Kúpa koaxiálneho kábla

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#31 Příspěvek od weed_smoker »

Když je to v husáku ve stěnách,tak bych se toxinů nebál a použil bych starej dobrej zelenej koax průměru "asi ukazovák" ,co se používal na STA nebo ten od BELDENu,co používá ALLEN-BRADLEY na sběrnice CONTROLNET.Je to 15 let,co jsem je instaloval našim instaloval k TV anténám a oba jsou jak nový.Ten BELDEN je sice slabší( asi 10mm),ale chová se jako pružina a jde strašně blbě holit(pod těma dvouma opletama jsou 2 alobaly a ten spodní je k prostředku jakoby nalepenej).

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#32 Příspěvek od fredis »

Tak ten má s Beldenem společnej jen ten nápis :lol: :lol: . Vypadá to na číňana... Skutečný Belden je něco úplně jiného!
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#33 Příspěvek od Duvsan »

Jeden mám taký nejaký zelený, s plným PE, mohutným opletom a lankovým jadrom. Koncovky sú nalisované, nejaké väčšie, musel som za ne priplatiť. Zvyšné dva káble mám čierne. Ten tretí dodal pán, čo mi inštaloval parabolu. Mám ho hore zmotaný, mal by vydať. Možno pozriem, či je to to isté. V podstate mi to je šumák.
Zabandážované to bude hore, dole bude len krytka a ona celkom netesní. Snáď to bude v poho. Inštaláciu predbežne plánujem na zajtra. Čakal som ešte na UTP kábel.
Díkes a čusec.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Hubert_79 »

Ještě dej pozor, aby ten kabel nerezonoval s 5G zářením a nešířil ti ho v bytě! Možná jsi už byl na covid testech, tak už můžeš mít implantovaný čip; spolu s 5G je to smrtící kombinace!
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#35 Příspěvek od weed_smoker »

2 Hubert: Taky chodíš z nudy na beforeitsnews.com,12160.info,thedailysheeple a infowars :?: :)
Jo,nuda je svině,ale snad bude hezky a budu moct dodělat to zemní svítidlo na zahradu.Poslední dobou tam mnoho zajímavýho neni,kromě toho,co zmiňuješ,tak furt Trump vs. Biden,koróna a elaboráty jehovistů a dalších ámenů,jako "pohroma se blíží" a tak.
Skutečně zajímavý věci,jako FEMA CAMPy, Q Anon,základna Dulce,projekt MONARCH,geoinženýring(haarpy a chemtrajly),skandál pizzagate/pedogate/pedowood(to s červenejma botama,hospodou COMET pingpong a tak),jak se vyrábí nejúčinnější droga adrenochrom(C9H9NO₃) a současně "sérum nesmrtelnosti"(kmenový buňky,parabióza...) poslední dobou málo.
A taky někam zmizela Lisa Haven a Justus Knight.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Hubert_79 »

Nene, tebou jmenované weby neznám. Bohatá studnice takovýchto zpráv jsou novinky :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od otakarv »

Hubert_79 píše: Možná jsi už byl na covid testech, tak už můžeš mít implantovaný čip; spolu s 5G je to smrtící kombinace!
Nestraš, já toho už mám doma plné zuby. Moje žena kvůli tomu nebyla ani na testech, bojí se toho jako čert kříže. Už jsem myslel že kvůli tomu zruším internet, stále sedí nad tabletem nebo s telefonem v ruce a čte a poslouchá všelijaké kecy. Já jsem z ní už na mrtvici a ke všemu jsem přes léto nestihl si zařídit "trucovnu" neboť jsem pomáhal synovi kolem jeho baráku tak už mám nyní při těch nařízení vlády o omezení vycházení ponorkovou nemoc. :?

Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#38 Příspěvek od Jarosinek »

Mám starší , ještě ze socíku , profesionální (zelený).,na střeše , celková délka asi 17m.
Střední vodič má průměr 1,2mm. Mám ho tam asi 15let. Naprosto skvělej!
Je na parabole s motorem. Potíž byla jen se sehnáním velkého konektoru F-
Ještě doma mám další. Ten je snad nezničitelnej!

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Lukas-Peca »

Neměl náhodou ten komunistický zelený koax velký útlum na UHF? V panelácích se snad kvůli tomu dávaly do STA konvertory, aby všechny kanály chodily na VHF. Aspoň u nás to tak bylo.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#40 Příspěvek od fredis »

Zkus mu změřit útlum, když je tak skvělej :wink: :lol: . Anténáři jsou podle tebe asi blbí, když je z paneláků houfem vyhazovali a nahrazovali Beldenem..
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od otakarv »

Na druhé straně když mu to funguje bez vážných problémů tak proč ne.
Já si myslím že panelák a rodinný dům je rozdíl. V paneláku je daleko více metrů toho koaxu a také mnohem více účastníků.
Ale Belden je Belden.

Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#42 Příspěvek od Jarosinek »

Mám tam twin konvertor takže ten zelenej má útlum daleko menší než ten belden. Takže asi tak. On taky hraje ten průměr 1,2mm mědi. A opletení je hustější.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#43 Příspěvek od rnbw »

Otazne je, kolko druhov zelenych koaxov existovalo.
Velky priemer medi je uplne zbytocny, pretoze skin efekt.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#44 Příspěvek od sinclair »

Jarosinek patrně myslí VFKV633, VCCOD 75-5,6.
To je ten, který má pod svým zeleným, polyetylenovým pláštěm ještě jeden průsvitný z PVC, proti UV záření.
Ano, blbě se na něj sháněla F-ka a bylo potřeba hranu izolací před vstupem do konektoru zabezpečit spolehlivou vulkanizační páskou.

Zelený kabel VFKV630, tedy VCCOY 75-5,6, s jednoduchou PVC zelenou izolací a používaný jen vnitřně - ve stupačkách, je též skvělý kabel co do životnosti, ale holt se nehodí pro přímý rozvod signálů nad bývalé III. pásmo - ani rozvod nebyl pro vyšší kmitočty navržený a vše ze IV. a V. pásma se mělo konvertovat níž.
Za těchto okolností byl útlum toho zeleného kabelu nízký, průsak nulový a životnost vysoká. V mnoha stupačkách totiž funguje dodnes!

Ten s dvojí izolací, je v této úpravě skutečně skvělý, na střechách je jeho životnost přes čtvrt století, není-li tedy znehodnocován komínovými plyny. Proti tomu němá žádný, byť venkovně deklarovaný Belden žádnou šanci.
Už mi prošla rukama spousta takových "Beldenů", co sice měly na IV. a V. pásmu, nebo na satelitní mezifrekvenci zhruba jenom poloviční útlum - ale na střeše nebyla jejich životnost ani 5 let.
Všecko to přitom byly typy, o 30-40% dražší, než "vnitřní" typy, všechny deklarované pro venkovní použití a nebyly to fejky, byly to katalogově ověřitelný typy.
Nevím, jak přesně si firma Belden myslí, že by se mělo kvůli jejich káblům lozit na často blbě přístupný střechy.
Někdy to prostě nešlo bez hasičský plošiny a elektrikářských heftů/pásů. To si pak, díky ceně za plošinu sakra rozmyslíte, co na ty anténní svody/paraboly namontujete a kolikrát za pár let tam polezete...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#45 Příspěvek od ok1hga »

rnbw píše:Velky priemer medi je uplne zbytocny, pretoze skin efekt.
průměr není zbytečný, protože impedance !
Přílohy
kabel.jpg

Odpovědět

Zpět na „Součástky“