O teorii střelby a pravděpodobnosti (odděleno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#31 Příspěvek od EKKAR »

Vole, půl kilotuny jaderná "kapesní bombička" ... :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#32 Příspěvek od Sandal »

To už spadá do kategorie ZHN :lol:
Někdy bych si chtěl vystřelit z něčeho jako třeba Barrett .50 nebo podobneho.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Habesan »

Yarda1 píše:Od čeho je tohle vlákno oddělené, můžete sem někdo dát odkaz?
EDIT:
Už jsem to našel
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... &start=870

:D
Čekal bych, že to bude spíš: t=96667&start=61
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#34 Příspěvek od mi-ro »

Měl jsem čest si bouchnout z .50 Desert Eagle. Mělo to asi dvě kila, díra jak do kanonu. Strašnej respekt. Než jsem vystřelil. Snad nejlepší, s čím jsem střílel. Sice velká ale pomalá, mohutná rána. Žádnej třesk jako z 2" .38 revolveru. "Zákluz" tam byl ale nic, co by lámalo zápěstí. Prostě milé překvapení. No a cena patrony se blížila ceně obědu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#35 Příspěvek od EKKAR »

Celej FTIP je v rozdílný rychlosti hoření slože v náboji a v poměru hybnosti střely na ústí hlavně vůči hybnosti zbytku zbraně - prostě ta kule i když má nějakejch 10 nebo 15 gramů, tak při její úsťový rychlosti kolem 400-500m/s prostě není reakční síla dost velká, aby s tím dvoukilovým příručním kanónem jakým Desert Eagle je pohnula nějak výraznějším způsobem dozadu. A navíc, vzhledem k dýlce laufu, se do těch nábojů používá pomalejší směs, flegmatizovaná buď dinitrotoluenem, nebo aspoň diglykolem (výchozí matroš před homogenizací není čistá nitrocelulóza). Proti tomu právě patrony .38 Special, pro který jsou převážně komorovaný krátkohlavňový revolvery typu S&W "Agent", tzn. menší, 5-rannej a s 2" hlavní (= cca 5,5cm dlouhou), musejí kulce dodat pokud možno co nejvíc energie ještě ve válci (někde jsem čet, že konkrétně u patrony .38Sp má kulka vystřelená jen z válce asi 95% energie, kterou by jinak měla na konci 2" hlavně), takže tam jsou laborovaný rychle hořící čistě nitrocelulózový prachy - a taky proto ty zbraně vzhledem ke svý minimální váze mají mizernou schopnost "pohlcovat zpětnej ráz", teda spíš utlumit jeho energii tím, že ho nechají rozhejbat svoji podstatně menší váhu ... Prostě malá a lehká ale výkonná bouchačka bude vždycky daleko nepříjemnějc kopat, než velká - a klidně i s ještě výkonnější patronou ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#36 Příspěvek od danhard »

Zase EKKARovy kecy :roll:
"Značný zpětný ráz všech jejích ráží prakticky znemožňuje použití pro policii kvůli špatné ovladatelnosti."

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#37 Příspěvek od EKKAR »

Jestli myslíš Deserta, tak u něj je daleko větší problém (skrytý) nošení a malá kapacita zásobníku, než samotnej zpětnej ráz. Jasně, půlmetráková holka ho neudrží, jenže nikdo normálně uvažující takovou "polopolicajtku" Desertem nevyzbrojí. No a chlap se z Deserta každopádně musí nejdřív naučit střílet, protože to je fakt příruční lodní kanón - ale po zaučení nic co by se chlapskýma rukama nedalo udržet. Stejně se z něj kvůli váze musí střílet obouruč - v jedný paprči ho udrží možná Schwarzenegger ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#38 Příspěvek od p32 »

Zapomněl jsi na Norise, ten to udrží dvěma prsty. :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#39 Příspěvek od EKKAR »

Čuk Móric střílí z Deserta houpaje si ho na vocase...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“