EAGLE - otázky a odpovědi

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#331 Příspěvek od Michal22 »

termit- nic, předělám to celý.
Spíš mě teď trápí jiná věc v jiném projektu- mám vytvořenou knihovnu součástky (SMD modul), zapojím jej ve schematu, dám vytvořit desku. A teď nastává problém- nejsem schopen s tím modulem pohnout funkcí Move. Nejde prostě označit, aby s ním šlo pohybovat 8O
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#332 Příspěvek od termit256 »

Mas zaple vrstvy origins? S jinymi soucastkami hybat jde? Nemas ten uchopovaci bod (krizek) nekde uplne mimo soucastku? (Blbe nakreslena knihovna). Musis mysi chnapnout nekde pobliz toho krizku.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#333 Příspěvek od Michal22 »

Áha, ten křížek tam vůbec není. Takže blbě vytvořená knihovna?
S ostatními součástkami jde hýbat normálně.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#334 Příspěvek od Michal22 »

Už to vidím- otevřel jsem si .lbr, v Package je křížek dost mimo vlastní pouzdro. Ale jak to přesunout ke křížku blíž?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#335 Příspěvek od forbidden »

Vezmeš package a přesuneš ho ke křížku. :D

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#336 Příspěvek od Michal22 »

No to zkouším, ale jdou mě označit jen jednotlivé pady, celá součástka ne. Takže ji nemůžu můvnout...
Je dost pravděpodobné, že jsem při vytváření .lbr něco udělal blbě- přece jen si s Eagle furt nějak nemůžu potykat. Vytářím něco jen občas, pak to někdy bývá jak porod :?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#337 Příspěvek od forbidden »

Musí jít označit všechno, ikona obdélníku. Jako ve Windows, prostě táhneš od jednoho rohu diagonálně ke druhýmu, až obsáhneš vše, s čím chceš třeba pohnout. Pak přes pravý tlačítko volba "move group".

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#338 Příspěvek od Michal22 »

Tak nechápu- zkoušel jsem to několikrát označit jako Group. Nikdy s tím nešlo hýbat. Zkusil jsem to znovu, cos mě to sem napsal. Zase nic.
A napodruhé to najednou šlo 8O
Tak nevím proč, ale děkuji :lol:
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
xtyo
Příspěvky: 141
Registrován: 06 led 2006, 01:00

#339 Příspěvek od xtyo »

Zdravím,
chci se zeptat/poradit proč Eagle od verze 7.xx exportuje vrtačku excellon ve formátu 5:5. Nižší verze než 7.xx měli formát vrtačky 2:4. Lze to někde v programu nastavit aby měli verze 7.xx stejný formát pro excellon 2:4 :?: CAM procesor používám u obou verzí stejný.

Uživatelský avatar
rob_brno
Příspěvky: 209
Registrován: 12 říj 2012, 02:00

#340 Příspěvek od rob_brno »

Ahoj,

chci nechat dělat u plosnaky.cz tři DPS(varianta levný 1-straný DPS max.velikosti 0,75dm2), které budou na jedné desce a pak si ji doma rozřežu.


Mám dotazy:

- jak vymezit ohraničení jednotlivých destiček navzájem, abych se v tom při kreslení spojů na DPS vyznal. Ve vrstvě dimension nakreslit pomoci wire?

- jen se ujistím, že chápu dobře orientaci návrhu, abych to neměl zrcadlově převrácené: vrstva bottom je při pohledu shora jakoby rentgenovým pohledem skrze plastovou destičku a vrstva top je normálně viditelná, tak jak je vidět pohledem shora?

- protože uvažuju na navržených DPS další dodělávky, chtěl bych na volných místech, kde nejsou navrženy žádné cestičky udělat universální část, kde budou v rastru po 2,5mm volné pájecí plošky. Dají se umístit nějak automaticky do rastru a bez návaznosti na obrazovku se schématem?

Předem díky, za tipy.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#341 Příspěvek od FHonza »

* na "vyznání" je to celkem jedno (osobně používám vlastní vrstvu). Pro pozdější nařezání bude určitě dobré jí nakreslit do bottom.

* ano, chápeš to správně :)

* rastr, do kterého budeš umisťovat si nastav příkazem Grid. Poté tam vkládej "Via". V případě, že jich bude hodně, tak jich udělej pár a pak Copy/Paste.

Uživatelský avatar
pirat077
Příspěvky: 324
Registrován: 02 kvě 2014, 02:00

#342 Příspěvek od pirat077 »

Jak přidat barvu do správce vrstev??

Pro nějaké další grafické využitá bych potřeboval změnit barvu Vias a Pads na mnou přesně definovanou barvu (nestačí mi pár barev, které ta jsou přednastavené)

Jde to nějak jednoduše udělat?? (Vias a Pads - barva 16,86,137// stopmask 99,100,102)


(pak bych to potřeboval i vrátit :D

Díky

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#343 Příspěvek od termit256 »

Ja to nedavno hledal taky, nasel jsem na paletu barev googlem pomerne rychle jakysi script, ale nechtelo se mi s tim drbat a tak jsem udelal screenshot a barvy nahradil ve photoshopu. Potreboval jsem to jen jako obrazek.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#344 Příspěvek od FHonza »

SET PALETTE NN 0xAARRGGBB

kde
NN je index v paletě
AA alpha kanál (průhlednost)
RR červená
GG zelená
BB modrá

barvy a průhlednost jsou zapsány v hexa

Uživatelský avatar
pirat077
Příspěvky: 324
Registrován: 02 kvě 2014, 02:00

#345 Příspěvek od pirat077 »

FHonza píše:SET PALETTE NN 0xAARRGGBB

kde
NN je index v paletě
AA alpha kanál (průhlednost)
RR červená
GG zelená
BB modrá

barvy a průhlednost jsou zapsány v hexa
Seš dobrej !! ;)
Díky moc !

(průhlednost FF znamená neprůhledný)

Odpovědět

Zpět na „Software“