Bohemia Energy zkrachovala

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#31 Příspěvek od pepik9 »

pepik9 píše:protože pošta tvrdila, že to musí udělat příjemce peněz
Hubert_79 píše:A měla pravdu. Bohužel tak SIPO funguje...
Hubert_79 píše:Jdi na poštu a tam ti z aktuálního dokladu tu zálohu vyndají,
Tyhle dvě věci mi nejdou dohromady. Byl bych ti vděčnej, pokud bys uvedl odkaz na poštovní předpis, umožňující zákazníkovi dělat změny v SIPu.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Hubert_79 »

já jsem pár dní zpět píše:Jdi na poštu a tam ti z aktuálního dokladu tu zálohu vyndají,
Ještě jednou. Zálohu ti vyndají z aktuálního dokladu, tedy jednorázově. Přesněji požádáš o vystavení částečného dokladu SIPO. Na tom snad není nic k nepochopení, ne?
stránky pošty píše: Co mám dělat, když:
chci vyřadit některé platby?
Navštivte kteroukoliv Provozovnu, (mimo Výdejní místo a Pošta partner – vymístěna přepážka) vystavíme Vám jednorázově Platební doklad SIPO na vybrané platby. Potřebujete k tomu jakýkoli doklad SIPO, na kterém je uvedeno Vaše spojovací číslo a osobní doklad. Za tuto službu zaplatíte 5 Kč, a to za každý vystavený Platební doklad SIPO na vybrané platby. Rozhlasové a televizní poplatky a ceny za Vámi zvolené služby placené poště (např. cena za zaslání Potvrzení o uhrazených platbách SIPO / Přehledu o platbách SIPO) nelze ze SIPO vyřadit. Platební doklad SIPO na vybrané platby nelze vystavit, pokud Platební doklad SIPO byl již uhrazen.
Zdroj: https://www.ceskaposta.cz/sluzby/plateb ... by-cr/sipo
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

No a co je jinak nového? :lol:
Kromě nepanikařte a buďte v klidu nebo krachů dalších energošmejdů nebo neplaťte zálohy energošmejdům.
Taky by teď byla nejvhodnější chvíle předvolat k výslechu ty dva mužíky ohledně Vrbětic a Rusku pořádně zavařit. Jejich plyn určitě nepotřebujeme. :wink:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#34 Příspěvek od xsc »

A pořád mele nesmysly...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#35 Příspěvek od p32 »

Zatím co ty tvrdíš, že to není pravda, že? :lol:
Hm, to tě určitě pochopí hlavně ti, co se tam nechali tak napálit. Nebo se jim tím, že to jsou údajné nesmysly, tak vysmíváš?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#36 Příspěvek od xsc »

Nesmyslem je, jak se do toho snažíš zamotat ty mužiky. Taková úchylka, no :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#37 Příspěvek od EKKAR »

p32 píše:Zatím co ty tvrdíš, že to není pravda, že? :lol:
Hm, to tě určitě pochopí hlavně ti, co se tam nechali tak napálit. Nebo se jim tím, že to jsou údajné nesmysly, tak vysmíváš?
Nejhůř jsou na tom ti, co se přehlásili k podobným alternativním dodavatelům, který pak BE sežrala - aniž by to těm klientům dala vědět - a teď je doslova hodila přes palubu bez jakýhokoliv varování. Příkladem budiž klienti ČS Energo (dceřinka Český Spořitelny !!!!!), kterou BE spolkla na podzim loňskýho roku a jejíž klienti teď s hrůzou zjistili, že spadli do stejný skupiny jako ti, co se nechali nachytat na "Měsíc zadarmo, rejžo...!!!" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#38 Příspěvek od p32 »

xsc píše:Nesmyslem je, jak se do toho snažíš zamotat ty mužiky. Taková úchylka, no :-)
Co je to mužiky?
Úchylku hledej u těch, co žrali Vrbětice i s navijákem. A byli i takoví, co tvrdili, že od rusáků žádný plyn nepotřebujeme. A o tom to právě je, jestli jsi to ještě nepochopil. Pravda je i to, že Rusko nás jako odběratele plynu nepotřebuje (má kam dávat přebytky), ale pro peníze se udělá vše. :wink:

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od badoch »

Tak už krachli i Skauti.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#40 Příspěvek od sr71 »

