televizní poplatek

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#31 Příspěvek od p32 »

Celeron píše:Netýká se to sice kotle ale pokud jseš OSVČ a máš v ohlášení živnosti svoji adresu kde bydlíš, (tedy nemáš provozovnu) tak Ti kdykoliv může do baráku (bytu) vlýzt ouředník z finančáku. Stačí když si přinese papír od finančního ředitelství, že zahajuje kontrolu. Mám to jednou za sebou, daňovej poradce a právník mi potvrdil, že skutečně můžou.
To není zase taková pravda. Platí to jen v případě, že nemáš určité prostory vybrané pro podnikání. Pokud máš dole např. bývalou prádelnu s vnějším vchodem určenou jako prostor pro podnikání a takto to i nahlášené, tak jinam než tam prostě nemohou. Pokud někdo chtěl ušetřit a nemá to tak, tak má smůlu, ale zase nemají právo se courat po ložnici apod., ale jen tam, kde se domluvíte na kontrole papírů. A ty papíry jim můžeš klidně donést na jejich úřad. Takže výsledně ti mohou přijít zkontrolovat tvou dílnu nebo kancelář, jak ji máš předepsaně zařízenou, zabezpečenou apod. a pokud tam přijímáš zákazníky, tak se ptají i na to, jaký je přístup k WC a podobné kraviny. Rozdělení na WC pro pány a dámy mohou uplatňovat jen v provozovně pro zaměstnance.
Kontrola spočívá hlavně v kontrole tvého účetnictví, jestli máš to rádio a TV v kanceláři řádně zaplacené (pokud je máš v nákladech), ale ne v kontrole čím topíš ve své domácnosti a podobné kraviny.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#32 Příspěvek od MiraSt »

Z D-testu.
Přílohy
D test.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od kulikus »

Hill píše:
kovar píše:...Na TV koukám jen prostřednicvím placeného sastelitu.Mají na to právo mě otravovat?...
Bohužel mají právo: jde o koncesionářský poplatek za provozování přijímače schopného přijímat jakékoli vysílání, ba i takového přijímače, který byl uživatelem upravený k jinému účelu, jak vyplývá ze zákona 348/2005 Sb.. Čili je jedno, že ho používáš k satelitu, za který platíš zvlášť.
Jestli jde část poplatku na podporu veřejnoprávních stanic, které nepřijímáš, tě nemusí zajímat.
A když TV nepřijímám vůbec, ale používám starý TV přijímač (pro starou normu, vysílání tedy nepřijme) jako monitor/ zobrazovač k počítači? Jak to vidí zákon z hlediska poplatků? Domníval jsem se, že platím za příjem vysílání, ne za držení přijímače.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#34 Příspěvek od Crifodo »

kulikus píše:používám starý TV přijímač (pro starou normu, vysílání tedy nepřijme) jako monitor/ zobrazovač k počítači? Jak to vidí zákon z hlediska poplatků?
https://www.lupa.cz/clanky/ct-vyhrala-s ... unkcni-tv/

Podle mluvčího ČT Ladislava Štichy ale zákon nepamatuje na to, zda je televizor funkční, nebo ne, a zda je v daném místě televizní signál. "Podle zákona musí podnikatel platit měsíční poplatek 135 korun ČT za každý televizní přijímač, který má. Domácnost platí měsíčně také 135 korun, ale jen jednou a bez ohledu na počet televizních přijímačů," vysvětluje. "Můžeme s tím nesouhlasit, ale je to platné znění zákona – a naší povinností je zákony dodržovat," dodal.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#35 Příspěvek od termit256 »

V tom zakone je napsano ze pokud ma zarizeni tv tuner, tak platis. Jestli funguje se tam neresilo. Ale je mozne ze to zmenili, naposled jsem to zkoumal pri digitalizaci

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#36 Příspěvek od Crifodo »

To je už déle, co jsem se zabýval úvahou: Mám doma PAL monitor a VHS přehrávač. K sousedovi skrz zeď škvíru, kterou prochází smyčka z pásku, soused má VHS rekordér, já nesleduju online TV vysílání, nemám na čem, ale po 30 sec. záznam. (neřeším technickou nesmyslnost ani úchylnost toho, že se příjmem ČT vůbec zabývám).

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#37 Příspěvek od termit256 »

Nemas tuner, neplatis. Ten zakon do detailu neznam a kvuli takovym kravinam se mi ho nechce procitat, ale nejspis bys neplatil ani kdyby sis od souseda netahl misto pasky videokabel.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#38 Příspěvek od konosuke »

Existujou závisláci co na TV pořady čučí cestou z rachoty na svém smartfonu - autobus má
wifinu že jo. Patologii samotného jevu nechám plavat ale kdo zde platí TV koncesi, ha ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#39 Příspěvek od jirka5 »

Odpověď máš přímo v zákoně:
§ 2
Předmět poplatků

(1) Rozhlasový poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "rozhlasový přijímač"). Toto zařízení se považuje za rozhlasový přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

(2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen "televizní přijímač"). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

(3) Ze zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového i televizního vysílání se platí rozhlasový poplatek i televizní poplatek.

(4) Rozhlasovému nebo televiznímu poplatku nepodléhají

a) telekomunikační zařízení vyrobená výhradně k technické kontrole rozhlasového a televizního vysílání,

b) rozhlasové nebo televizní přijímače, které tvoří součást sbírek muzejní povahy zapsaných v centrální evidenci sbírek3),

c) televizní přijímače, které jsou užívány výlučně pro účely soudního řízení,

d) zařízení technicky způsobilá k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového nebo televizního vysílání pouze v případě, je-li šířeno prostřednictvím přenosového systému uvedeného v § 12 odst. 3 písm. c) zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání, ve znění pozdějších předpisů,

e) rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od PotPalo »

No ale je tam predsa "ze zařízení technicky způsobilého", takže pokazený televízor by sa platiť nemal, lebo neprešiel STK. :wink:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#41 Příspěvek od Crifodo »

Nebo: mám doma starou VHS, součástí je tuner pro volitelný příjem, nemám žádný zobrazovač s CRT, LCD atd., ale mám hromadu elektronickýho šrotu, doutnavku a stavebnici Merkur a jsem schopen si uhňahňat Nipkowův kotouč a převodník na 60x60 pixel, tedy postavil jsem televizor?

Ten zákon je idiotský ještě z toho důvodu, že výslovně mluví o reprodukci, ne o příjmu.
Reprodukce je to, co je reprodukováno, nikoli online příjem, ne?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od PotPalo »

Takže samotný set top box sa nepočíta, samotný analógový TV sa nepočíta, ale kombinácia oboch sa už počíta, lebo to vie zobraziť zachytený TV signál.

Pri rádii to isté, musí to vedieť naladiť vysielanie a reprodukovať ho, teda musí hrať.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#43 Příspěvek od konosuke »

Ale chápejte: zákony píšou (a schvalují) imbecilní jelita bez znalosti
základů TV přenosu výsledek je nabíledni
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od PotPalo »

To je záležitosť dobrého právnika, ako dobre vie tento zákon vyložiť v čí prospech.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#45 Příspěvek od konosuke »

poplatku nepodléhají:
e) rozhlasové nebo televizní přijímače, které jsou neoddělitelnou součástí koncových mobilních telekomunikačních zařízení.
tedy, pokud chápu správně - zakoupení mobilu (dneska běžně s rozsahy FM rádia) není obligováno přihlásit aparát k poslechu mimochodem rád bych viděl toho trolla co tohle (dobrovolně) udělá - toho si je zákon asi vědom proto dali pokoj
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“