Jaký STB DVB-T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

#301 Příspěvek od txx »

jak je na tom Cabletech URZ0336A už někdo testoval ?
Děkuji

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#302 Příspěvek od decmen »

Asi 5ks jsem dodal, naladil, seznámil s obsluhou, vybral koruny. Zatím si nikdo nestěžoval. Myslím, že tam je taky to podivné epg jen pro jeden program.

Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#303 Příspěvek od nonius »

Jediný relativně levný set-top-box, který vám můžu doporučit je AB Cryptobox 702T (ten větší model).
EPG zobrazuje dvěma způsoby, buď jako seznam pro jednu stanici nebo vypíše seznam pořadů pro více stanic.

recenze na ebastlírně:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=91664

recenze na parabola.cz i s obrázky:
https://www.parabola.cz/clanky/6522/ab- ... b-t2-hevc/

Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

#304 Příspěvek od txx »

Jak to EPG u Cabletech URZ0336A vypadá
češtinu zvládá?

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#305 Příspěvek od RayeR »

>nonius
Ten AB Cryptobox 702T provozuju zatim asi 1/4 roku bez vetsich problemu, akorat jednou se nejak seknul a doslo k resetu uzivatelskych nastaveni, ne naladenych kanalu. Vypinani/zapinani TV pres HDMI CEC sem vzdal, vyrobce i alternativni www.satupdate.net na FW podporu sere a k IR translator bastlu sem se jedte nedokopal...

>ok1hga
HW dekoder H265 ma az Raspberry Pi 4B - zvlada 4K, jeho schopnosti umi vyuzit treba LibreELEC. U RPi 3 to musi jet softwarove (H264 dekoder nijak nepomuze), zkusenosti jsou pry takovy, ze 720p videa zvlada v pohodle, ale 1080p tak stezi ve 24FPS s nizsimi bitraty...

Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

#306 Příspěvek od txx »

Našel by někdo fotku EPG Cabletech URZ0336A
Jak je natom velikost čitelnost písma?
Děkuji

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#307 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vypadá to, že to "sekání" dolehlo i na tu infonudli na ČT, kde vypisují, co se zrovna vypíná. Nějakej čas se jim to sekalo, teď tam visela jen bílá nudle bez textu. Asi proběhlo pár aktualizací za účelem vylepšení systému. Pokrok nelze zastavit.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#308 Příspěvek od ok1hga »

Hill píše:Jednu Almu 2800 má i OK1HGA, tak, jestli i on potvrdí, že ten modulátor stojí za nic, pak zkonstatujeme, že jde o vlastnost modelu, ne o náhodně se vyskytující vadu dvou kusů (jednoho koupeného v Jičíně a jednoho v Praze).
Jednoduše se zatíženým scartem byl kontrast prvních několik minut provozu poloviční a pomalu se zvětšoval, bez zátěže videovýstupu na scartu byl obraz perfektní, ale po stejné době se zvětšil tak, že došlo k oříznutí synchronizační směsi.
Prostě jedině zkoušet, nějak se mi nechce věřit, že by tak blbě chodily všechny, když už, co se dá dělat, zákazník v jejich ceně ten modulátor zaplatil.
. . . jo tak jsem dnes zjistil, že ten modulátor už nechodí ani u mě . . .
před časem jsem ho jen testoval a fungovalo to, ale dnes jsem to připojil k televizi na delší dobu a obraz se rozpadl a ani když jsem se znova snažil tv naladit už se to ladění ani nezastavilo.
nechal jsem ho vystydnout, ale situace se opakovala.
zkoušel jsem i zatěžovat pin 19 na scartu různými odpory, ale bylo to bez jakéhokoliv zlepšení.
takže resuné je, že ten modulátor je špatně udělaný nejspíš u tohoto typu obecně.
blbý je, že v současné době tady jiný STB s modulátorem nemají . . .
ten můj je ještě v záruce, tak zkusím reklamovat a podám potom info jak to dopadlo.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#309 Příspěvek od Michal22 »

Dokázali byste prosím doporučit nějaký set top box, v cenové relaci kolem 1000 Kč, bez zbytečných vyfikundací, ale trošku spolehlivý? Slušné EPG by bylo bonusem.
Díky
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#310 Příspěvek od konosuke »

kterýkoliv. cena se řídí značkou a komfortem, přehlédnosti obsluhy (software)
pro starou TV scart se hodí, zlatá placka CRA DVBT2 určitou zárukou je
Sencor SDB 5003T
Strong SRT 8541
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#311 Příspěvek od Michal22 »

Sencor jsem měl doma kdysi (DVB-T + DVD), čtyřikrát na záruční opravě (jednou výměna), pak jsem jej ještě opravoval asi třikrát nezáručně.
Tak jestli by bylo něco jiného než Sencor?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#312 Příspěvek od konosuke »

velmi levný tesla TE-310, neměl jsem ale recenze na fórech dobré
https://set-top-boxy.heureka.cz/tesla-t ... gI9d_D_BwE#
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#313 Příspěvek od Hill »

TE310 jsem zapojoval už asi 15 kousků po sousedech a rodině (on se snad kolem Vánoc ani jiný nedal koupit široko daleko, nevím, co zákazníky tlačilo do jiných). Zatím všeobecná spokojenost.
Pokud by někdo potřeboval modulátor, nezbude mu, než propojit scartem settopbox DVB-T2 se starým settopboxem pro DVB-T, který modulátor má. V režimu AV pak lze použít modulátor toho starého settopboxu. Protože analogová televize stejně umí jen SD rozlišení, je to docela slušné řešení, na takové televizi stejně lepší obraz nebude.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#314 Příspěvek od Michal22 »

Set top box bude umístěný u Samsung TV, která je asi 5 let stará, takže v pohodě přes HDMI.
Hille, díky za ověřený tip.
Kono, tobě díky za další tipy.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#315 Příspěvek od konosuke »

ale, nemáš zač - jsem jenom uživatel (mírně pokročilý no pracuji na tom)
těch inovovaných tesláků je velká spousta, 380mini, seniorT2 apod.
ujec gugl najde všecko
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“