetáků, která ale hraje nejlépe a jeho velkou výhodou je, že pro dobrý přednes nepotřebuje žádný filtr. Protože je to lowcost tak na suba bych netahal žádnou těžkou ligu a buď bych dal jako ultralowend ARN5604 do bandpassu (to by bylo prima malé). A nebo kdybych se trochu rozšoupl tak by vytáhl Monarch (přeznačený Monacor) SPH-165C, který jsem koupil bazarově tuším za 250Kč (původní cena 10x vyšší) a k tomu bych dal místo bassreflexu pasiv vytvořený odpáleným čínským 15", který jsem za tím účelem koupil za 150Kč (celé to pak vypadá designově zajímavě jako vcelku malá bedna, jejíž celou jednu stěnu zabírá ten 15" pasiv a málokoho napadne že ve skutečnosti to honí ten malý, ale silný reprák na druhé straně). A už bych šel řezat dřevo :D
Přílohy
15inch_pasiv.jpg
Monarch_SPH-165C_2_800.jpg
Monarch_SPH-165C_1_800.jpg
ARZ631_2_800.jpg
ARZ631_1_800.jpg

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#34 Příspěvek od dobrman »

vyrábí ještě dneska někdo takovýhle, nebo podobný "smetáky"?
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#35 Příspěvek od sinclair »

Jo, ale tak poloviční délky a asi tak 5x horších vlastností - kdejaký číňan je mastil do CRT televizorů.
Klasický reproduktor střední třídy, jako je třeba ARN567 na snímku, je už dnes skoro luxusní zboží.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#36 Příspěvek od rnbw »

Do LCD sa robia este mensie, aj s malou plastovou ozvucnicou. Prave kvoli ich "kvalitam" sa predavaju soundbary :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Hubert_79 »

No jo, doba Colorů 430 a 423 s nějakým ARN je už pryč...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

Televizor musi byt tenky, na poriadne repraky tym padom nie je miesto. Z fotiek kvalitu zvuku nezistis. A ked to clovek doma zapne, tak si nakoniec povie, ze to oproti mobilu zas nehra az tak zle...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#39 Příspěvek od sinclair »

Vemte libovolného teenagera, jehož rodiče nemají doma klasické "velké" HiFi a který je zvyklý jen na zvuk PC monitoru, půllitrových repráčků po jeho stranách, zvuk domácí TV, nebo je zvyklý jen na chrčení mobilu.
Pak vemte nějaký slušnější HiFi zesilovač, třebas jen AZS217 v dobrým stavu, připojte k němu průměrné 15-20L 2p bedny a pusťte mu přes průměrnou zvukovku z YT něco, co zná.
Zatím jsem zaregistroval jen dva druhy většinových reakcí:
"Ale takhle to asi nemá hrát, nebo jo?"
"Je to strašný, přebasovaný a převýškovaný, úplně nepřirozený, narvi si to do řiti"
Dvě generace, narozené po 1989 už neví, co to je průměrně dobrá reprodukce. Potom to končí soundbary.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#40 Příspěvek od rnbw »

Zivu hudbu alebo aspon jeden hudobny nastroj nazivo nikdy nepoculi?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#41 Příspěvek od sinclair »

Oni to takhle neporovnávají.
Vědí, že koncertní zvuk z PA je něco speciálního, co doma nejde ani napodobit, protože to je hafo beden.
Proto jsou klasickým HiFi tak zaskočení.

Ale abych tomu všemu tak moc nekřivdil:
Většina /nebo hodně z nich/ bydlí v panelácích. Tam si klasické HiFi prostě nevychutnáte, takže ho ani nevyužijete a dost lidí to potom zhodnotí jako zbytečně vyhozený prachy.
Já si opravdové, velkoformátové HiFi, vychutnával v paneláku něco přes dva roky, řetězec zakončený dvěma ARS850.
A protože vím, jak jsem dopadl a že v paneláku prostě takový aparáty nejsou vhodný, tak ten přístup ZČÁSTI chápu.
Ale dvě 40L 3p bedny a 2x50W HiFi aparát, je ještě v paneláku pro ostatní snesitelný a není ani drahý.
Ty různý mikrověže, 5.1 Samsungy a soundbary, jsou přesně opačný pól toho všeho, oč se snaží lidi ve studiích.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#42 Příspěvek od sinclair »

Můžeme otestovat, jak dobrý máte doma aparáty:
CD Neofolk, výlisek 2004, track 5 "Bílá Hora".
Co slyšíte na začátku a na konci, v tom baskytarovým partu?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od Hubert_79 »

Nemám ono CD. Je to někde ve flacu?
--
nalezeno. Smahnu to z flac na CD-RW (normálního CD je na Landu škoda, sorry) a testnu.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#44 Příspěvek od sinclair »

No to jsem sám zvědav, co objevíš Radovane. Zesilovač na to máš dobrý.
V běžné mp3 to asi nebude a na novějším výlisku už možná taky ne.
Napiš mi to do SZ, kdyby někdo chtěl opisovat přes rameno :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak to máš v SZ :)
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“