T mobile na Slovensku.

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od workhard »

Kdysi jsem se nemohl dovolat drahé, jednou to zazvonilo a pak se to jakože vytíplo, pomohlo až smazání a nové uložení kontaktu u ní v telefonu.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#32 Příspěvek od Brozicek »

Zkusil jsem poslal oba kódy *#351# i *#351*0000#
Odpověď zněla "Služba byla zapnuta".
Tak jestli byla před tím zapnuta, tak je i nyní. Jestli byla před tím vypnutá, tak teď je zapnuta. Jako přepínač tento kód nefunguje. Pro opakovaném zaslání se to ne deaktivuje, ale opět napíše že služba byla zapnuta.
Není pro deaktivaci potřeba jiný kód?

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#33 Příspěvek od Brozicek »

Vygooglil jsem si ty blokovací kódy. Pro deaktivaci tam nemá být na začátku * . Čili tvar #351*0000#. Jenže to mi píše MODEM ERR.
Někde je chyba.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#34 Příspěvek od dj_Paul »

Zkus ještě toto:

Zrušení všech blokování najednou
#330* blokovací kód # Odeslat (OK)

#330*0000#

ještě je otázka, jestli před a za blokovacím kódem nemá být mezera, tak jak to je na příkladu:

#330* 0000 #

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#35 Příspěvek od rnbw »

Medzera tam byt nema (nie je to povoleny znak). Ale ten kod nemusi byt 0000.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#36 Příspěvek od dj_Paul »

a taky to nemusí jít z roamingu

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#37 Příspěvek od Zaky »

Tak jsi nejspíš přičinu zjistil, operátor na infiolince by ti to měl umět na žádost deaktivovat.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#38 Příspěvek od Brozicek »

Já se z toho snad zblázním. Ráno jsem znovu kontaktoval operátora na lince 4603, ať mi vypnou to blokování hovorů v zahraničí. Operátor mi tvrdil, že už problém převzali technici, kteří to vyřeší. Deaktivovat to blokování neuměl. V deset a znovu ve 12 jsem dostal SMS od technika, že se mne snažil kontaktovat, a že to zkusí za dvě hodiny znovu. SMS technika nepodporuje odpovědi. Takže technik si myslí, když mne volá, že asi nejsem na signálu. Asi mu to píše, že můj telefon je nedostupný. Toho, s odpuštěním v...la asi nenapadne, že to je problém, který má vyřešit. V první SMS mi radil, abych si zapnul roaming a nebo abych změnil roamingoveho operátora (jak ???)
Dnes jsem do ověřil, SMS běhají jako z praku. Tak to bude v tom blokování, které neumím deaktivovat ani já, ani operátor ani technik. Zatím bohužel.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#39 Příspěvek od Zaky »

Technik je neschopný, službu přece může upravovat i tehdy, pokud jsi nedostupný. Kdysi jsme s tátou odjeli do zahraničí, od neměl aktivovaný roaming, tak jsem na infolince požádal o aktivaci roamingu pro jeho číslo já a roaming mu bez problémů aktivovali, až jsem se divil. Bylo to ale u O2. Operátora v roamingu změníš tak, že necháš ručně vyhledat sítě a vybereš si, ke které se chceš připojit.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#40 Příspěvek od p32 »

Aktivovat či deaktivovat některé služby může operátor bez problémů. Je to nakonec nastavení pouze v jejich síti. Nastavení v telefonu spočívá jen v automatické volbě operátora nebo volbě místního.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#41 Příspěvek od Brozicek »

Je to marný, je to marný, je to marný. Co mi v SMS radil technik jsou únikové kraviny. Roaming mám prokazatelně aktivní. Zkusil jsem podle rady technika a zdejších kolegů změnit operátora roamingu. Našlo mi to mimo automaticky vybraného Telecom SK ještě O2 SK a Orange SK. Po volbě těch druhých O2 s Orange mi to nahlásí, že se nelze připojit a nebo když se připojí, tak volání spadne ihned bez vyzvánění a žádné hlášky.

Volám znovu operátora 4603, nyní už rozzlobeně, aby nějak deaktivoval to blokování do zahraničí. T mobile si platím tak chci, aby to fungovalo.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#42 Příspěvek od Brozicek »

Tak problém částečně vyřešen. V mobilu manželky Nokia 5 jsem v nastavení hovorů našel Nastavení blokování hovorů a v tom menu Příchozí hovory v roamingu bylo Aktivní. Přes heslo 0000 to šlo deaktivovat a bylo po problému. V mém telefonu Redmi Note 10 je blokování příchozích hovorů v roamingu také aktivováno, ale při pokusu o deaktivaci přes heslo 0000 mi to hlásí chybu sítě nebo SIM karty. Technici t mobilu doporučili to deaktivovat v Česku. Tak uvidím. Zatím vám všem děkuji za zájem a pomoc.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#43 Příspěvek od Brozicek »

To psaní v mobilu mi stále komolí to co napíši. Omluvte mi to, snad je to ještě srozumitelné. Děkuji.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#44 Příspěvek od Brozicek »

To psaní v mobilu mi stále komolí to co napíši. Omluvte mi to, snad je to ještě srozumitelné. Děkuji.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#45 Příspěvek od Zaky »

Zkus to ještě v mobilu manželky se svojí simkou a naopak vyzkoušej simku manželky ve svém telefonu, ať zjistíš, zda je to nastavením telefonu nebo služby operátora.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“