Program na přečíslování souborů - kdo poradí?

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#31 Příspěvek od petrfilipi »

No zrovna FastStone Image Viewer je IMHO ten nejlepší prohlížeč/jednoduchý editor/ořezávač/... .
Nevím jakou funkci měl na mysli Charos, ale v souvislosti s přetahováním souboru napadá mě "C" nebo "M". "C" je pro kopírování souboru do předvoleného adresáře, "M" je pro jeho přesunutí. Takže šipkami pohlížíš obrázky a u toho, který chceš zkopírovat/přesunout, zmáčkneš "C" nebo "M". Nic rychlejšího není. Žádná myš, jen klívesy doleva/doprava a "C" nebo "M". Předvolené adresáře zůstávají v paměti, takže lze jednoduše tento adresář změnit.
Ale netvrdím, že třeba Irfan tuto funkci nemá.

Co je ale nepochopitelné je pro mě fakt, že tuto funkci nemá standardní windowsí prohlížeč. Že se v MS prostě nenechají inspirovat od konkurence a nedoplní dvouoknový prohlížeč se souborem vlastností jako mají NC, TC, MC, ... To samá pro skeny obrazovky. Proč nemohu už léta oskenovat webovou stránku, který přesahuje jednu obrazovku? Na to musím používat FastStone Capture. Atd. atd. Ale možná je to dobře, protože by to zase udělali na začátku obstojně a postupně by z toho byly omalovánky a zparchantělo by to tak, že by to bylo nepoužitelné.

PF

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#32 Příspěvek od EKKAR »

petrfilipi píše:No zrovna FastStone Image Viewer je IMHO ten nejlepší prohlížeč/jednoduchý editor/ořezávač/... .
...
Co je ale nepochopitelné je pro mě fakt, že tuto funkci nemá standardní windowsí prohlížeč. Že se v MS prostě nenechají inspirovat od konkurence a nedoplní dvouoknový prohlížeč se souborem vlastností jako mají NC, TC, MC, ... To samá pro skeny obrazovky. Proč nemohu už léta oskenovat webovou stránku, který přesahuje jednu obrazovku? Na to musím používat FastStone Capture. Atd. atd. Ale možná je to dobře, protože by to zase udělali na začátku obstojně a postupně by z toho byly omalovánky a zparchantělo by to tak, že by to bylo nepoužitelné.
PF
Ad FastStone - začínám se dostávat do situace, kdy vzhledem ke svýmu věku už taky ledacos zapomínám a čím víc softů v kompu mám, tím častějc zjišťuju, že musím dýl vzpomínat, jak se ten kterej vlastně ovládá, pokud ho delší dobu nepoužiju. Takže míň je pro mě víc.
Ad neschopnost Mrdkošrotu něco implantovat - ona to není neschopnost, naopak, Mrdkošroti jsou schopní OBŠLEHNOUT a pod svoji značku implementovat obrovský hafo věcí, leč jim v tom brání nikoliv vrozenej ostych a hanba, která by je v takovým případě mohla fackovat, ale patentový práva jinejch autorů, kteří se nestydí říct si za svoji práci od Mrdkošrotu takovou nehoráznost, jako jsou peníze - a když se jim jejich výtvory Mrdkošrot zkusí prachsprostě jako správnej Číňan ukrást a prezentovat jako svoji práci, tak se o svoje práva neváhají soudit. Tudíž Mrdkošrot varovanej nepříjemnýma zkušenostma z minula, kdy se několikanásobně spálil a musel cálovat respektive přiznat se, že dotyčnou část "svýho" softu někomu čórnul, už se prostě o některý věci ani nesnaží - aspoň ne pokud se jim zrovna nepovidlo spáchat něco opravdu převratnýho a HOT NEW.
Ale třeba možnost ošlehnout si celou aktuálně načtenou websajtu "vodzhoradolu" bez scrolování má třeba Opera - na horní liště v její pravý části je ikonka fotoaparátu a po jejím obsloužení vyskočí sekundární wokno s možností buď učunit si výřez z aktuálního obrazu na monitoru, nebo udělat print z celýho monitoru "vodezdikezdi", nebo konečně udělat kopii celý sajty v .pdf formátu. Program dává i možnost výběru kam se výsledek screenování uloží. Umístění ikonky je na obrázku v příloze.
Přílohy
bastlírna print.png
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#33 Příspěvek od petrfilipi »

Myslíš, že dvouokenní souborový manažer má někdo patentovaný?
Výhodou FS Capture je to, že mohu stáhnout nejenom celou webovou stránku, ale taky jen její část, tzn. na Ebastlirně.cz stáhnu jen seznam posledních příspěvků, které jsou umístěny vpravo. Nebo mohu stáhnout obsah jakéhokoli okna, které má rolovátko. Taky mi program automaticky označuje okna, která patří logicky k sobě - např. v Total commanderu mohu vybrat levé okno, právě okno, seznam disků, pruh se zástupci atd. Má taky měřítko, zjišťování barvy konkrétního bodů, ... A stahuje do obrázku, tzn. do jednoho obrázku. Jak to uloží Opera do PDF? Jako více stránek v PDF? To by nebylo moc praktické.
Myslíš, že má někdo patentováno, že program automaticky ohraničit plochu jednoho formuláře (= programu)? Já si to nemyslím.

PF

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#34 Příspěvek od EKKAR »

petrfilipi píše:... Jak to uloží Opera do PDF? Jako více stránek v PDF? To by nebylo moc praktické....
Jako jednu stránku, přes kterou musíš rolovat jako na webu.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#35 Příspěvek od petrfilipi »

Ale PDF je přece stránkový formát. Soubor je formátovaný podle velikosti stránky. Uloží to do jedné stránky nebo to uloží jako vícestránkové PDF?

PF

Odpovědět

Zpět na „Software“