co soudíte o zápěstním měřiči tlaku ?

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od jjilek »

Zaleží asi na použitém čidlu pro měření tlaku. Některé tonometry podle návodu nedovolují opakovat měření krátce po sobě, ale s prodlevou i 10 minut. Já si v nemocnici otipnul tam používaný tonometr, jejichž dodávka byla po nějakém výběrovém řízení. Samozřejmě jsem jej nesehnal v Lídlu nebo TV reklamě, ale u málo známého dovozce a koupil tonometr za přijatelnou cenu z DE i s atestem tamní lékařské odborné společnosti.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#32 Příspěvek od Mysteri »

Zápästný tlakomer je veľmi nepresný. Ako vysokotlakový pozemšťan, mám skúsenosti, ale stačí na túto tému aj ,,googliť". Dávno som si kúpil zápäsťák, tiež SENCOR ale SBD1680, lebo, však cena... Rozdiely dvoch meraní v priebehu 10 minút veľmi veľké. Ono totiž stačí tú manžetku s tlakomerom od zápästia posunúť o 1 cm a ruku mať položenú trochu inak = výsledok veľmi rozdielny. Tak keď som sa dostal do stavu, keď mi doktorka nechcela podpísať elektrovyhlášku, lebo sa jej zdalo mojich 240/130 už neprijateľné na hrabanie sa s voltami a ampérmi, tak, samozrejme, okrem tabliet, ktoré ma teraz držia na 138/82, kúpil som radšej ,,nadlakeťný" OMRON a keď to občas porovnám s tým Sencorom, tak .... :lol:
Na meranie však treba dodržiavať aj ten postup dvoch - troch meraní po sebe. Vždy prvé meranie je vyššie. Po 3 -5 minútach je už nižšie a to je vraj to správne, prípadne ešte tretie po ďalších 3-5 minútach a z nich priemer. A ja mám ešte k tomu ,,syndróm bieleho plášťa", t.j. , z domu odídem k doktorke s tlakom 137/85 a u nej mám 200/110 :evil: A to nie je kráska, je ešte staršia odo mňa, ale v živote od mala mám blbé skúsenosti a následky z Nemocníc... :twisted:

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#33 Příspěvek od Cust »

U mne Omron MIT 5s. Myslím, že funguje spolehlivě.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#34 Příspěvek od konosuke »

trochu lepší bazmek figuruje v nabídce Kaufu pro příští (05) týden jmenovitě Weinberger GmbH s tlakovou manžetou na ruku za stovek pět (s baterkama) není drahý :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“