Výběr volně stojící mikrovlnné trouby

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#31 Příspěvek od p32 »

vicious píše:Fajn, nečakal som, že to nebudete poznať. Ja osobne mám mikrovlnku od firmy Isolit - Bravo, jediná vec, čo mi na nej prekáža je otravné pískanie pri ovládaní a vypnutí ohrevu.
Všichni známí, co pro ně dělali autorizovaný servis, tak s touto firmou už skončili. Proč asi???

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#32 Příspěvek od konosuke »

Protože dostali zápočtovej list a zejtra sem nechoďte. pochybuji pochybuji že si někdo sám lajsne odchod z firmy v nejisté době jaká nastala...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#33 Příspěvek od elektrosvit »

keemo píše:Jo, mycky nadobi Mora jsou taky nejaka cina nebo turek. Znacka jiz delsi dobu patri do skupiny Gorenje.
Ano, a tuto skupinu před časem koupili nějací Číňani. V Mar. Údolí jsou vyráběny (nebo spíš montovány) sporáky a trouby, ostatní výrobky prodávané pod touto značkou mají jiný původ. A komponenty např. do indukčních desek určitě taky nebudou české.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#34 Příspěvek od kejki »

BigSandy píše:Dočet jsem se, že nemá otočný opékací talíř.
Abych se přiznal, ještě jsem to bez toho opékacího talíře nezkoušel a na té staré už nevyzkouším.
Je rozdíl mezi ohřevem a grilováním s a bez toho talíře?
Koupit jí, nebo by jste doporučili něco jiného?
To zřejmě myslí crisp talíř, pro pizzu, opečené brambory, nebo kuřecí kousky. Ten bych v téhle ceně ani nečekal.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Habesan »

p32 píše:
vicious píše:Isolit - Bravo
Všichni známí, co pro ně dělali autorizovaný servis, tak s touto firmou už skončili. Proč asi???
Šli do důchodu.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#36 Příspěvek od MiraSt »

V téhle jsem musel vyměnit celou desku s displejem. Cena 700.- Asi po osmi létech. Byla velmi zachovalá, moc nejetá. I vevnitř nijak moc prachu.
Přílohy
MVT.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#37 Příspěvek od p32 »

Konosuke, Habesan: byli OSVČ a jsou dále OSVČ a dělali a dělají i jiné věci než jen servis mikrovlnek. Ano, někteří jsou už i v důchodu, ale to na to nemělo vliv.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#38 Příspěvek od Kremik »

Mikrovlnku mám dlouhá léta stále stejnou a jede pořád. Já ale nepoužívám regulaci výkonu, ten mám pořád na max (mimo ojedinělých, vyjímečných případů). Nelíbí se mi, že při nastavení nižšího výkonu než je max se vypíná s VN i žhavení magnetronu. Kdyby žhavení jelo trvale, určitě bych ten nižší výkon využíval.
Mám tu nerezku, s digiovládáním i grilem..., jenže ta stará pořád fachčí.
To žhavení už jsem přemýšlel že bych předělal, ale ještě jsem se k tomu nedokopal, zas až tak moc mi to nechybí.
Gril je asi dobrý, pokud má regulaci výkonu. Jako gril bych ho asi nepoužíval, všechno uvnitř zaprská, ale jako ohřívadlo z vrchu může být dobrý.

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#39 Příspěvek od sis2 »

Jak bys to žhavení předělal? Speciálním trafákem s izolací dimenzovanou na 5 kV? Katoda (žhavení) magnetronu totiž je na potenciálu asi - 4000 V proti anodě, která je na kostře... :D
Máme mikrovlnku koupenou v roce 1990, používáme ji často i se sníženým výkonem (ale MOT + magnetron jede furt na 100%, jen se mění střída zapnuto/vypnuto) a i po 30 letech stále funguje. Asi magnetron takový režim snáší...

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#40 Příspěvek od Kremik »

4kV snad není tak moc, ne? Vždyť i na MOTu se s tím nijak moc nepářou. Co pak třeba taková DY87 v lampové telce? :-)

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#41 Příspěvek od sis2 »

OK, jasně. Jen - v telce to při neopatrnosti zasršelo, max. trošku popálilo, kdežto tady to zabíjí hned první ranou...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#42 Příspěvek od p32 »

Nemějte strach, Kremik něco vydrží. :wink:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#43 Příspěvek od konosuke »

jenom mě napadlo či síť AC 230-240V nezkrátí životnost MW navržené na jmenovitejch 220V ale, žádný štítek
tam není (díval jsem se zboku i zezadu) a návod se ztratil ponivač ji mám tzv. z druhé ruky (second hand)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#44 Příspěvek od Kremik »

Ha, tak jsem napsal že mi dlouho jede mikrovlnka a už to začíná. Krátce po zapnutí takové lehčí zapraskání, těžko definovatelný vůňosmrádek, ale dál už nic, funguje normálně dál. Měl jsem puštěnou hudbu, takže zvukový projev jsem jen sotva zaznamenal. Tak uvidíme, no. Třeba jen nějaký pavouček šel zkontrolovat fastony na VN kondu :-)

Jinak jasně, VN v MW je trošku jiná liga, ale mikrowawky jsou celé v plechu, takže při obsluze je to v klidu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#45 Příspěvek od Celeron »

Vřele nedoporučuju žádnou MW, co má v panelu klasický tlačítka a pod nima ty miniaturní čtyřnohý mikrospínače asi 8 x 8 mm. Stačí aby se tam trochu dostala pára s odérama z vaření a už uvnitř vesele hnijou. Už jsem je za cca 7 let v Brandce měnil potřetí, nyní jsem tam dal tlačítka z čelního panelu VM6465, podle nožek vypdají, že jsou vevnitř zlacený na rozdíl od toho dnešního hnoje z GME kterej uvnitř zcela na férovku zrezne a shnije.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“