Bastlíři v 90kach se asi nenudili

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#31 Příspěvek od PC-maniak »

:twisted: muhaha ! s epromkama od jjilek (moc dekuji!) se mi podarilo nahrat ten "BOOT LOAD" TOS a to zlaticko funguje 8-) teda skoro .. mys nefunguje vubec a obraz se zacne po cca 2sec sypat :evil: musim dat do pryc tu jeho upravu ram vratit to do puvodu podle schematu a pak budu zkoumat dal.. na fotkach jsem se pokousel ukazat co to dela ale mobil mi odmita fokusnout na crt :x

jeste bych se mel taky kouknout na zbytek tech socketu a nebo jeste lepe rovnou je proste vymenit
Přílohy
a pak se to sype (boot z diskety jsem nezkousel .. mys nejede)
a pak se to sype (boot z diskety jsem nezkousel .. mys nejede)
hned po bootu
hned po bootu
Tomáš

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#32 Příspěvek od PC-maniak »

Tak vsechny mody odpajeny (musim nakonec autora pochvalit za inteligentni rezani cesticek vzdy u sameho konce takze jsou jednoduse opravitelne bez dratu pres pul desky :lol: ) zatim jsem ale draty pouzil abych ty mista videl :lol: .. zatim jsem ocistil jen levou spodni cast desky kde jsou epromy i ta koroze sla hezky dolu na cistej cin :wink:

soucasny stav konzole : nefunguje :lol: nektera z origo ram je KO zatim jsem nezkousel ktera :lol: tak o vikendu :D


jlcpcb mi vyrabi Atari ST cartridge abych mel kam nalejt diagnostik rom pro pozdejsi potestovani .. pokud by nekdo chtel tak osazena a napalena by byla k mani za +- 200kc pripadne cista deska jen za postovne :wink:
Přílohy
cart
cart
stav konzole
stav konzole
Tomáš

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Thales »

Škoda že jsem na to narazil až teď, cca dva týdny zpět jsem vyhodil těch 27C256 několik desítek. Nenapadlo mě že by se zrovna tohle mohlo někomu hodit.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#34 Příspěvek od judeware »

No hlavně, že ve svém poptávkovém tématu, inzeruju zájem o nejrůznější součástky, včetně techto pamětí, už několik let. :oops: Je to jako se hřebíky - není jich nikdy dost a hodí se vždycky. :) A nejen 27C256.

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#35 Příspěvek od PC-maniak »

judeware - mam jich objednano z ciny dost pak nejake poslu :wink:

Thales - to je opravdu skoda 8O
Tomáš

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#36 Příspěvek od judeware »

Eltechnici by se měli naučit likvidovat věci s větším rozmyslem. Zrovna paměti patří mezi kousky, které vyhoví kdekomu "ještě za mnoho desítek let".

Prakticky "nezastarávají" - čímž nemyslím, že se nemění kapacita, přístupová doba, styl rozhraní apod. Sešit A4 je taky pořád sešit A4, se stejnou kapacitou. :D A je fuk, jestli je po babičce, se širšími linkami, odložený od šedesátých let, nebo je to současný čtverečkovaný exemplář na křídovém papíře (nadsázka). Pro paralelní (E)EPROM existuje množství zapojení, jimiž se neimperialističtí bastlíři/nekonzumenti/nadšenci budou (doufám) bavit i za sto let. Asi jako se najdou tací, co po této době vytáhnou Vyškovského vystřihovánky a začnou pro zábavu lepit. Polistopadové dřeváky se syndromem smárfouního pokřiveného palce, do toho nepočítám.

Pro Tomáše nepomuckého:
Ryzích EPROM mám několik stovek kusůch => střádej je pro soukmenovce. Müsli na mě v případě dohodnutých příslušných telat s textem a OSD M50555 SDIP32.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#37 Příspěvek od Kremik »

Hlavně že všichni nadáváte na ruské EPROMky. Já schovávám i ty. Kdyby je někdo nechtěl, klidně může poslat.

