MW Samsung 24V 750/500W (+ jedno poučení)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

Pred chvilou som si ohrieval polievku v 750W mikrovlnke a stacili 2 minuty.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem nikde nic nepsal o kamionu, to sem nacpal až Behemot. Já se bavím o autobusu či mikrobusu. On musí pořád někde provokovat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1599
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Behemot »

Hele a to víš že na hrnek by stačilo 30 sekund?

Ehm, že co jako? :lol:

ZdenekHQ: to je řeč vo těch busech a mikrobusech, co nestartujou po tejdnu odstavení? Já fakt nevim, co jako chceš, samozřejmě, že energeticky náročný šílenosti typu klíma a vlnka musí mít zapnutej motor. V osobácích jsou klímy napájený výhradně z motoru přes řemen, pže akuny tam mají eště třeba čtvrtku energie co v kamionu. (A v čem je bus jinej než kamion? Jo vlastně, v ničem, stran palubního napájení.)
Naposledy upravil(a) Behemot dne 12 dub 2021, 19:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od ZdenekHQ »

Běž už do prdele a provokuj jinde.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#35 Příspěvek od EKKAR »

On neprovokuje, busy mají běžně 24V instalaci. To už je daleko hůř nalezitelnej mikrobus, kterej má palubní napětí vyšší než 12V. Jenže ty busy na rozdíl od kamiónů, kde je dneska běžný mít 2 x 125Ah až 2 x 185Ah, mají právě kvůli nutnosti napájet všecky tyhlety "civilizační vymoženosti" jako je lednička, videopřehrávač s monitorama, mikrovlnka pro ohřev jídla nebo třeba vestavěnej ohřívač vody na kafe i při zastávkách, kdy není motor v chodu, baterky znásobený - běžně 2+2 x 155-185Ah a klidně i 250Ah, kde jedna dvojice je "krytá" elektronicky řízeným odpojovačem před nadměrným vybitím, aby se z ní dalo nastartovat. Info je od skoro-místního provozovatele busový soukromý autodopravy resp. od jeho šoféra. Mají 12-metrový Mercedesy, Scanie, všecko je samozřejmě maximálně 5 roků starý, všecko má skrytou ložnici pro odpočinek druhýho šoféra a kadibudku, kafovařič i velkou lednici, audio-video instalaci, prostě veškerej komfort kterej běžnej zájezdovej bus má. A samozřejmě dvě sady baterek ... VELKEJCH baterek ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ano, když je to nový. Nepsal jsem náhodou, že to dá s bídou jedno jídlo, 3min, na vypnutej motor?

Proč to nemůže mít třeba jen 200W? Ti řidiči netuší, co tam teče za proudy.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#37 Příspěvek od EKKAR »

Protože 200W v mikrovlnách bys nic kloudně nevohřál. Spočítej si, kolik to je Joulů za vteřinu a pak si to porovnej s jednoduchým faktem, že k ohřátí deci vody o 1°C potřebuješ 418,6J. Deci vody obsahuje jedna bězná porce jídla, když budeš ohřívat mraženku z -18°C, musíš nejdřív veškerou obsaženou vodu roztavit na kapalinu - z hlavy teď nevím měrný skupenský teplo ledu, ale malý určitě není. A pak z nuly na aspoň 70-80°C ... 1 watt za vteřinu je 1 Joule, když budeš brát rozdíl teplot jen 50° (z pokojovky 20°C na 70°C), bude to u 100g vody 50 x 418,6 = 20 930J. Jenom ... Při 200W by to by to bylo skoro přesně 100 vteřin - TEORETICKY a jen ta voda, bez započtení účinnosti, bez započtení ohřevu obalu, okolí a interiéru mikrovlnky ... Když budeš počítat ten led, dostaneš se s 200W příkonu někam na 10minut času na jednu jedinou porci a to nikdo čekat nechce. 700W příkonu je takovej solidní kompromis. Dneska už se to vestavuje i do dálkovejch kamiónů, aby měli šoféři patřičnej komfort. A že ty trouby žerou z baterek proud jak nezavřený šoféři vědí, ono to má pro instalaci v manuálech poměrně dost přesný instrukce, jak velkejma průřezama vodiče se to má napájet a jaký tam jsou hodnoty pojistek ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

EKKAR píše:1 watt za vteøinu je 1 Joule
Fyzika dostava zase ja prdel.



Inak 700W pri 24V nie je nic hrozne - 30A. Ked to porovnas napr. s navijakom.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#39 Příspěvek od EKKAR »

A proč by měla dostávat na prdel, když 1J = 1Ws neboli watt-sekunda? To teda podle tebe neplatí, že odevzdanej výkon 1W za dobu 1 sekundy se rovná odevzdání energie 1 Joulu? Sorry hop jako že se mi to nechtělo psát na 2 řádky, ale napsal jsem to jak jsem to napsal, Zdeněk to myslím pochopil...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#40 Příspěvek od xsc »

Tak holt čeština dostává na prdel :-) Pokud řeknu Watt za sekundu, tak se mi automaticky vybaví W/s. Tohle je Watt po dobu jedné sekundy, tedy W*s.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od ZdenekHQ »

EKKAR píše:Protože 200W v mikrovlnách bys nic kloudně nevohřál.
To je zvláštní, já tu moji MW 800W na plnej výkon prakticky nepoužívám. Polívku ohřívám na 2/3 a některý věci i na 1/3 (třeba uzený). Tak proč by to autobuse nešlo? Je to nakonec mnohem šetrnější. Jen to trvá déle.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#42 Příspěvek od PeteBurns »

Až na to, že ona príkon 800W určite nemá ;) Kukni lepšie, koľko uvádzajú :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jo, až ji někdy vytáhnu, tak se podívám. Ale ten magnetron je starej jak Metuzalém, nedělám si iluze, že má nějakej super výkon.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#44 Příspěvek od rnbw »

Moja ma prikon 1100W, vykon 700W. Je to korejsky Siemens HF11041/03.
Takze som s tou polievkou klamal :D
Ohrieval som ju vykonom len 700W. A bol jej plny tanier.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#45 Příspěvek od mi-ro »

Zásadní problém u MW je regulace výkonu. Magnetron neumí 50% nebo 75%. A proto regulace probíhá periodickým vypínáním a zapínáním. A to vč. žhavení. Co takové nárazy nasycení trafa s nabitím kondu násobiče a neustálým nažhavováním magnetronu udělají si můžete domyslet. A vzorec pro výpočet výkonu magnetronu nám kdysi (před 20-30lety) ofiko dával školitel. P=4,187x1000x(T2-T1)/t. Kde T2-T1 je rozdíl teploty litru vody ve stupních, t je čas v sekundách. Nutno odečíst 2 sec na nažhavení magnetronu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“