Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora? (zamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#346 Příspěvek od kevin_mitnick »

zdrojmesit píše: Naposledy jsem našel u popelnic funkční MP3 přehrávač ,ale není k němu USB kabel takže bych do něho stejně nemohl nic nahrát.
A to je takovy problem sehnat nebo udelat novy ??

Uživatelský avatar
zdrojmesit
Příspěvky: 27
Registrován: 26 dub 2010, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#347 Příspěvek od zdrojmesit »

To by znamenalo sehnat originální USB kabel přímu k tomuhle MP3 přehr.
(iRiver IFP 195 TC) nebo konektor , který by šel do přehrávače zapojit a schéma zapojení kontaktů. Navíc chybí kryt baterie jehož součástí je i jeden kontakt, ale to by se nějak vyřešilo.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#348 Příspěvek od kevin_mitnick »

Tak to se fakt neoplati...

I když máš pravdu, zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.14b)
Hill

Uživatelský avatar
zdrojmesit
Příspěvky: 27
Registrován: 26 dub 2010, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#349 Příspěvek od zdrojmesit »

Nedávno jsem u popelnic našel tři DVD přehrávače.
U prvního LG LH D 6245 se kouří z audio zesilovačů ST STA 505 - jsou tam dva a u obou jsou v jednom místě u vývodů propálené díry.
U druhého Daewoo DHC X 150E je na displeji pořád no disc. Rádio funguje ale bez ovladače stejně nejde přelaďovat.
A třetí Sencor SDV 2502 je plně funkční takže máme zadarmo přehrávač. Všecho co je potřeba nastavit jde i bez ovladače.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#350 Příspěvek od stasek »

Tuto vrtačku jsem dneska dotáhl z kovošrotu, je to stoprocentně český výrobek, tipuju tak 60-tý roky, možná dřív. Masívní pracovní stroj, jenže na tom chybí štítky, zajímalo by mně, jaký to má výkon a otáčky. Délka je cca 40 cm a váha kolem 5 kilo. Je to zpřevodovaný hodně do pomala a existoval k tomu kufr se spoustou příslušenství jako přídavný nůžky apod. Poctivá práce, ne ty kauflandový šmejdy. Vyhodit takovýho pracanta mohl jen vůl. Po vyzkoušení funkčnosti jsem ji odkoupil na váhu za 50 kaček. Tak kdyby někdo věděl, nebo ji vlastnil, prosil bych o informace. Díky.
Přílohy
DSCF5323.JPG
(118.84 KiB) Staženo 113 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#351 Příspěvek od EKKAR »

60. léta jsou moc daleko, tohle je NAREX ze 70. let - už podle tý šedivý gumový flexošňůry, která odpovídá "kombíku" Narex EV-108 Combi. V 60. letech by byla ještě černá nebo dost možná ještě starší - oplétaná...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#352 Příspěvek od stasek »

Je to určitě starší, stejnou jsme měli v práci, kam jsem nastupoval v květnu 1970 a byla už značně opotřebovaná. Flexo šňůra je černá, gumová, Ten ochrannej gumovej bazmek je šedivej jen na fotce, jinak je už zteřelej, proto není pěkně černej. Hlavičku má sice polskou, ale spínač má značení ESČ a odrušovací kondenzátor Tesla.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#353 Příspěvek od kevin_mitnick »

Deda mel stejnou. Dodnes je u nej ve sklepe a funkcni. Kdysi mi rikal, ze ji koupil, kdyz zacal stavet dum. A dum kolaudoval kdyz jsem se narodil - tedy leta pane 1968...

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#354 Příspěvek od stasek »

Tak až budeš u dědy a vzpomeneš si, mrkni na štítek.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#355 Příspěvek od Lukas-Peca »

Je to výrobek ČKD.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#356 Příspěvek od kevin_mitnick »

stasek píše:Tak až budeš u dědy a vzpomeneš si, mrkni na štítek.
Bohuzel. Jen hlinikovy ctverecek na kterem neprectu ani houby... :cry: A dedy se uz nezeptam, uz 10 let odpociva v pokoji...

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#357 Příspěvek od Sandal »

Já jen vim že tyhle vrtačky dost často tlučou.Asi ještě neměli dvojitou izolaci. :lol:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#358 Příspěvek od pavel16 »

Můj táta ji má v dílně-už ji ale nepoužívá,je dost těžká.Strejda ji měl taky a tomu co si pamatuju zlomila ruku v zápěstí když vrtal nějakým kravským vrtákem a ten se kousl.Měla sílu jako prase.Když jsme u starých vrtaček,tak jako děcko si vzpomínám na celohliníkovou vrtačku,která měla na na šňůře děrovanou plechovou krabici,ve které byl spirálovitě namotaný odporový drát.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#359 Příspěvek od stasek »

Přátelé, díky za snahu a reakce.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#360 Příspěvek od bastliar »

Podomový výkupcovia akumulátorov nemajú kuska hanby. Na deň zberu elektroodpadu previedli ofenzívu po celom meste dom od domu a ešte sa aj postavil pred zberňu a zastavili koho mohli. Niet divu, že tam stál otvorený nákladiak a čo prišlo hneď šlo na korbu.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“