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#38 Příspěvek od PC-maniak »

tak RAM vyzkousene byly v haji 3ks ale porad nic :? a CPU je HALTnuty hm musel jsem jeste prehlidnout nejakou riznutou cesticku po tom modu :x
Tomáš

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Thales »

Tak ještě jsem nevyhodil hromádku 27C512 a také tu mám nějaké paměti (RAM) od NECu ve stejném pouzdře kdyby někdo chtěl.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#40 Příspěvek od judeware »

A jak konkrétně jsou značené ty paměti NEC? :?:

EPROMy podle vzoru cihly. :) Schovávám je na horší časy, a to vždy. Třeba nastane situace, že budeme Covidově omezeni ještě dalších deset let a tím pádem součástkyskladující muži budou hodnoceni mezi svými soukmenovci kladně. Integráče nejsou autodíly - nevidím v tom problém. Divím se, že se nikdo neozval. Vzal bych všechno. Akurát prymuloidní metropoli nějak nemám nejbližší týdny v plánu. :oops:

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#41 Příspěvek od PC-maniak »

Tak 8-) desky od JLCPCB jsou doma tak jsem to hned nalil zapajel :D

a hned po spusteni mi ta mrcha hodi cervenou smrt (pouzil jsem ted scart a lcd at z tech fotek neco mate..) podle stare dokumentace k test kitu to znamena ze je jedna z ramek(a vice..) KO :evil:

->i presto ze jsem vsechny ramky otestoval pomoci arduina a vsechny byly OK :evil: asi to chce neco rychlejsiho

no zacal jsem ty ramky teda hold zas jednu po druhy vymenovat a vzdy zkusil co se stane a :twisted: :twisted: :twisted: konecne to funguje :D :D
Přílohy
IMG_20201029_201813.jpg
IMG_20201029_201715.jpg
Tomáš

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od RayeR »

Hele Ataristi a 8bitari, mate muj obdiv, jak se s tim mazlite a drzite spolu, jen me mrzi, ze kolem starych PCcek tady skoro zadna ziva komunita neni (na oldcompu je to dost zdechly, tam se tak zmohli na nakou repliku 30pin SIMM, kterych uz je udelano nekolik)...
Stare zajimave cipy a karty se taky snazim nevyhazovat a skladuju aspon to, co nezabira moc mista. Obcas kdyz se podivam treba na aukro, tak sem za to skladovani rad a jeste si nadavam, ze sem v '90/00 nezachranoval aktivneji. UV EPROMu mam celkem dost, tak na takovou dobrou vec bych je pustil, ale tak uz mas, sem si to precetl az ted.

BTW to tu nemame pro tohle retro/restauratorske bastleni nakou vhodnejsi sekci nez nezaraditelne? Tady to asi moc lidi hledat nebude. Ja sem to nasel ciste nahodou, kdyz sem hledal retezec "JLCPCB" :) Snad by to mohlo byt vhodnejsi v sekci Vypocetni technika, i kdyz vedle zaplavy problemu s windowsy by to tam asi taky brzo zapadlo...

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#43 Příspěvek od PeteBurns »

Veď je tu rubrika Opravy a reštaurácie starých elektroprístrojov, tam by to tak nezapadlo :)

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#44 Příspěvek od PC-maniak »

Zdravim tak ono to ani nemela byt serie o oziveni .. spis jen ty fotky tech modu :lol: .. ted sem na to moc nesahl neni moc nalada ani cas
Tomáš

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od RayeR »

>PeteBurns

ano, ta rubrika me taky napadla, ale precejen to tihle trochu jinam - lampovky, stara A/V technika nez pocitace, a kam potom treba s ruznymi rozsirenimi, upravami a novymi periferiemi pro stare pocitace? To uz nema s restaurovanim nic spolecneho...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“