Stiahnutie videa z PC do mobilu Huawei Android.

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#31 Příspěvek od maxijaroslav »

No, zkusím to připojit na Win 7 nebo 10 - ale zaráží mne, že tento telefon vůbec nemá možnost nastavení funkce USB. Předchozí telefon Meizu M6 fungoval s tímto NB naprosto ok (a kdyby se neopravitelně - jak jsem zjistil v servise - nepoškodil sklouznutím za stolu na koberec, užíval bych ho dodnes).
Vadí mi tady hlavně to, že se nedají natočená videa a fotografie přenášet rovnou do počítače.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#32 Příspěvek od EKKAR »

Mám (od dubence) Xiaomi Poco X3 - s "hadrákem" jedenáctkou (verze 11 RKQ1.200826.002). A požadavek na povolení manipulace se souborama vyhodí na displej při každým připojení k PC. V podstatě to samý mi dělal o hezkejch pár let věkovitější Samsung Core Prime s hadrákem "šestkou", akorát tam to stačilo povolit jednou a při dalších spojeních s tím samým PC už se nic povolovat nemuselo.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#33 Příspěvek od EKKAR »

vladodyno píše:@maxijaroslav
A verzia operačného systému v počítači je???
maxijaroslav píše:Win 8.1
Dtto - W8.1 Pro 64b .
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#34 Příspěvek od maxijaroslav »

Při připojení na Win7 se objevila "Instalace softwaru ovladače zařízení" WP5 Pro a prohledává předem nakonfigurované složky ovladače... a prohledává. Napsal, že je připraveno k použití.
Tak ho sice vidí jako zařízení - ale prázdné. Nic v něm není vidět...
Takže asi neúspěch.
Ještě zkusím Win 10

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#35 Příspěvek od vladodyno »

Odblokuj telefón. Ak je chranený vzorom, PIN, fotkou ksichtu, alebo odtlačkom prstu PC nedostane prístup. TÝM NEMYSLÍM ZRUŠIŤ TOTO ZABEZPEČENIE.

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#36 Příspěvek od maxijaroslav »

Tak nerozumím - jak odblokovat?
telefon je chránění otiskem prstu a nebo heslem. Když ho otevřu prstem, tak se nic nezmění. Soubory nejsou vidět a fotografie nejsou k nalezení...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Hubert_79 »

Jinak řečeno - když to připojuješ, je ten mobil odemčený? Tedy jestli svítí displej.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#38 Příspěvek od maxijaroslav »

Samozřejmě. Mobil svítí, je odemčený.
Zkusil jsem i Win 10 - tentýž výsledek. WP5 Pro je prázdný, žádné soubory nejsou vidět.
Zkusil jsem spustit na mobilu Total Commander - ale ten zase nevidí připojený počítač...

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#39 Příspěvek od xsc »

Tak se to chová, když je to v režimu nabíjení, nikoliv USB přenosu dat. To nastavení tam někde být musí.
U staré Sony Xperie, Android 4.něco je to nastavení/další/sdílení připojení pomocí USB, přičemž je to aktivní až po připojení USB.
V nejhorším ti pořád zbývá možnost to spojit přes Bluetooth, ale to je lemra líná.

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#40 Příspěvek od maxijaroslav »

Asi tam někde to nastavení USB je, ale nepodařilo se mi ho najít v žádném menu.
Zkusil jsem kontaktovat prodejce, zkusí to ověřit na jiném exempláři - není vyloučeno, že jde o vadný telefon.
Ještě jsem uvažoval o přenosech přes wifi - ale nemám s tím zkušenosti. Zná někdo ten program SuperBeam a jaké jsou s ním zkušenosti?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#41 Příspěvek od Artaban001 »

Volba režimu USB by Ti měla vyskočit při připojení kabelu, co je v PC do mobilu. Je formou notifikace. Jinak v menu, nastavení, připojení, nebo nějak tak.
Nevím, zda ještě funguje MyPhone explorer:
-nainstaluješ si PC verzi do počítače a androidní verzi do telefonu. Mobil a PC musí být na jedné síti. Přes PC pak spravuješ telefon.

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#42 Příspěvek od maxijaroslav »

To je právě to, že volba režimu nevyskočí a není ani v nastavení... Skoro se bojím, jestli to není zmetek (že by porucha v OS?).

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#43 Příspěvek od scorpions-cz »

No u mýho ARMORU X5 taky po připojení nic samo nevyskočí, jen to pípne, ale když si rozbalím horní lištu, je tam tiché oznámení o nabíjení a možnost spravovat a tam to jde nastavit. Taky jsem to poprvé dlouho hledal

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#44 Příspěvek od p32 »

Ano, to jsem už psal, ale ignoruje to.
p32 píše: ...
Dobrý den, je zapotřebí přenastavit režim připojení telefonu na režim přenos souborů. Toto nastavení najdete po připojení USB kabelu klepnutím na volbu USB připojení v horní oznamovací liště. Zde vyberte volbu MTP nebo Přenos souborů. Hezký den.

Uživatelský avatar
maxijaroslav
Příspěvky: 237
Registrován: 02 čer 2020, 02:00
Bydliště: Brno KrPole

#45 Příspěvek od maxijaroslav »

Díky, zkusil jsem tu horní lištu a skutečně je tam možnost nastavení USB.
Hned jsem to zkusil a přepnul jsem ho do režimu přenos souborů - ale počítač ho stejně nevidí....
Ale je to aspoň kus pokroku
Ještě jednou díky

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“