Nákupy z Číny po 30.06.2021

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#316 Příspěvek od Habesan »

Prosvítá tam starý čárový kód.
Předpokládám, že je ve formátu CODE39.
Pokud se ti ho podaří dekódovat, zjistíš původní číslo zásilky.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#317 Příspěvek od PotPalo »

Akurát že zásielka je na pošte, a asi mi ju nepožičajú za účelom odlepovania nálepiek. Číslo zvykne byť pod čiarovým kódom, a tam je práve cez to text. Najdrahšiu zásielku ktorú čakám je za 5 Eur, a k tomu 2 Eurá pijaviciam nedám. Nech to pošlú späť, budem riešiť reklamáciu. Mali to poslať tak aby som neplatil, tak nech si to rieši AliExpress. Poštovné nebolo "Free", a posielal to Aliexpress Economy (tuším).

Tiež ma serie ten AliExpress. Predtým tam v takomto prípade bolo sivým pôvodné číslo zásielky, a za ním čiernym nové číslo. Teraz nič, sú tam iba tie pôvodné čísla. To zasa niečo vylepšili.
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 17 kvě 2022, 20:48, celkem upraveno 1 x.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#318 Příspěvek od passion »

Tie 2 eurá sú manipulačný poplatok. Za manipuláciu a uskladnenie. Tiež tomu dosť dobre nerozumiem. Chodia mi súčastne balíčky z ali slovenskou poštou s tým a aj bez toho.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#319 Příspěvek od termit256 »

Proste tam napis nekterou ze zasilek jez cekas.
Ja se s tim nemazu, tak v 80% pripadu se mi to nepodari trefit a proclivam neco jineho, ale vzdycky to proslo bez poplatku.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#320 Příspěvek od PotPalo »

Ako kam mám čo napísať? :nevim: Nemám nič elektronické, a nikdy som nič nikde nepreclieval. DPH je zaplatené, je tam IOSS, tak neviem kde mám čo ešte riešiť. Budem to ignorovať. Alebo skúsim poslať pošte faktúru z aliexpresu od zásielky ktorá by to asi mohla byť, a toto podacie číslo.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#321 Příspěvek od termit256 »

Netusim jak je to delane u vas, ale v CR se na webu celniku vyplni par udaju o zbozi a odesilateli a je to.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#322 Příspěvek od passion »

Ale oni nechcu od neho doplniť údaje. Naša pošta si jednoducho vymyslela poplatok 2e za "spracovanie zásielky".

https://touchit.sk/ako-je-to-teraz-s-do ... -my/405529

https://touchit.sk/poplatok-2-eur-slove ... tit/385150

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#323 Příspěvek od rnbw »

Mne posledne zasielky z AliExpressu prisli cez SPS.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#324 Příspěvek od PotPalo »

Tak to si mal šťastie. U mňa je to lotéria: SPS, UPS, niečo ako zásielkovňa, pošta. A jedna zásielka neprišla vôbec.

Takže oni údaje majú, nemusím ich posielať, a chcú iba peniaze?! Za nič? Pijavice nepodporujem a výpalné neplatím, nech to pošlú späť. Ja mám všetko zaplatené a nemienim platiť nič naviac. Podľa 🤐 slovenských zákonov zaplatením poplatku alebo pokuty s tým vlastne súhlasím. Ale ja nesúhlasím, tak nezaplatím. Vymôcť späť neprávom zaplatené je nemožné.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#325 Příspěvek od josef_novak »

Dnes jsem poprvé na AE potvrzoval platbu v bankovní aplikaci. Při platbách v Evropě to bylo už daleko dříve.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#326 Příspěvek od PotPalo »

Dnes ďalšia zásielka, zasa chcú 2 eurá a zasa je to z Uzbekistánu. Prečo to posielajú práve tadiaľto... Keď si myslia že zaplatím zlodejom, tak sa mýlia.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#327 Příspěvek od PotPalo »

Nejako nechápem tento systém, to snáď pracuje na princípe náhody alebo čo.
Zásielka čo chcú 2 eurá a doručovala ju SK pošta, bola poslaná ako Cainiao Super Economy Global. Pritom iné dve zásielky poslaná rovnakou metódou zlúčili do jednej a priniesol to kuriér SPS. Ďalšie dve zásielky poslané rovnakou metódou sú zatiaľ na ceste, tak neviem či ich ešte zlúčia a prinesie ich kuriér, alebo vydieračská pošta každú zvlášť.

Tá druhá s doplatkom čo som už spomínal minule bola Aliexpress Selection Super Economy Global s poštovným 0,89 Eur. Teraz už vážne neviem, podľa čoho sa volí doručovanie SK poštou s výpalným alebo kuriérom.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#328 Příspěvek od decmen »

Taky v tom mám guláš. Začátkem měsíce tři zásilky sloučeny do jedné a přivezla pošta bez řečí.
Včera mi přišla sms, že mám doložit k proclení zásilku z Taškentu ! Č9ňan posílá 2 tuby 10g silikonový vazelíny za 2,50 USD přes Uzbeka :evil:

Ještě dotaz : vyplňujete vždy všechny objednávky na tý aplikaci e-celnička nebo jen když o to napíšou?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#329 Příspěvek od Kvicala_r »

Vyplňuji, jen když si o to úředníci napíší. Jinak jde o typ zaslání. Jakmile je to china post - pak je to celkem pravděpodobné, že prohlášení budeš muset psát.
Ten jejich Aliexpress standard nebo cinciao prochází bez... Ani nejde o to, že je to placené/free. Toť moje pozorování a /(dosavadní) zkušenosti.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#330 Příspěvek od termit256 »

Co tam pisete kdyz vam posle firma vzorky zdarma?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“