Nákupy z Číny po 30.06.2021

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#301 Příspěvek od Ruprecht »

To máte ještě furt dobrý, po mně chce pošta, abych clil zásilku, kterou jsem odeslal a nedoručili ji v zahraničí, takže se mi jen vrací. Nechávám to být, snad to vrátí odesilateli (tj. mně) :wink:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#302 Příspěvek od Hubert_79 »

Vrátí. Ale nebude to zadarmo :?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#303 Příspěvek od Ruprecht »

Úplně netuším, za co by chtěli platit. Poštovné jsem zaplatil a elektronická data k zásilce pořídil při odeslání. Vědí všechno a mají všechno, stačí to jen vrátit odesilateli :wink:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#304 Příspěvek od Hubert_79 »

U balíků vracejících se z ciziny bývá účtováno za zaslání zpět. Prý podle nějakých pravidel světové poštovní unie, či co.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#305 Příspěvek od Sadra17 »

jindrichus píše:Zajímalo by mě taky, jak na tu částku přišli, když po odečtení 200 za zprostředkování jim vyšla DPH vysoká jak celá hodnota zásilky.
dph se počítá i z ceny poštovného, pokud není uvedeno pošta si dosadí částku z tabulky :wink:

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#306 Příspěvek od Habesan »

Pak by možná bylo výhodnější objednávat si věci s uvedeným poštovným, než ty které mají poštovné v ceně ("zdarma").
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
jindrichus
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2017, 02:00

#307 Příspěvek od jindrichus »

To by neměl být tento případ, protože většinu z kdysi mých padesáti korun tvořila právě doprava.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#308 Příspěvek od Ruprecht »

Hubert_79 píše:U balíků vracejících se z ciziny bývá účtováno za zaslání zpět. Prý podle nějakých pravidel světové poštovní unie, či co.
Nedoručili a jako odesilateli mi to vrátili vrátili a chtěli 550,-Kč, 200 za proclení a 350 za uskladnění (vč. DPH). Žádné "za zaslání zpět".
Kajma si ty kujvy najde :wink:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#309 Příspěvek od passion »

Colno-deklaračné oddelenie v Banskej Bystrici zadržal môj balíček z aliexpressu "za účelom správnosti overenia deklarovaných údajov". Jedná sa o Li-Pol batériu do powerbanky za 8,30€, za ktorú som aliexpress riadne zaplatil aj DPH v cene tovaru. Aliexpress je v systéme IOSS, takže všetky potrebné údaje o zaplatenej DPH z môjho balíčka má colnica v elektronickom systéme. Takže nerozumiem, o čo im v skutočnosti ide.
Slovenská pošta mi ponúkla službu, že ak online doložím všetky doklady, tak všetko ostatné vybaví za mňa za poplatok LEN 9€ s DPH plus poplatok za poštovný colný servis 2€ (ktorému sa aj tak nevyhnem - uskladnenie, manipulácia bla bla). Toto všetko sa musí udiať do 18dní, lebo potom balíček odošlú späť do číny z dôvodu, že oň nemám záujem.
Odmietol som zastupovanie, však mám občiansky s čipom s aktivovavým elektronickým podpisom, tak si to idem urobiť sám. Po asi 20minútovom hľadaní som sa konečne preklikal na tú správnu stránku finančnej správy , vložil som OP do čítačky a podľa inštruktážneho videa "Podanie colného vyhlásenia pre zásielky s nízkou hodnotou", som vyplnil asi 7 web stránok údajov. Pri podpisovaní podania som zistil, že napriek nainštalovanému komplet balíčku pre ID karty (OP s čipom) zo stránky slovensko.sk, mi chýba nejaký doplnok. Po manuálnej inštalácii sa konečne spustilo overenie elektronického podpisu pomocou čipového občianskeho preukazu, avšak s chybovou hláškou v angličtine - nemožno vytvoriť SHA256 hash. Po hodinovom gúglení som konečne zistil, že certifikácia na doterajších čipoch OP skončila 26. júna 2021 a že do 25.júna 2021 som mal požiadať o nahratie novej certifikácie, ktorá by mi platila aj tak len do konca roka 2022. Tak rozhodol náš národný bezpečnostný úrad.
Takže musím požiadať o vydanie nového OP. Keďže ten môj má fotku staršiu ako 5 rokov, nie je možné požiadať o vydanie nového OP elektronicky, ale musím ísť osobne na klientské centrum vyplniť žiadnosť a dať sa odfotiť. Lehota na vydanie nového OP je 30 dní za poplatok 4,50€. Áno, pamätáte si max dobu uskladnenia balíčka?
:lol:
Ešte je možnosť požiadať o expresné vydanie OP do dvoch pracovných dní za 24,50€. Obsrať ceý štát.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#310 Příspěvek od rnbw »

Ked chcu overovat spravnost deklarovanych udajov, tak nech to robia na svoje naklady.

Ten cip v obcianskych preukazoch a cely ten system okolo je poriadny bordel. Ja som si novy podpis vygeneroval, ale nastastie som ho zatial nemusel pouzit.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#311 Příspěvek od Behemot »

Ruprecht píše:
Hubert_79 píše:U balíků vracejících se z ciziny bývá účtováno za zaslání zpět. Prý podle nějakých pravidel světové poštovní unie, či co.
Nedoručili a jako odesilateli mi to vrátili vrátili a chtěli 550,-Kč, 200 za proclení a 350 za uskladnění (vč. DPH). Žádné "za zaslání zpět".
Kajma si ty kujvy najde :wink:
máš to prej reklamovat, můžou chtít jenom za dopravu zpátky

anebo jde vo jinej balíg 8O

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#312 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ten čip v občankách je zatím největší blbost, co dokázali ve státní správě vymyslet. Běžnej "netechnickej" člověk to prakticky nemá šanci využít. Je tam pomalu víc hesel, než pinů na na té občance. Konečně jim třeba došlo, že to bude chtít NFC místo čtečky. No to je fakt pokrok...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#313 Příspěvek od termit256 »

Mi ten chip v obcance funguje i se starou cteckou kterou mi kdysi dala ceska sporitelna k servi24. Ale vyuzil jsem ho snad jen 2x. K zalozeni majetkoveho uctu kde chteli nejakou vyssi uroven overeni ci co a bezny certifikat nebo bankovni identita jim nestacila a u VZP, kde jsou neschopni dementi a bezne prihlasovaci zpusoby nebyli schopni implementovat.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#314 Příspěvek od kejki »

U VZP jsou natolik dementi, že nakonec jsou rádi za mejlem poslané PDF z programu bez podpisu na podatelna*vzp.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#315 Příspěvek od PotPalo »

Čo s týmto? IOSS tam akože je, ale pošta chce výpalné 2 eurá. Navyše ako teraz AliExpress zmenil vzhľad, nevidím tam nič s týmto podacím číslom, sú tam iba pôvodné čínske podacie čísla, takže neviem ktorá zásielka to je. Asi ignorovať nech to vrátia, že?
Přílohy
small.jpg
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“