LED žárovky (přesunuto)

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#331 Příspěvek od rnbw »

V Polsku vyraba Philips ziarivky.

Aky zmysel ma v Europe osadzovat cinske LED na plosak vyrobeny v Cine a davat na to plastovy kryt vyrobeny v Cine? Jedine, ze by na to boli nejake dotacie (na znizenie zavislosti od Ciny :D )

Ked doma byvas sam alebo si vzdy doma, tak si ten modul vymenis. Ale co ked si tyzden prec a manzelke prestane svietit svetlo v kupelni?

Iluzie o zivotnosti LED modulov by som si ziadne nerobil. Tzv. moderne stropne lampy s nevymenitelnymi LED sa seru dost.

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#332 Příspěvek od hajeklubos »

Také jsem se pokoušel o přechod na LED a po několika pokusech musím souhlasit s tím, co píše rnbw. Třeba do stojací lampy filamentku o číslo větší, protože v barvě 2700 to má menší svítivost. Jedině ta byla skutečně všesměrová a akceptovatelná. Do žádných pevně namontovaných LED svítidel bych nešel. Nedělám si vůbec iluze o životnosti čehokoliv. Nějaké nálepky na krabičce. Už tomu nevěřím, je to přeznačená Čína. Jak jsem zde už jednou psal je to o svítivosti v té barvě co chceš. Jejich údaje co to nahrazuje jsou dívadlo. Ve finále jsem u kuch linky zůstal u 120cm dlouhé zářivce 827 Osram. Náhradou za stejnou svítivost v LED 2700 nezvítězím. O moc míň by to nežralo.

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#333 Příspěvek od ondraN »

Hlavně v kuchyni záleží i dost na barevným podání a to je u ledek dost na houňo. Taky mám na lince trubky, dokonce 9xx

Uživatelský avatar
Lukas-1
Příspěvky: 40
Registrován: 12 říj 2014, 02:00

#334 Příspěvek od Lukas-1 »

LEDky a jiné věci se přeci nevyrábí jen v Číně. To je nesmysl, takové to bezduché klišé, které neodpovídá realitě.

Já třebas narazil na firmu Snaggi, která dělá svítidla tady a používá v nich výhradně japonské LED čipy NICHIA, dávají na to záruku 10 let, jenže nemají e-shop a maloobchod je asi nezajímá. Realizují zjevně jen větší zakázky, osvětlení pro celou halu, obec a tak. Tím chci říct, že kloudné věci jsou, ale ne na každém rohu, neb většina lidí rezignovaně srazí paty a tu Čínu koupí v Tescu a hotovo. Já to tak nedělám, jsou to moje peníze a já si rozhoduju o tom, za co i jak je utratím. ;-)

Zkusím tu firmu oslovit, protože do těch stropnic na chodbě a v koupelně bych něco jejich asi použít mohl. Pokud zjistím něco zajímavého, tak se tu podělím.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#335 Příspěvek od rnbw »

Myslis, ze niekto bude davat japonske LED do ziarovky za 2 eura?

Nejaky priemyselny kvalitny LED modul bude kludne stat 100 eur a na domace pouzitie nebude vhodny (napr. studena farba, velky chladic).

Uživatelský avatar
Lukas-1
Příspěvky: 40
Registrován: 12 říj 2014, 02:00

#336 Příspěvek od Lukas-1 »

No jedna japonská LEDka se dá i v malém počtu koupit asi za kačku, takže úplná blbost to není. Teoreticky by se dal ten modul i vyrobit doma a vzhledem k životnosti, kterou japončíkům v datasheetu věřím, by to bylo na sakra dlouho.

Ale ještě jsem narazil na tohle: Philips Ultra Efficient. Tyhle filamenty mají asi dost nevídanou efektivitu, tak by mě zajímalo jaké jsou praktické zkušenosti s touhle produktovou řadou.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#337 Příspěvek od xsc »

Jestli jsou to ty, co Philips používá pro své "dubajské žárovky", tak zkušeností jinde moc nebude. Ale tady je nějaký popis:
https://www.youtube.com/watch?v=nMc6mjE9Y1s

Uživatelský avatar
Lukas-1
Příspěvky: 40
Registrován: 12 říj 2014, 02:00

#338 Příspěvek od Lukas-1 »

xsc píše:Jestli jsou to ty, co Philips používá pro své "dubajské žárovky", tak zkušeností jinde moc nebude. Ale tady je nějaký popis:
https://www.youtube.com/watch?v=nMc6mjE9Y1s
Díky moc za odkaz. Borec je i kuchá, takže je vidět, jak jsou konstrukčně řešené.

Přímo Dubai lamps na našem trhu dostupné nejsou, na zahraniční eshopy jsem se zatím nedíval, ale i tyhle vypadají solidně. Rozdíl v příkonu mezi touhle verzí a tou pro Dubai je minimální, asi je zkusím. Jen bych ještě před nákupem chtěl ověřit, zda mají skutečně akcent v zelené části spektra, páč je to subjektivní věc, kterou by chtělo vidět. Co jsem se ptal servisáků v prodejně, kam si chodím pro součástky, tak reklamací je fakt málo, nemají tedy vůbec problém reklamaci uznat a žárovku vyměnit.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#339 Příspěvek od Valdano »

LED žárovku Philips Ultra Efficient 60W, 840lm, 3000K, E27 co rozebírá chlápek na tom videu mají aktuálně třeba na Alze a jsou tam k ní i nějaké recenze od zákazníků co si ji koupili. Zmínky o tom, že tyto žárovky produkují světlo s nádechem do zelena jsou i v recenzích k variantě 4000K.

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“