Co jste pøinesli zajímavého ze sbìrného dvora 3

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#301 Příspěvek od EKKAR »

Tak každopádně to je pro nějakou základnovku, ten cimbál mě napadnul hned zkraje - nemusí jít jen o tohle pásmo.... Ale určo to není stavěný pro plnej odběr trvale.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#302 Příspěvek od sis2 »

Jo, asi to primárně k něčemu takovému bylo.
Dal jsem to sem jako názornou ukázku:
a) odrbávání (popis na prospektu nebo na panelu vs. realita)
b) plýtvání - víc než polovina příkonu se protopí

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#303 Příspěvek od EKKAR »

Jenže ty to nesmíš brát jako zdroj určenej k jinýmu účelu - ten zdroj je primárně zkonstruovanej pro napájení rádiostanice, který mají z principu funkce nějaký odběrový parametry a dobu, po kterou takovej odběr vykazujou. Když to dosadím na ten tvůj zdroj, tak má dejme tomu 32-33V na filtračním kýblu naprázdno a při malým odběru do 1A - tudíž pro výstupní napětí 13,8V ztrácí asi 20W v podstatě furt - a při vysílacím příkonu kolem těch 5A napětí na kýblu klesne na 26-27V a tam pak je výkonová ztráta asi 66W - ale jen omezenou dobu, protože ani ta stanice není stavěná na trvalý zaklíčování a její koncák to konstrukčně nevydrží. Při poměru ztrát 90% doby ztráta 20W a 10% doby ztráta 66W je v podstatě trvalej ztrátovej výkon někde na hranici 25W ... jistě, účinnost je hanebná = pod 50%, ale zase je to lineární zdroj, ne? A ty se nikdy extra účinností nevyznačovaly ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#304 Příspěvek od sis2 »

OK, souhlas

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#305 Příspěvek od weed_smoker »

Celeron píše:
xsc píše:Trafa jsou tam dvě, VN je jen jedno - u jednoho je PL504 a u druhého PL509. Jeden blok vyrábí VN a stabilizuje ho, druhé je pro samotný rozklad, takže to VN vinutí nemá, ale jako klasické trafo vypadá. Asi odtud ta mýlka :-)
Nemá to v dalších fotkách popsaný opačně? Nemá být PL509 a PY88 vysoký a PL504 a PY88 rozklad? Měl jsem ji na stole jen párkrát a už je to dobrejch 40 let.
Možná tam tu třížilovou šňůru dal někdo doma,nemusel to bejt origoš.
BTW.Oba dva Spektrumy,který jsem pitval,jsem našel v dezolátním stavu na smetišti (s vybouchlou obrazovkou,vnitřek plnej cihel a kamení,DPS rozdrcený,vychylovačky i demagnetizace fuč).V jednom případě lampy ochránily ty plechový kryty.Za takovýho stavu TV moc věcí o obvodech poznat nejde.A ten smeťák se nacházel v lokalitě "Na Valech",kde se má stavět nějaká odpočinková zóna a momentálně tam probíhá archeologickej průzkum.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#306 Příspěvek od Behemot »

Podařilo se mi zachránit 10A Křižíka před sešrotováním v jedné megasběrně…sice to bude stát 700, ale vypadá dost slušně a zachovale, když nepočítám lehkou povrchovou korozi hlavně šroubů, jak poslední dny pršelo…

Původně jsem chtěl nechat navinout toroid s vícero odbočkami, což by přišlo asi na bůra, todle je teda pořád výrazně levnější a přitom lepší varianta :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#307 Příspěvek od EKKAR »

Mě stálo podobný "heblo" (bohužel bez toho ovládacího "volantu" z bakelitu, ten už nějakej doveda rozbil) doslova dvě kovový dvacky na pivo mědikopovi, kterýmu jsem ho vyhrábnul z kárky nasměrovaný do sběrny. A to si myslím, že na tom ten vobejda ještě vydělal, protože mědi v něm za 4 pětky ani snad nebude ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#308 Příspěvek od fredis »

fredis píše:Philips 40" Smartka :lol: :lol: :lol: .
Už je v provozu!! :lol: :lol: :lol: Bůra + práce.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#309 Příspěvek od Behemot »

EKKAR píše:Mě stálo podobný "heblo" (bohužel bez toho ovládacího "volantu" z bakelitu, ten už nějakej doveda rozbil) doslova dvě kovový dvacky na pivo mědikopovi, kterýmu jsem ho vyhrábnul z kárky nasměrovaný do sběrny. A to si myslím, že na tom ten vobejda ještě vydělal, protože mědi v něm za 4 pětky ani snad nebude ...
No jo, todle sou kriplové, ale tak pořád docela dobrý, horší se prodávaj po bazarech přes litra. V dobrý stavu udělanej klidně několik, ostatně, v krámě se taková sranda pohybuje od 6 do 20 8-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#310 Příspěvek od rnbw »

Pri kontajneroch som nasiel 15" LCD Benq FP567s. Myslel som, ze opravim zdroj alebo invertor a bude OK, ale vyzera to na vadny panel :(

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#311 Příspěvek od Behemot »

Máme dodáfku 15"-19" monitorů, dej 5 Kč/kg a můžeš si je odvézt hned zítra. Ty IBM budou pravděpodobně nesmrtelný, ostatní většinou kondenzátory.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#312 Příspěvek od konosuke »

staré monitory se prodávaj nejhůř, mám hrbatý CRT LG, nepoužívám, překáží pod stolem a co s ním ? nikdo nechce ani na díly a za odvoz
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#313 Příspěvek od ok1hga »

nikdo už nechce 4:3 ani placky . . .

a když to je 16:9, tak musí mít alespoň 1920/1080 . . .
jinak je to všechno na vyhození do SD

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#314 Příspěvek od konosuke »

místní pobočka AutoContu by ho vzala na recyklaci ale za stovku doplatku nebo zadačo při koupi nového monitoru u nich...je tam pěkná obrazovka Hitachi a dobrý zdroj
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#315 Příspěvek od rnbw »

Pred par rokmi som mal par kusov 15" LCD monitorov HP a zmizli velmi rychlo, az som sa divil.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“