Filtrační kondenzátor-hodnota

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#31 Příspěvek od Olchor »

Ten stabl obsahuje referenci a zesilovač, je to složitá struktura. Za určitých podmínek se může sám od sebe rozkmitat. Když se podíváš do katalogu tak každé doporučené zapojení obsahuje tyto blokovací kondy na vstupu a výstupu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#32 Příspěvek od EKKAR »

Jarda01 píše:Přikládám schéma.
....
A včil mně ogare prozraď, proč to máš nakreslený tak pitomo a nepřehledně - jako by se to nedalo učunit líp...???
Přílohy
schema_nabijecka_228.png
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#33 Příspěvek od Zaky »

To jsem si taky říkal, že je to nakreslené jaksi zvláštně. Jeden náš vyučující na sš používal s oblibou hodnocení "to je nějaký tramvajácký schéma, nebo co? " :-)
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#34 Příspěvek od EKKAR »

Nevím jestli tramvajácký, ale kdybych takhle nakreslený schéma já v druhý půlce 80. let předhodil nebožtíkovi panu ing. Milošovi Lánovi (můj první odbornej učitel elektroniky), tak by ho asi křísili záchranáři z rychlý - a druhej nebožtík ing. Petr Kuchyňka (Lánův pokračovatel a následník) by mě nejspíš rovnou vyhodil ze třídy s podmínkou, že vrátit se budu moct až to nakreslím "se štábní kultůrou" ... !!! Jestli dobře počítám jen tak baj woko, tak tam náš milej malej Jaroušek má nějakejch 12 nebo dokonce 13 úplně zbytečnejch "rohů" neboli zalomení čáry plus jedno nebetyčně nesmyslně nakreslený křížení vedení bez spoje - i když jsou oba dva vodiče hned vedle spojený bodem a tím pádem i na stejným potenciálu ... Jak říkám, jeden jak druhej by mě hnali sviňským krokem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Jarda01
Příspěvky: 5
Registrován: 10 lis 2021, 01:00

#35 Příspěvek od Jarda01 »

Toto rozhodně není schéma, které budu vkládat do práce.
Je to jen simulace v multisimu, ve které si orientačně kontroluju výstupní hodnoty a zkouším různé hodnoty součástek. Pro tyto účely je to dostatečné.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#36 Příspěvek od Olchor »

Když na to koukám, tak nadproudové omezení moc fungovat nebude. Musel bys snížit R2 tak na 1Ω. Trand i LM na společný chladič, pak se uplatní i ochrana proti přehřátí, kterou má LM v sobě.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#37 Příspěvek od MetalGod »

EKKAR píše:A včil mně ogare prozraď, proč to máš nakreslený tak pitomo a nepřehledně - jako by se to nedalo učunit líp...???
Protože tam musí mít zakomponovanej hákovej kříž, ne? Viz katoda D6, R6 výstup U1.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Odpovědět

Zpět na „Teorie“