Jaký STB DVB-T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#331 Příspěvek od xsc »

On to totiž nemá za co vyměnit. Ten modulátor nefunguje správně u žádnýho kusu.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#332 Příspěvek od ok1hga »

ale pak to ti šmejdi nemají nabízet !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#333 Příspěvek od konosuke »

už se opět musím zlobit neboť settopbox MAX MTR6001 T2 vydechl (po půlroce šetrného provozu) naposledy, záruka, reklamace, neopravili - storno zakázky... vážným ucházečem náhradou je Sencor SDB 520T se zlatou plackou DVB-T2
ve slevě v místním Planeo ale ! tentokrát běda tobě Fantomasi !
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#334 Příspěvek od kejki »

Podle značky a velikosti je to fakt výborná volba. :roll:

Uživatelský avatar
voitano
Příspěvky: 466
Registrován: 02 pro 2009, 01:00

#335 Příspěvek od voitano »

Nevím jestli to tu někdo neřešil, nezkoušel někdo settopbox na PC? Přes usb, nebo lan. Nejedná se mi o originální USB tunery s mizerným příjmem a nutností rychlého kompu. A to prohlížení musí umožnit na PC i jako obraz v obraze, né celou obrazovku pro sebe

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#336 Příspěvek od p32 »

kejki píše:Podle značky a velikosti je to fakt výborná volba. :roll:
Chápu tě, ale někdy i tato značka mile překvapí. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#337 Příspěvek od Celeron »

p32 píše:Chápu tě, ale někdy i tato značka mile překvapí. :wink:
Pravda mám od Sencora přehrávač DVD a DIV-X už asi 14 let a stále jede. Je pod napětím v režimu stand-by 24/365 a jedinný co bylo potřeba asi po 8 letech vyměnit elyty v pulzním zdroji. Slušný, 12 x 365 x 24 = cca 105 tisíc hodin.
Ale vím i o dost hroznejch výrobcích této značky, co nevydržely ani záruku.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#338 Příspěvek od p32 »

Já zase vím o výrobcích Sony, co by sis opravdu nekoupil. Atd. Atd. :lol:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#339 Příspěvek od kejki »

Na chlazení je ta krabička malá. A je tu pár tipů na bezproblémové kousky. Ale Konosuke reklamuje rád a prodejnu má za rohem.

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#340 Příspěvek od vofo »

V předstihu jsem pro TV na chalupě koupil TESLU 380 MINI. Šlapala dobře ,ale po cca 30 min provozu začal nepravidelně vypadávat signál na MUX 11 ČT kanál 26. Příjem vysílače Kojá,l ve vzdálenosti cca 100 km, nic jiného ve své lokalitě VČ nechytnu.Po rozebrání jsem zjistil , že procesor je opatřen chladičem 2x2 cm a topí. Přidělal jsem k němu hliníkovou folii 1 mm na celou plochu krabičky ,která je podložena izolační podložkou s otvorem pro procesor. O té doby šlape bez závad. Snad to někomu pomůže. :D
Síla signálu 70%, kvalita 95-100% dle počasí...
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#341 Příspěvek od vofo »

Nechci zakládat nové téma, ale zajímá mne, zdali někdo testoval také citlivost oněch zázračných krabiček s certifikací . Jsem přesvědčen, že toto by zajímalo více lidí než multimediální vlastnosti těchto krabiček....

A jako vždy s náma zase vy-bali..už v první vlně digitalizace a při přechodu z analogu na digital to zaplatili občané a teď při uvolňování frekvencí pro podnikání soukromých subjektů jin tento rozjezd zase zaplatíme z vlastních kapes. Hlavně ,že DBV-T2 umožňuje HD příjem pro více programů v jednom Muxu, který kromě ČT nikdo nevyužívá o 4K ani nemluvím...
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#342 Příspěvek od nonius »

Citlivosti nebo spíše schopnost příjmu a zpracování signálu u jednotlivých DVB-T2 přijímačů by mne taky zajímala.

Mám zkušenost pouze se dvěma přijímači Mascom MC720T2 (různý firmware) a s přijímačem AB Cryptobox 702T.

Tomu Mascomu stačí o něco slabší signál než tomu Cryptoboxu (možná 1dB, možná více, nemám žádný přístroj na změření). Tomu Mascomu se ale nelíbí poškozený signál a možná má problém i se zesilovači nebo kanálovými propustmi, protože pokud nemá kvalitní signál, tak se začne chovat divně a reaguje se zpožděním na dálkové ovládání.

Na společnou anténu Mascom ukazuje na jednom kanálu kvalitu pouze 80% (ale obraz i zvuk je bez výpadků) a na ostatních ukazuje 100% a když k němu připojím jednoduchou anténu (rozholený koaxiální kabel), tak ukáže na všech kanálech klidně 100% i uvnitř budovy.

Když to porovnám se starými DVB-T přijímači, tak GLOBO Opticum 7002 (nevím už přesně to označení) byl asi nejlepší přístroj, který jsem měl a ty dva DVB-T2 přijímače se mu vyrovnají. Měl jsem vypůjčené různé DVB-T přijímače a žádný nebyl lepší než ten Opticum. Mám doma ještě ECG DVT 1350 HD (umí jen DVB-T) a ten je ze všech asi nejhorší, co se týká příjmu.

Uživatelský avatar
nonius
Příspěvky: 103
Registrován: 27 lis 2019, 01:00

#343 Příspěvek od nonius »

Televize Prima by měla od listopadu 2020 vysílat v DVB-T2 ve větším rozlišení než vysílá teď.

https://www.parabola.cz/zpravicky/32472 ... at-v-720p/



4K rozlišení se možná zkouší v MUX23, ale moc set-top-boxů to asi nezvládne a navíc je to jen na chvíli.

https://www.parabola.cz/clanky/6870/nas ... iplexu-23/

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#344 Příspěvek od xsc »

STB to nezvládne prakticky žádný, ale z nových TV skoro všechny :-)

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#345 Příspěvek od Mysteri »

Dobrú citlivosť má aj STB WIWA. Mám konkrétne model LITEL (najlacnejšia verzia bez displeja a USB antény, 23€ u zeleného zmr.da) Dokáže spracovať bez sekania ešte aj kvalitu signálu 15 - 20% (podla TV Panasonic, kde tá kvalita je meraná rýchlo, lieta v reálnom čase. WIWA kvalitu signálu meria snáď raz za minútu. Stále ukazuje 100% aj pri poklese na 10%, keď sa už obraz rozpadáva :lol: ) Funguje na ňom aj YouTube. Chystám sa opísať podrobnejšie skúsenosti, lebo tieto WIWA majú svoje muchy, z ktorých bežný užívateľ bez elektro znalostí a prístupu k internetu vyhodnotí, že je STB vadný. Niečo tu už na túto tému bolo popísané. (Mimochodom, od kúpy pred 3 mesiacmi bola už tretia aktualizácia SW...) Za tú cenu je však ozaj O.K. Podrobnosti a skúsenosti skúsim zosmoliť ešte tento mesiac, keď sa budem nudiť počas dovolenky.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“