Pomalý start PC

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#31 Příspěvek od termit256 »

Proste byl zavirovanej system, nevim co na tom nechapes. Jestli si myslis ze jsem zkoumal odkud virus prisel, jakou bezpecnostni diru vyuzil, analyzoval jeho kod apod., tak to jsem opravdu nedelal. Nic jineho nez win a nasledne hned antivirak jsem nainstalovat nestihl.
Nasledovalo nove vytvoreni oddilu a na druhy pokus se stejnym postupem se to podarilo.

Virus se vzdy do pocitace dostane zpusobem "nevim jak". Pochybuju ze by se nasel nekdo, kdo by instaloval neco o cem by s jistotou vedel ze je zavirovane :-)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Hubert_79 »

Pamatujete někdo na Blastera (msblast.exe)? To se chytlo ani člověk nevěděl jak... Byla to nějaká díra ve Win 2000/XP.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od forbidden »

Jednou, nebo dvakrát jsme v práci měli zavirovanou síť. Jednou opravdu wormem v pravým slova smyslu, prostě využil nějakou díru v systému a šířil se sám na ostatní zranitelný stroje. msblast.exe mi něco říká, možná to byl i on. Pamatuju jen, že se objevoval na serverech ve sdílených adresářích. V té době jsme jeli na WXP a W2000, obojí s AVG (bezmocným a bezzubým).

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od markoni »

forbidden píše:Tu si počti, může to být i ten selhávající disk. Zakaž tu šmírovací telemetrii, je k ničemu. Disk zkontroluj normálně pomocí checkdisku, určitě nic novýho kvůli tomu neinstaluj.
fragmenty při checkdisku to jsem nevěděl že to takovéto je :oops: po této proceduře zatím ta zátěž procesoru klesla na 30 % uvidíme co ukážou následujicí dny díky
Přílohy
správce úloh po.jpg
checkdisk.jpg

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#35 Příspěvek od piCZus »

Takže napoprvé se to zavirovalo a napodruhé se to podařilo. To by snad i šestiletý vysvětlil lépe, když už se to napodruhé podařilo a antivirák odchytl virus v nějakém softwaru nebo ze sítě.
termit256 píše:Proste byl zavirovanej system, nevim co na tom nechapes. Jestli si myslis ze jsem zkoumal odkud virus prisel, jakou bezpecnostni diru vyuzil, analyzoval jeho kod apod., tak to jsem opravdu nedelal. Nic jineho nez win a nasledne hned antivirak jsem nainstalovat nestihl.
Nasledovalo nove vytvoreni oddilu a na druhy pokus se stejnym postupem se to podarilo.

Virus se vzdy do pocitace dostane zpusobem "nevim jak". Pochybuju ze by se nasel nekdo, kdo by instaloval neco o cem by s jistotou vedel ze je zavirovane :-)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#36 Příspěvek od termit256 »

Dneska nemas svuj den.
Nech to plavat, byl to jen priklad.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“