Letošní počasí, nevídané, poblázněné...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#346 Příspěvek od gepard »

U nás je též cca -5°C, lehce mlžno a kydá slušně. Za středeční den již tady máme dalších cca 10cm. :evil:
-- Gepard --

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#347 Příspěvek od EKKAR »

Jop, tady taky ještě nepřestalo to mokrý bílý svinstvo padat - a ty čepice na předtím ometenejch autech před barákem taky odpovídají - něco kolem těch ±10cm ... ale podle poslední situace v 00:15 UTC (1:15 SEČ) už to odchází směrem na jihovýchod - směr Štatl pod Špilasem, Ova a Horní Uhry, v Česku už to zůstává jen zbytkově tady u nás a dole na jihu Jindřichův Hradec a okolí. Samotnýmu Štatlu se ta závěrečná fáze možná vyhne, ale Horní Uhry to schytají hezky celoplošně...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#348 Příspěvek od tiktak1953 »

U nas za asi 3/4 hodiny napadol 1cm.Pada dalej jemny ale husy sneh, presne ako predpovedali na noc.Zajtra sa ma vraj tu na juhu slov. konecne oteplit.Do rana tu bolo zase okolo -20°C.Dnes Do rana mam na chalupe s kurenim už pokoj.Mam tam
piecku z 200L suda ako pri zabíjackach prasat s velkym kotlom s asi 60l vody,kotre drzi teplotu dlksie.Este o 23.00 tu bola poriadná kosa okolo -15°C.Pred včerajskom nam doma v komine horel DECHT, to som behal po streche a zasypaval najprv snehom co bol na streche a potom popolom.O tretej nad ranom od 23: hod som isiel spat na chvilu a potom zase kurit na dvoch miestach.CISTITE SI KOMINY SKOR ,NEZ ZAZIJETE CO JA.Aj pred dvoma rokmi tiez sa chytil decht.Zena nalozi plnu pec ,zabudne po chvili zatvorit dvierka, a je v kotolni parada,huci v komine ako lokomotíve!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#349 Příspěvek od Atlan »

2x za dva roky vam hori komin? To uz sa treba zamysliet nad sebou aby nabuduce to nebolo do 3 a posledny krat.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#350 Příspěvek od konosuke »

tak, to mně připomíná scénu z filmu Sestřičky jak za zdravotnice na těch lyžích...
Přílohy
ski.jpg
(229.25 KiB) Staženo 8 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#351 Příspěvek od kokun »

Tak se nám tu oteplilo - i když žádný razantní "teplotní skok" se nekonal (jen o cca 20°C).
"Ten blbec" (mj. ten úplněk bude až dnes) hned co vyšel (kolem ½5. v podvečer) svítil jak divý ještě kolem osmé, pak jsem ho přestal registrovat. O půlnoci už "bylo po něm" a pohledem ven tam bylo cca 5cm sněhu a padal.
Na teploměru v ten čas -7,5°C a tak bylo i v 6:30 ráno (a je to tam i teď). Do rána bylo toho sněhu dobrých 10 čísel, tak jsem šel (v těch 6:30) ometat a ohrnovat. Přitom začalo padat nanovo a drobně padá i teď.

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... STIT01.gif
Přílohy
DMULTI-B1STIT01 (5).gif
Dnes je tam jak "ve staré stodole" :-)
(60.83 KiB) Staženo 8 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#352 Příspěvek od rnbw »

U nas rano -10 a asi 4 cm snehu.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#353 Příspěvek od TAKJAN »

Jen ať padá. Třeba je to naposledy

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#354 Příspěvek od Radovan_79 »

TAKJAN: Tak pro někoho to určitě je naposledy :twisted:

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#355 Příspěvek od PixelOrgy »

Vcera jeste dopoledne vsude vsechno bily, protoze cely utery to sypalo v podstate nonstop :-)
Zima jako vod Lady, ale odpoledne bylo komplet pochcany, a kdyz jsem se vracel z nemecka od Stuttgartu dolu na jih kolem 7 vecer, tak to bylo tak akorat na plavky a snorchl. Destnik by fakt nemel smysl...

Navic jsem mel pujcenou takovou pidikrabicku na koleckach z Hirosimy a bal se ze mi uplave :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#356 Příspěvek od EKKAR »

PixelOrgy píše:...
Navic jsem mel pujcenou takovou pidikrabicku na koleckach z Hirosimy a bal se ze mi uplave :-)
Šuk-Žuki-Svišť ?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#357 Příspěvek od PixelOrgy »

nene, Mazdaaaaa 2

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#358 Příspěvek od kokun »

No - u nás to zatím nulu do plusu (ani po poledni) nepřelezlo. Bylo nejvýše -2°C.
To v takovém Ruhpoldingu bylo při štafetě žen +2°C.

Zatím nesněží, ale dopoledne jsem ještě ometal podruhé. Ale počítám s tím, že do rána bude zase nadílka :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#359 Příspěvek od Celeron »

kokun píše:No - u nás to zatím nulu do plusu (ani po poledni) nepřelezlo. Bylo nejvýše -2°C.
To v takovém Ruhpoldingu bylo při štafetě žen +2°C.

Zatím nesněží, ale dopoledne jsem ještě ometal podruhé. Ale počítám s tím, že do rána bude zase nadílka :wink:
No vidíš, já měl na severní zdi +5 a auto taky nehlásilo Ice Risk, což je +3 a míň. A za 4 hodiny je o půlku sněhu míň.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#360 Příspěvek od p32 »

Zítra bude vedro až z toho poteče voda. :lol:

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“