THOMSON 21MH182

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Kaca »

Horizontál by měl podle schematu ovlivnit kond. CL028,který jsem vyndal a obraz se malinko zůžil, ale protože to bylo opravdu jen nepatrně, chtěl jsem zmenšit i CL021, ale to jsem měl dělat asi trochu opatrněji. Bojím se že to kromě vertikálu odneslo ještě VN trafo a možná i vychylovačky. Jo a taky BU, ale těch je dneska celkem dost. Hoří mi odpor RL010 a aby to bylo všechno tak se mi objevilo VN i mezi vychylovačkama a modulem (paticí) obrazovky. Už toho mám dost. Možná mohla být nakouslá ještě od toho blesku a možná taky ne. Zatím jsem jí odstavil a až mě přejde vstek (hlavně na sebe a svojí zbrklost, pokud to byla moje chyba), tak se do ní znova pustím. Moc Vám děkuji za Vaší trpělivost. Zatím nevím odkud začít, a jestli to má vůbec cenu, a jestli se to při mém snažení ještě vůbec vyplatí.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od DjRix »

Ach jo,s tebou to je těžký. Přece se nebude nastavovat rozměr obrazu výměnou kondenzátorů v telce!!!
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od gumickar »

Kaca píše:Horizontál by měl podle schematu ovlivnit kond. CL028,který jsem vyndal a obraz se malinko zůžil, ale protože to bylo opravdu jen nepatrně, chtěl jsem zmenšit i CL021, ale to jsem měl dělat asi trochu opatrněji. Bojím se že to kromě vertikálu odneslo ještě VN trafo a možná i vychylovačky. Jo a taky BU, ale těch je dneska celkem dost. Hoří mi odpor RL010 a aby to bylo všechno tak se mi objevilo VN i mezi vychylovačkama a modulem (paticí) obrazovky. Už toho mám dost. Možná mohla být nakouslá ještě od toho blesku a možná taky ne. Zatím jsem jí odstavil a až mě přejde vstek (hlavně na sebe a svojí zbrklost, pokud to byla moje chyba), tak se do ní znova pustím. Moc Vám děkuji za Vaší trpělivost. Zatím nevím odkud začít, a jestli to má vůbec cenu, a jestli se to při mém snažení ještě vůbec vyplatí.
Ježíšii :D :D :D :D odlož to na pár dní, pak to pujde líp:)

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od DjRix »

A to ani netušíš co jsem s ním absolvoval přes ICQ !!!!!! :D
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Kaca »

Dj. Strašně mě to mrzí, nejradši bych si dal pár facek

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od DjRix »

gumickar: fakt nemáš tušení jak se u toho nastavuje ten H rozměr? V SM to není-alespoň to tam nevidět,ani v manuálu o tom není zmínka,jen u 110° baně je popsanejch několik (asi) trimrů na nastavení právě u H rozměru,ale u 90° baně tohle vůbec není a o nastavování H rozměru tam není ani slovo. 8O
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
gumickar
Příspěvky: 488
Registrován: 22 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od gumickar »

DjRix píše:gumickar: fakt nemáš tušení jak se u toho nastavuje ten H rozměr? V SM to není-alespoň to tam nevidět,ani v manuálu o tom není zmínka,jen u 110° baně je popsanejch několik (asi) trimrů na nastavení právě u H rozměru,ale u 90° baně tohle vůbec není a o nastavování H rozměru tam není ani slovo. 8O
No, nastav v SM napětí ze zdroje (injekci 120V) a pak to dorovnej vertikálem :D u některých verzí byl dokonce u opta trimr.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

Thomson 21MH182

#38 Příspěvek od Kaca »

Tak na tu televizi zase došlo. Nechal jsem to řádně uležet. Dnes jsem použil jinou obrazovku, která byla z jiné TV, stará a už nepoužitelná. Použil jsem k ní vychylovačky z té orig. , z té oddělané. TV funguje normálně,ale jde ovládat pouze ovladačem, ale to už mě nevadí,třeba to bude jenom nějaká maličkost. Akorát teť zas začnu schánět tu orig. obrazovku.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Thomson 21MH182

#39 Příspěvek od jef111 »

Jéje to se ti chce pořád přehazovat obrazovky? :lol: Když Ti to běží tak to nech. Já mám taky často tendenci vyšperkovat opravovaný přístroj ale většinou to nemá smysl vzhledem k vynaloženému úsilí a mizivému výsledku.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od Kaca »

Já je pořád nepřehazuju. Jenom jsem tu televizi odskoušel na jinou obrazovku, na kterou jsem přendal vychylovačky z té odpálené a tu obrazovku na vyzkoušení jsem nechal v původní skříni. Ta byla taky na vyhození, ale nebyra proražená. Tu orig. novou obrazovku jsem ještě nesehnal, ale ještě jií schánět budu.

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Kaca »

Neustále sháním obrazovku do tohoto přístroje, anebo prodám ten zbytek. Je to jinak funkční. Jestli máte někdo tu obrazovku nebo to někdo chcete tak dejte vědět a nabídněte cenu. Díky

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#42 Příspěvek od kozoka »

Kaca píše:Neustále sháním obrazovku do tohoto přístroje, anebo prodám ten zbytek. Je to jinak funkční. Jestli máte někdo tu obrazovku nebo to někdo chcete tak dejte vědět a nabídněte cenu. Díky
Ja tomu přestávám rozumět, co je stou původní obrazovkou

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

thomson

#43 Příspěvek od kozoka »

Koupím komplet s tou původní obrazovkou, cenu navrhni, pošli Souk. zprávu

Cherokee007
Příspěvky: 57
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Cherokee007 »

zbynek.siroky@seznam.cz Je to všechno komplet včetně schasee akorát bez té obrazovky. určitě se domluvíme, zabírá mě to tady místo. Napadá mě něco okolo 1000k. ale ještě můžu jít při rychlém jednání o něco níž. napiš mě na emajl.Omlouvám se ale původní obrazovku už jsem vyhodil. Byla zkratovaná, mojí vlastní vinou. Akorát mě s... že byla úplně plochá. Minulej tejden jsem dostal KRIVÁŇ a chtěl jsem z něj pomocí Thomsna udělat barevku na ovladač. Možná je to škoda. Ten kriváň je muzejní elektronkovej kousek, tak nevím jestli by to nebyla škoda, když ten K. je funkční. Na netu nejsem pořád ale většinou tak po šichtě když mě tam syn pustí. tel.732888670 okres plzeň - sever. Jsem odkojenej Gambáčem.

Cherokee007
Příspěvky: 57
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od Cherokee007 »

Obrazovku jsem odpálil a už jsem psal i do Rožnova ale tam prej na to nejsou vyzbrojení. Když máš ale podobný vych
ylovačky, tak to jede normálně.(na jinou obrazovku). Ještě tady mám nějakou starou telku, ani těť nevím jak se jmenuje ale taky je asi tak mladá.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“