Hubert_79 píše:
já jsem pár dní zpìt píše:Jdi na poštu a tam ti z aktuálního dokladu tu zálohu vyndají,
Ještì jednou. Zálohu ti vyndají z aktuálního dokladu, tedy jednorázovì. Pøesnìji požádáš o vystavení èásteèného dokladu SIPO. Na tom snad není nic k nepochopení, ne?
stránky pošty píše: Co mám dìlat, když:
chci vyøadit nìkteré platby?
Navštivte kteroukoliv Provozovnu, (mimo Výdejní místo a Pošta partner – vymístìna pøepážka) vystavíme Vám jednorázovì Platební doklad SIPO na vybrané platby. Potøebujete k tomu jakýkoli doklad SIPO, na kterém je uvedeno Vaše spojovací èíslo a osobní doklad. Za tuto službu zaplatíte 5 Kè, a to za každý vystavený Platební doklad SIPO na vybrané platby. Rozhlasové a televizní poplatky a ceny za Vámi zvolené služby placené poštì (napø. cena za zaslání Potvrzení o uhrazených platbách SIPO / Pøehledu o platbách SIPO) nelze ze SIPO vyøadit. Platební doklad SIPO na vybrané platby nelze vystavit, pokud Platební doklad SIPO byl již uhrazen.
Zdroj: https://www.ceskaposta.cz/sluzby/plateb ... by-cr/sipo
Dnes jsem na poštì byl s dotazem zda mi umí vyøadit platbu ze SIPO - za pøepážkou hned vìdìli která bije (že se jedná o BohemiaEnergy). Následovala otázka na mì jak SIPO platím zda z úètu nebo v hotovosti. Platím ho z úètu - resp. automaticky se mi odtamtud strhává. Takže mi bylo øeèeno že v tom pøípadì s tím nemùžou nic udìlat a platbu musí zrušit její pøíjemce. V pøípadì že bych platil SIPO v hotovosti, tak jsou schopni platbu jednorázovì nìjak vyjmout. Úplnì jsem to nepochopil, ale to je moje dnešní zkušenost s návštìvou pošty.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#41 Příspěvek od Celeron »

Ten jejich dodavatel se jmenoval Kolibřík Energie. Bodejť né, ono 1359 kaček/MWh za silovku ve vysoký sazbě je naprosto neudržitelný.
Zrovna dnes jsem byl na servisu u bývalýho náměstka Chvaletický elektrárny a ten se vyjádřil, že očekává, že 60-80 % stávajicích obchodníků zmizí z trhu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od Hubert_79 »

Vysvětlení je jednoduché. Platíš-li to inkasem z účtu, tak to funguje tak, že tvoje banka dostane z kraje měsíce od pošty info "SIPO to a to, částku tolik a tolik strhněte z účtu XY". No a SIPO se generuje počátkem měsíce, takže už to je na říjen v běhu.
Jestli tu zálohu chceš vyhodit v listopadu, tak si to zruš v bance (hned) a v listopadu ti přijde doklad, ze kterého to půjde vyhodit. Je blbý, že je patnáctého, to už SIPO z účtu asi proběhlo. Ještě to šlo řešit tak, že bys na účtu neměl prachy a platba by se neprovedla.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#43 Příspěvek od sr71 »

Hubert_79 píše:Ještì to šlo øešit tak, že bys na úètu nemìl prachy a platba by se neprovedla.
ano, pøesnì tak jsem to udìlal, sipo neodešlo, protože jsem v bankovnictví vèera snížil limit pro nìj a ještì preventivnì "odklonil" peníze aby na úètu ze kterého se sipo platí bylo málo
Takže teï se bude pokus o sipo z úètu ještì jednou opakovat (platba opìt neprobìhne) a potom budu muset ostatní platby které na Sipu jsou zaplatit nìjakým jednorázovým pøíkazem, což není problém, ale mám tam i poplatek za TV a Radio a u tìch zatím nevím kam bych to mìl poslat - ty se platí snad jen nìjak pøes poštu ne?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Hubert_79 »

Bude ještě jeden pokus, někdy kolem 22. dne. R a TV nikam neposílej, to bude předepsáno následující měsíc.
Asi bych to svolení k inkasu zrušil, dokud se to nějak nevyřeší - to s BE. Ať tu zálohu můžeš vyhazovat.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#45 Příspěvek od p32 »

Na svém účtu to můžeš vždycky zablokovat. Otázkou je jen odkdy.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“