Domovní fotovoltaiku svépomocí nebo dodavatelsky?

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#31 Příspěvek od TomasX »

Tohle je přesně téma, které mě zaměstnává. Viděl jsem na netu projekt, který používal "obyčejné olovo" na vykrytí mraků a step-down nebo step-up měničem (dle potřeby) napájet nízko voltové spotřebiče. Např. moje TV má externí napáječ ~230V/=20V. Zatím to brzdí použití nového rozvodu 12/24V.
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#32 Příspěvek od rezis »

Olova jsem tu naskládal 48V 80Ah nových AGM a solární nabíječ/měnič s tím cvičí, že jsem kontroloval jestli to mám propojeno dobře. Navíc ty výkyvy jsou fakt rychlé. Uvažuji fakt o tom Li-ion tady pruser je že v tom packu je 12článků v sérii a na 48V je jich třeba 14 :-(
A dále měnič ... Victron píše slušnou účinnost. I když ta cena 8O

Edit: jen dodám že to mám jako zábavu s případným benefitem takže nelze počítat strávený čas a tak...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#33 Příspěvek od samec »

Prebytky do elektromobilu. Až sa elektromobily viac rozšíria, tak cena pnelov zasa vyletí.

Prebytočná energia by sa dala ukladať aj do tekutých palív cez pyrolýzu plastového odpadu. :roll:

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#34 Příspěvek od zachranar »

Já bych koupil panely nové. Není to moc peněz. Do výroby dalších věcí bych se raději nepouštěl - také bych to nejdůležitější koupil (až bych věděl co mám koupit) a hlavně jak to všechno dobře využít.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#35 Příspěvek od bu2520 »

a co takhle závaží :D

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#36 Příspěvek od voitano »

zachranar píše: Asi je vrazím do bitcoinů.
Tak to spíše nějaké mince, drahý kov, pozemek ,ale né takovou virtualitu, na tom je možno vydělat, ale i podělat.
A než fotovoltaiku, tak spíše jen sluneční ohřev TUV

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#37 Příspěvek od rezis »

Voitaino: zrovna dnes říkali že platina šla dolů o 22% stříbro snad o 18% a zlato o 10% ....
Jinak jak jsem psal vodní ohřev mám a vzhledem k cenám se asi už nevyplatí do něj něco vrážet. Jako fajn nicméně dnes již asi mrtvá vývojová větev.
Samec: EV mám. Jen to by muselo být trošku jiné množství panelů na střeše a hlavně když praží slunce nejvíc tak EV je většinou na cestách - či stojí v práci. Takže maximálně o víkendu. To by dávalo smysl mít stání kryté panely v práci :-)
zachranar: dokud nevíš jak to chceš využít nedá se ti poradit... jinak vše je v podstatě jako stavebnice. Jde jen o to v jakém stupni rozkladu ji koupíš.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#38 Příspěvek od voitano »

Šlo to dolů koukám, ale to je dobrá doba na koupi. V 5letém horizontu roste... Problém je spíše koupit nepajcované cihly....

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#39 Příspěvek od samec »

rezis píše:Samec: EV mám. ...když praží slunce nejvíc tak EV je většinou na cestách - či stojí v práci.
Preto potrebuješ 2 EV. Kým na jednom jazdíš, druhé sa dobíja. Investuj do druhého EV. :idea: ;)

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#40 Příspěvek od palmalsport »

Nechci ti kazit náladu, ale v případě že máš cistokrevné e-auto, je za pár let neprodejné. :)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#41 Příspěvek od rezis »

A jeje ... tak to si jdu hned hodit mašli :) Zas tak hrozně bych to neviděl :)
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
palmalsport
Příspěvky: 545
Registrován: 21 pro 2012, 01:00
Bydliště: HK

#42 Příspěvek od palmalsport »

Tak ono to je celé slepá cesta.
Ten vtip, (bohužel v tom špatném slova smyslu), spočívá v tom, že nám za pár let bude elektřina prostě chybět. Nebude kde ji brát.
Nači politici zaspali dobu v tom aby energetickou koncepci naší malé země vyřešili, bohužel se tak nestalo. Pokud totiž odstavíme všechny tepelné elektrárny, tak tuto energii, obnovitelné zdroje prostě nedodají.
:twisted:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#43 Příspěvek od rnbw »

Aj kapacita baterie ide po par rokoch prec a podla toho klesa aj hodnota auta. Kto si kupi auto s dojazdom 20 km?

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#44 Příspěvek od rezis »

Kluci to bych neřešil. Jestli nebude elektřina i s tou ropou to bude problém... A kapacita baterie mě netrápí. Jezdil jsem s auty co měla 6let a přes 100tis km na tachometru a bez problémů. Což je poněkud víc než se dožila má dvě Tsi od VW. A hlavně však se to dá vyměnit a není to až tak drahé... Jen prostě se z toho dělá věda.

Ale vraťme se k teorii FV :-)
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#45 Příspěvek od rezis »

Jinak zjištění... UPS není vhodná jako měnič. Dnes jsem zabil APC 3000Xli a ta by měla být pro trvalý provoz... dokázala dávat asi 4 hodiny 1,3kW v kuse.. Musím na ni kouknout.
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“