Jakou vložku do gramšasi bez předzesilovače

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#31 Příspěvek od Sendyx »

Zkusil jsi hrot omýt ? Podobný jev může dělat i zasviněný hrot... stačí prach a něco lepkavého, viděl jsem hocha přehrávat desku politou sirupem....

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#32 Příspěvek od PCman »

JJ zkoužel jsem i hraní za mokra podle hilla.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#33 Příspěvek od PCman »

Takže vše je v naprostém pořádku dnes mi přišla vložka Ortofon OMB5E a všechny problémy jsou pryč zvuk je silný, čisté a zvonivé výšky+hutné a dynamické basy.Jen potřebuju seřídit správný přítlak, pokud jsem nastavil podle stupnice na kolečku(NC 470) na 2.5 což jsem si myslel že jsou gramy a antiskating na 0.5 taky podle stupnice(ale podle napnutí pružiny už nižší nejde nastavit) tak mi jehla vyskakuje z ukončovací stopy pro vypnutí a zvednutí raménka.až když jsem nastavil podle stupnice na 3 tak už jehla dojela až do konce.Je mi jasné že každá vložka váží jinak.Potřebuju poradit co váží 2g abych to dovážil přesně.Možná má někdo digitální váhu na šperky a mohl by zde napsat co váží třeba 1g.Kdysi dělal můj děda fotografa a ten si sám míchal vývojky na vahách a měl různé vlastnoručně dělané závaží třeba polovina jedníku(jeden haléř)byl jestli si dobře pamatuju jeden g mohl by někdo tady udělat takovou stupnici z něčeho co máme všichni doma?Děkuji.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#34 Příspěvek od Sendyx »

Máš tu stupnici správně seřízenou na nulu ?

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#35 Příspěvek od jirkaz64 »

PCman píše:Takže vše je v naprostém pořádku dnes mi přišla vložka Ortofon OMB5E a všechny problémy jsou pryč zvuk je silný, čisté a zvonivé výšky+hutné a dynamické basy.Jen potřebuju seřídit správný přítlak, pokud jsem nastavil podle stupnice na kolečku(NC 470) na 2.5 což jsem si myslel že jsou gramy a antiskating na 0.5 taky podle stupnice(ale podle napnutí pružiny už nižší nejde nastavit) tak mi jehla vyskakuje z ukončovací stopy pro vypnutí a zvednutí raménka.až když jsem nastavil podle stupnice na 3 tak už jehla dojela až do konce.Je mi jasné že každá vložka váží jinak.Potřebuju poradit co váží 2g abych to dovážil přesně.Možná má někdo digitální váhu na šperky a mohl by zde napsat co váží třeba 1g.Kdysi dělal můj děda fotografa a ten si sám míchal vývojky na vahách a měl různé vlastnoručně dělané závaží třeba polovina jedníku(jeden haléř)byl jestli si dobře pamatuju jeden g mohl by někdo tady udělat takovou stupnici z něčeho co máme všichni doma?Děkuji.
Vidím že návod k použití na 470 jsi neviděl, tak ti kousek pošlu na mail.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#36 Příspěvek od PCman »

To máš pravdu dostal se ke mě jen ten gramec a nic k tomu nemám budu ti vděčný pokud mi toho naskenuješ co nejvíce.pokud toho bude moc můžeme se domluvit přes ICQ.Ale v tom návodu bude asi nastavení pro přenosku dodávanou společně s gramofonem což určitě nebyla Ortofon :lol:

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#37 Příspěvek od Sendyx »

Jinak - 1g váží kupodivu 1ml vody, lze nalít do miniaturního sáčku a máš to. Injekční stříkačky jsou kalibrované a dostaneš je v každé lékárně....

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#38 Příspěvek od Hill »

Už jsem teda NC470 asi dva roky neviděl, naposledy, když jsem z jednoho vyhazoval vypínací mechanismus, on se fakt lepším přenoskám nelíbil, vždyť vypnout to jde i ručně,

ale: nemá se vyvážit přenoska tak, aby se volně houpala, označit, kde je nula na stupnici, a pak proti té značce nastavit 2g?

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#39 Příspěvek od jirkaz64 »

PCman píše:To máš pravdu dostal se ke mě jen ten gramec a nic k tomu nemám budu ti vděčný pokud mi toho naskenuješ co nejvíce.pokud toho bude moc můžeme se domluvit přes ICQ.Ale v tom návodu bude asi nastavení pro přenosku dodávanou společně s gramofonem což určitě nebyla Ortofon :lol:
Radši přes mail, je toho asi 12,5MB v GIF, nastavení pro kdeco.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#40 Příspěvek od PCman »

Pošli mi to na cpu.takt@seznam.cz
To vyvážení jsem už asi vyřešil pokud je opravdu ta stupnice na kolečku v g. nastavil jsem přenosku do rovnováhy že neležela ani nešla nahoru nastavil jsem kolečko na nulu a potom jsem otáčel celým kolečkem tak aby se závaží pohybovalo na 2 a nyní už vypínací mechanizmus zabere jehla drží v drážce až dokonce desky.Ještě jeden dotaz kdybych chtěl mít sluchátkový výstup přímo z přenosky tak bych potřeboval nějaký předzesilovač a zesilovač jako předzesilovač by se dal použít nějaký z těch odkazů výše a co dát za něj?Neboje dělá přímo z MM přenosky s výstupem na sluchátka?

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#41 Příspěvek od PCman »

Ale asi to budeš muset poslat rozděleně 12MB asi najednou nepošleš lepší by to bylo dát do www.uschovna.cz nebo mi to poslat přes ICQ

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#42 Příspěvek od jirkaz64 »

Nf signál pro zesilovač, zes pro sluchátka příp. pro mgf odebíráš až za předzesilovačem pro přenosku. Takže ten stačí jen jeden. Vyber si z těch odkazů. A dej echo jestli manual došel.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#43 Příspěvek od PCman »

Díky přišlo to už studuju.

Uživatelský avatar
muro
Příspěvky: 22
Registrován: 18 úno 2007, 01:00
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

NC470

#44 Příspěvek od muro »

Prave mi pristal na stole jeden vobec nehrany NC470 (majitel nemal k tomu zosilnovac) a zhanam k nemu manual na nastavenie. Tu platnu so subbasovymi sinusovkami som nasiel v archive takze som o krok vpredu. mail: muro7@zoznam.sk

Uživatelský avatar
muro
Příspěvky: 22
Registrován: 18 úno 2007, 01:00
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Ahaaaaaaaaaaa

#45 Příspěvek od muro »

Tak uz som ten navod nasiel v sekcii upload. :P Holt som tu novy :) Idem nastavovat

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“