Rada s prodejem na eBayi

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Mek7 »

Definuj "oplati". Poplatky ebayu su aj 20 percent, ktore sa platia pri predaji, ale ako novy a maly uzivatel dostanes par desiatok free listingov - teda inzerat zverejnis zdarma, ale platis len ked sa to preda.
Oplati sa tam predavat veci, ktore su u nas bezne a tak ich nikto nechce, ale niekto z USA ich moze zhanat a je ochotny za to zaplatit. Alebo nejake drobnosti, ktore sa daju hodit do obalky a postovne cez polku sveta nestoji majland (Cinanom s free shippingom sa holt neda konkurovat).
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#32 Příspěvek od matahari »

Doprava z Číny pěkně přes všechny ty lock-downy podražila. Na AE jde najít u stejného zboží se stejnou cenou prodejce s free shippingem nebo bez. Ten bez to má rozepsané a někdy se poštovné vyšplhá i k 5-6 dolarům za něco, co se stále vleze do bublinkové obálky A5.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#33 Příspěvek od samec »

Napríklad starý bakelitový elektromechanický časovač 30h do panelu rozmer 1/4 DIN. Na eBay by som ho možno predal v aukcii za 100$, na bazoši možno za 20€. Ale s poplatkami to možno vyjde na rovnako. Alebo nie? Aký je rozdiel v paušálnych poplatkoch, ak som len nákupca, alebo ak predám niekoľko veci?

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Mek7 »

Ako som pisal, pausalne poplatky nie su ziadne, pokial sa vojdes do poctu free listingov, ktore dostanes. Ako novy uzivatel ich mas tusim 30, a postupom casu ich dvihnu. Tiez je tam limit na mnozstvo penazi, za ktore veci predas, ten sa tiez casom zvysuje. A tak jediny poplatok je, ked sa nieco realne preda, a to je okolo tych 20 %.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Behemot »

Jo a počítej s tím, že podle toho, jak se kdo vyspí, tak s tím během několika let zvládnou šibovat od 5 do 50 věcí :roll:

Transakční poplatky a konverze měn sou zadarmo, jo? Kde? Hned tam běžím!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“