Závada koncového modulu Eden.

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hash
Příspěvky: 33
Registrován: 05 bře 2010, 01:00

#31 Příspěvek od hash »

Omlouvám se, samozřejmě stejnosměrnou.
Není to vidět, ale zespoda pod dps na chladiči jsou ještě dva.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#32 Příspěvek od sinclair »

No aspoň tak - ale i takhle, jsou pouhé dva páry na deklarovaných 400/4 fakt zoufale málo.
Jestli to nemá nějak pronikavě měkčí a menší trafo, že po vybuzení sletí napájení z klidových 160V na 100-120V, tak bych snad ani nezkoušel, budit to sinusem do 4R odporu a měřit, kolik z toho doopravdy vyleze.
Mohlo by to být taky úplně poslední měření.
Jak jsem psal - ony tyhle MT-200 SanKeny vydrží fakt hodně a mám s nimi dobré zkušenosti.
Kromě konstrukce čipu i díky tomu, že jsou ty čipy usazený na pořádným fláku mědi té základny.
A domnívám se také, že Japonci tak trochu i počítali s tím, že s velkými tranzistory mohou pak pracovat i velcí blbci, tak se něčím pojistili.
Domnívám se, že pojistkou je sice neuvedená, ale ve skutečnosti docela velká, konstrukční rezerva v SOA.
Faktem totiž je, že pokud se v některém výkonném zařízení, tyhle velké MT-200 typy nahradí stejně výkonnými, nebo i číselně výkonnějšími, moderními kusy v TO264, tak zpravidla dlouho nepřežijí.

Uživatelský avatar
hash
Příspěvky: 33
Registrován: 05 bře 2010, 01:00

#33 Příspěvek od hash »

Pro moje účely je výkon naprosto dostatečný, zesilovač "utáhl" i koncert grindové kapely bez pomoci p.a.
Děkuji všem za rady a inspiraci.
Ještě podumám, jestli se do toho pustím sám nebo to raději donesu někomu zkušenému.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“