Nový mobil

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#31 Příspěvek od Duvsan »

Pozerám recenzie, šance na upgrade na Android 11 a výber som upravil na
Huawei P30 Lite i s tým baterkovým rizikom
Realme 6i
Možno Motorola One Fusion+
Zo Samsungu možno Samsung Galaxy A51 A515F, ale musel by som mať na to dôvod.

Z hľadiska videa je každý nafigu. Asi to vyhrá P30.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#32 Příspěvek od termit256 »

Osobne mam P30 PRO a nemam s nim zadny problem. Ale co jsem koukal, lite je dost jiny mobil, tak tezko rict. Je si dej pozor jestli ma podporu google, u novych huawei uz neni a takove mobily jsou k nicemu. Verze Pro se uz nejakou dobu neprodava, ale aktualizace na nej pravidelne chodi. Ujisti se v eshopu ze mobil je novy nepouzity, neni brandovany pro nektereho operatora (to uz se u nas snad ani nedela) a ze je urcen pro ceskou distribuci. Jsou eshopy ktere vsechno tohle uvadi, ale kdyz jsem to zduraznil do poznamky objednavky, zrusili mi v jednom uz 2x objednavku. Smejdi.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#33 Příspěvek od dobrman »

Hubert_79 píše:Dávám tomuto vláknu pět, maximálně šest stránek........
Možná že si to trochu podcenil ..... :D
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Hubert_79 »

No jo, člověk se učí celý život. Možná místo "maximálně" je na místě "minimálně" :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#35 Příspěvek od Jindra2 »

Xiaomi neumožnuje deaktivovat aplikace, které se nepoužívají a tak se zbytečně aktualizuje a zabírá místo i to, co člověk vůbec nepoužívá...[/quote]

Musíš vypnout u těch aplikací data na pozadí a je klid.
Jindra

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#36 Příspěvek od robo »

termit256Uvažuji o P30Pro. P40pro má foťák ještě lepší ale už nemá google služby a z toho mám obavu. Mám Samsung S9 a i když je antutu jen číslo tak i to tak nějak hovoří o výkonu telefonu. Číslo u P30Pro je tak něj podobné jako u S9. Chtěl bych lepší foták a chtě nechtě Huawei fotáky umí, i noční fotky. A to je bez debat.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od CZJKP1 »

A čínský Pick-Up neuvažuješ koupit?
Vypadá hezky a zcela jistě bude i levný...

https://www.novinky.cz/auto/clanek/desi ... u-40344548

... Přestává mi bavit dotovat čínu .

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#38 Příspěvek od p32 »

Schválně nám napiš, jak jsi a v čem dotoval tu Čínu. :lol:

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#39 Příspěvek od Duvsan »

Asi to vyhrá Motorola Moto G Pro.
Huawei narazil na Trumpa, Xiaomi zase pri nečinnosti odpája WiFi, aspoň Redmi Note 9s. Mne by to nevadilo. U Moto G Pro mi asi nič priamo nevadí, pokiaľ nebude problém s expozíciou záberov. Snáď to nebude horšie ako u Honoru 4. A ako bonus má stylus s tenkým hrotom. 9G je už príliš "pádlo".
Samsung A51 pri fotení v interiéri údajne nevie utrafiť tón farby.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od CZJKP1 »

Tak pak poreferuj.

CPU od Qualcomm je dle mého názoru dobrá volba. Moto lepší volba jak Huawei/Honor i když dnes to čína již je.

Osobně sem měl v ruce sousedovu motorolu a neoslovil mě příliš OS, nevím jestli tam byl Android One ale některé věci mi přišly málo User Friendly.
Soused si stěžoval třeba na budík a když sem mu ukázal budík na Samsungu tak slintal. Nakonec nainstaloval alternativní Apps, jenže reklamy atd...

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#41 Příspěvek od Duvsan »

Procesor neriešim, na hry to nebude. A nevyberal som pre seba. Ja som na fotenie z prevažnej časti hodil boba.
Budík sa snáď zvládne.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#42 Příspěvek od Eleman »

Mohu potvrdit, že Motorola není špatná volba, pro toho kdo chce slušný mobil bez kravin za rozumné peníze. Mám zkušenosti s Motorolou MOTO G7 Power. Sice trochu cihla, ale brutální výdrž, čistý Android 10, 32 GB vnitřní paměti , 4GB RAM, svižný chod bez záseků (odladěný systém), DualSim + SD Card Slot, slušný foťák. Co více si přát. Jo a MOTO gesta jsou silně návyková.
Na druhou stranu to není mobil pro ty, kdo hledají lehoučkou placku (sotva s výdrží 1 den) a mraky předinstalovaných aplikací, které stejně nevyužije.
Podotýkám, že ho používám na práci, nikoli na hraní.
Bohužel už asi bude těžko k sehnání, byl nahražen MOTO G8 Power s (možná) nepříjemnými změnami. Zejména chybí slot na SD kartu, více foťáků místo jednoho trochu slušného, displej s vyšší rozlišením (zbytečné) ale samozřejmě s větší spotřebou.
Nikomu nic nevnucuju jen jsem se musel podělit so své zkušenosti.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#43 Příspěvek od Duvsan »

Môj prvý smartfón bol SGS3, mám ho doteraz. Keby to šlo, rád by som mu doprial aktuálny sw, ale to asi nebude. V súčasnosti používam S5610. Keby som si chcel kúpiť dotykáč, tak veľkosťou asi 3″, s foťákom "pre strýka príhodu", niečo použiteľné, parády netreba. Niečo som videl na Aliexprese, u nás nie.
Heh, SGS3 je stále v predaji. To čumím.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#44 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od CZJKP1 »

Po SGS3 následoval SGS3Neo, ten sem měl, vzpomínám si, že chybělo 4G. V Praze bylo 3G ale venku jelo jen E a H+, protože 3G skoro nikde nebylo a pak když pokryli venkov, tak rovnou 4G, a tudíž to jelo dále furt jen E. Poslední android byl 4.4

Takže když už, tak alespoň S5 Neo...

ROMka není oficiální. Takže pozor aby vše správně fungovalo.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“