Tak jak se vám mrzne? (zamčeno, je léto)(unlock-mrzne)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#301 Příspěvek od ok1hga »

dneska tady byla docela slušná bouřka . . .
. . . to v prosinci nebývá často.
Přílohy
bourka-blesky.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#302 Příspěvek od EKKAR »

Confirm, dokonce to vyhodilo elektriku - asi na 10 minut byl totální výpadek, pak to sice naběhlo, ale ještě asi 10x to od tý doby tak na vteřinu bliklo - nemít UPSku a děcka nabitý NTB, tak by zas šly hadrdisky do kopru ... A nezmůžete proti tomu nic, ČEZ má za tenko připojit sídliště podzemním kabelem (už 30 let je napájený vzdušnou linkou společnou s blízkýma 3 nebo 4 dědinama, takže stačí jedna větev nebo větrem vyvalenej strom a jsme bez proudu klidně i na 10 hodin) stejně jako je zapojenej zbytek města....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#303 Příspěvek od Achab »

Ten výpadek byl odpoledne i u nás, přesný čas jsem nesledoval. Pár minut s několika pokusy o náběh. Náhoda, nebo porucha až na vyšší úrovni přenosové soustavy VVN?
Naposledy upravil(a) Achab dne 22 pro 2018, 21:09, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#304 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak. Když jsem bydlel na vsi (u Kladna, čili stran počasí nic extrémního) tak jak se začalo blýskat, tak bylo téměř jistý, že do půl hodiny vypadne elektřina.
Teď je to dobrý, u nás je skoro všechno vedení pod zemí; jen je blbý, že když vypadne elektřina v širším okolí, tak přestane téci voda - vodojem a vodárna je na stejné větvi či co. Signál pro to, jít do sklepa a natočit kýble vodou co je ve stoupačkách.
Bouřka v prosinci (obecně v zimě) občas je.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#305 Příspěvek od Pikofarad »

U nás +8,čez mi asi bude zase vracet

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#306 Příspěvek od elektrosvit »

K nám to přišlo po 17. hodině už bez bouřky. Intenzivně pršelo a foukalo cca půl hodiny.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#307 Příspěvek od EKKAR »

Achab píše:Ten výpadek byl odpoledne i u nás, přesný čas jsem nesledoval. Pár minut s několika pokusy o náběh. Náhoda, nebo porucha až na vyšší úrovni přenosové soustavy VVN?
Tady to bylo kolem tý čtvrtý odpoledne - nejdřív zhasla elektrika, během asi dvou vteřin se venku zablesklo že byl na protější stěně vidět stín žaluzií na vokně a následovala rána jak z lodního děla - ne dál jak 2-2,5 vteřiny, takže hodně blízko = pod kilometr vod baráku. Celý to blejskání se vodbylo asi jako tiskovka ANO - taky snad během 5 minut bylo po všem, i když dost silně fučelo a fuj hustě chcalo ještě asi půl hodiny potom ... Nevím jak kdo, ale podobnou bouřku už jsem jednou zažil - a přímo na Štědrej den, v Moskvě koncem 80. let ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#308 Příspěvek od konosuke »

Santa našel pochopení a seslal nám bílou nadílku, t=+2℃ k nevíře je to ale včera dopoledne pro proviant do Tesca, Bille a Kaufu na kole jsem jel dneska jen na zimních pneu by to snad šlo za použití krajní opatrnosti, LED osvětlení velocipédu a reflexního baťohu...
Přílohy
desperat na kole.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#309 Příspěvek od kokun »

Už několik dnů jsou záběry z celé republiky na sněhovou kalamitu.

U nás už od minulého týdne (od ST, či ČT) padá denně - dnes do rána ale nejvíc: tak nějakých 20÷25 čísel 8O
Mrazy jsou zatím přijatelné (nebylo snad víc než nějakých -12°C, z NE/PO), zato se sněhem se snad "protrhl pytel" - zřejmě chce příroda dohnat vláhový deficit z loňského léta a podzimu.
A podle zákona schválnosti mám tyto 2 týdny (minulý a tento) venkovní rajony, tak mám denně o "zábavu" postaráno (tak 3x, či 4x denně mám co odhazovat) :wink:

Jak jste na tom u vás :?:
Přílohy
Po 13. hod., když šly děcka ze školy (škola je v pozadí na foto - na záběru je vidět prosklené schodiště), spadla z borovice pořádná větev o průměru víc než 10cm! a zdemolovala 1 popelnici. Děcka se postrašeně rozutekly - naštěstí nespadla až na cestu, al
Po 13. hod., když šly děcka ze školy (škola je v pozadí na foto - na záběru je vidět prosklené schodiště), spadla z borovice pořádná větev o průměru víc než 10cm! a zdemolovala 1 popelnici. Děcka se postrašeně rozutekly - naštěstí nespadla až na cestu, al
Za barákem rovněž :-)
Za barákem rovněž :-)
Bariery sněhu už jsou pěkně vysoké :-)
Bariery sněhu už jsou pěkně vysoké :-)
Ráno po úklidu (od 5.30 do 7 hod.!) - pohled z našeho okna.
Ráno po úklidu (od 5.30 do 7 hod.!) - pohled z našeho okna.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Rellik
Příspěvky: 610
Registrován: 17 úno 2017, 01:00
Bydliště: Staré Město (UH)

#310 Příspěvek od Rellik »

Nevím kde je jaká kalamita... Předevčírem jsem byl v Brně. Od Buchlovských hor směr Brno, žádný sníh. Včera něco napadlo a dnes toho většina roztála (přes den bylo +5°C)... Jen meteo kryndy pindy z míst kde vlci dávají dobou noc...

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#311 Příspěvek od Achab »

U nás ráno -1°C, na silnici nic a chleba už dva dny vozí před polednem...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#312 Příspěvek od Celeron »

U nás je nyní ve 20 hodin 4 nad nulou a bílý svinstvo žádný. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#313 Příspěvek od konosuke »

v pondělí ráno 04.00h mínus vosum a půl, včera štyry a dneska polem jednoho
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#314 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tady se to sice pořád sype (cca 450m.n.m.), ale taky pořád taje. Je tady pár cm, jinak bysme byli na cca 30cm. Když odházím cestu před dům, projede traktor a hodí mně tam pěknou lavinu, tak na to kašlu.

V Brně je problém pár známých kopečků, jinak je tam klid.

Kočka přišla mokrá, nikoliv zasněžená, takže je nad nulou.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#315 Příspěvek od Hubert_79 »

U nás se taky furt sype. Dole v centru to nezůstává ležet (∿180m), u nás nahoře (∿360m) jo, těžký mokrý sníh.
Jinak taky klídek. Cestou z práce jsem z tramvaje zahlédl dva sypače.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“