Zhaňam tesnenie do vodovodných kartuší.

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#31 Příspěvek od jirkati »

Prodejna Siko je i v Nitře. Bratislavská 31. To máš vlakem 69 km.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od PotPalo »

Neviem ako inde ale u nás na prízemí je taký tlak vody, že pákovou batériou sa šetriť voda nedá. To sa vždy pustí silno, a potom sa ako-tak uberie, a kým sa to trafí, kopa vody je preč. S kohútikovými sa dalo pustiť hneď pekne slabúčko. Keď sa sedlo pekne vyfrézovalo postupne šmirgľami do zrkadlovo leskla, tak to nejaký rok zasa vydržalo. Závit vo ventile som nevidel zodraný nikdy. Ono sa to maže jelením lojom aby to ľahko chodilo. O tom že pri našom tlaku vody pákové batérie neskutočne hučia ani nepíšem. To je počuť až do izby keď o tri poschodia vyššie pustia vodu. Klasické ventilové batérie boli tiché.

Máme pákové batérie od Armatúrky Myjava, ešte z roku 1995, v kuchyni a nad vaňou. Prvá kartuša vydržala asi 15 rokov, potom som dal druhú vybratú z vyhodenej podobnej batérie a tá tiež dlho vydržala. Naposledy čo sa mi zdalo že to ťažšie chodí, tak som keramické plochy namazal vazelínou na to určenou, a tiež to chcelo vymeniť tesnenie lebo pri rozoberaní ho vodný kameň držal až sa potrhalo. Akurát ma serie ten systém, že doťahovaním kartuše sa zároveň pridáva trecia sila medzi plochy a zároveň sa pritláča tesnenie dolu. Keď dotiahnem silno, batériou sa dá ťažko hýbať. Keď dotiahnem slabo, dolu pod kartušou to slzí. Na umývadle máme nejakú poľskú batériu už 20 rokov, tuším Gama Open, tam je to riešené zvlášť. Teda kartuša má svoju vlastnú silu trenia ktorá je napevno daná medzerou a plastovou podložkou, a maticou sa iba prichytáva celá kartuša. Je jedno ako silno ju utiahnem, batéria sa ovláda stále rovnako ľahko.

TT, nekupuj nové tesnenia. Čo je tým starým? Silikón je nezničiteľný, a pokiaľ sa ti ich podarilo zničiť, napatlaj ich Lukoprénom a budú zasa ako nové. Nemusí to nejako vyzerať, pritlačením pri skladaní sa to poddá.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#33 Příspěvek od kejki »

Máte blbě vodoinstalaci, stačí tlakový regulátor na vstupu do bytu a je po rachotu. Jenže pak budeš napouštět hrnec na polévku o 15 vteřin déle.
I když možná je to tak blbě smontované, že to není tlakem, ale špatnými svary trubek.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#34 Příspěvek od tiktak1953 »

Tieklo to pre vyzrate sedlo od korozii okolo dier ,co uz gumicky nedokazali za tie jamky,nerovnost v baterii tesnit.
Mozno to po prebruseni aj bude este tesnit zo starou kartusou ked nemem new.Tie plastove trubky pri zvarani musi davat velky pozor,nesmie sa nasunut hlbsie trubka,radsej oznacit fixkov pokila natlacit,lebo sa hned zmensi na konci diera.Tym padom prietok aj o 30% .na jednom spoji.
----------------------
PP ma v 30(40/ rocnom cinzaku pozinkovane rury,nie plastove.Ale kamena na trubkach mozu mat dost.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od jjilek »

tiktak1953 píše:jjilek,rozdiel v pouzivani medzi pakovymi a kohutikmi je tisic rokov.To je prezitok v dnesnej dobe uz tocit, a tocit .
Já nedám na kohoutkové baterie dopustit. :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#36 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , taky nedám ve sprše na pákovky dopustit .

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“