Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#346 Příspěvek od Hubert_79 »

konosuke píše:no ovšem, nikdo nepočítal s provozem 32 let, ano...
No vidíš, mám zesilovač Sony TA-F570ES z roku asi 1992 a otočné přepínače (a vše ostatní) maká jak má. Pravda, mám ho "jen" asi 10 let a neznám jeho dřívější historii.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#347 Příspěvek od konosuke »

Pioneer A656 MK II od novoty do provozu 1991
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#348 Příspěvek od rnbw »

Kvicala_r píše:Budu muset oprášit toho vyøazenýho Durona 800 :) To má snad ještì i LPT a 2x232.
LPT a RS232 maju aj mnohe novsie stroje. Niekedy sice byva RS232 len jeden, ale casto byva na doske header pre druhy. Napriklad DELL OptiPlexy s Core 2 maju standardne 1xLPT a 1xRS232 a dala sa dokupit rozsirovacia "zaslepka" do slotu s druhym RS232 a tiez PS/2 pre klavesnicu a mys (na doske je na to specialny konektor).

Obcas mi nejaka skrutka tiez chyba. Bud vtedy, ked sa tam hrabal niekto iny alebo vtedy, ked vyrobca niektoru "usetril".

V tom PC z kontajnera bola aj DVD-RW mechanika LiteOn. Bolo tam CD a nesla otvorit, ani mechanicky. Ked sa mi to konecne s miernym nasilim podarilo, zistil som, ze guma, ktora bola nalepena na unasaci sa rozleptala a prilepila na CD 8O To svinske lepidlo neslo dole ani izopropanolom ani liehom, zabral az WD40.
Přílohy
liteon_unasac.jpg

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#349 Příspěvek od xsc »

LPT mám i na desce pro Skylake, s tím problém ani dnes není. COM je tam taky. Na těch starých deskách je zajímavá hlavně ISA sběrnice a pak taky podpora starých OS. Ono instalovat třeba jen XP na novou desku fakticky nejde - chybí podpora pro IDE/ATAPI, AHCI driver pro to není, grafika taky běží jen ve VESA, atd...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#350 Příspěvek od Hubert_79 »

COM a LPT mám na obou stolních PC (Dell Precision 5400 a 3400), kupodivu má COM i ne až tak diluviální notebook Dell Latitude 5550 (má to C2D). Zas třeba Panasonic CF T2 s Pentiem M na 900 MHz, což je už opravdu stařeček COM není.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#351 Příspěvek od Kvicala_r »

JJ, máte recht. Musím se do té bedny podívat až pojedu k rodičům. Jestli je tam ISA nebude to asi úplně na vyhození :)

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#352 Příspěvek od PotPalo »

Niekedy chýbajú šróby celkom logicky. Napríklad BENQ má špecialitu nedávať všetky šróby na uchytenie dosky v LCD. Keď som si to prvý krát nevšimol a pri skladaní som zistil že ich niekoľko chýba, bol som zaskočený. Pri druhom monitore som si už všimol, že tam šróby niesu už z výroby, nebol tam ani závit (boli samorezné).
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#353 Příspěvek od rnbw »

Uz som zistil, aku klavesnicu som to vlastne doniesol. Je to z uplne prveho MS Wireless Desktopu. Prijimac s mysou sa vyskytuje akurat v jednom drahom exempari na eBay...
Přílohy
ms_wireless_desktop_1.jpg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#354 Příspěvek od Hubert_79 »

Repro Mission M30, malé, celkem těžké dvoupásmovky, odložené na zídce u popelnic na sídlišti. Byly jen zaprášené, nikde ťukanec, nic, síťky taky nepoškozené. Docela koukám, jak pěkně hrají. Nahradí v kuchyni Tesly ARS 904, mám je tam u receiveru JVC, rovněž od popelnic.
Přílohy
repro.jpg
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#355 Příspěvek od Sendyx »

To jsou ty basáčky se 4 vrstvou cívkou? Dost často mají uhnilé spoje :-(
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#356 Příspěvek od Hubert_79 »

Dovnitř jsem nekoukal (a soudě dle prachu, co byl za síťkami asi ani nikdo přede mnou), hrají ale bez závad. Poznal bych to na zvuku nějak?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#357 Příspěvek od sinclair »

Ano, zoxidovaný a hnijící spoj, se u reproduktorů nejprv prozradí fakt šeredným zkreslením, k neposlouchání.
Pak postupně, při nízkých úrovních signálu, chcípá. Výškáče zpravidla definitivně.
U středobasů a basů, se takový spoj občas "chytne", ale až o hodně vyšším výstupním napětím zesilovače. Oxid ve spoji to prorazí.
Někdy se dokonce, na pár hodin či dnů, takový spoj tím větším proudem jakoby "svaří".
Ale vlivem vibrací a dále postupující oxidace, se zase všechno opakuje. Někdy to bývá citlivé na tlak prstem do určitého místa membrány.

Prakticky stejně "slyšitelné" projevy, mívají silně zoxidované kontakty výstupních relé zesilovačů.
Zde je to ale dobře odhalitelné, buď přesně mířenou ranou, anebo lépe - zkratem kontaktu při podezření na něj.
Samozřejmě s vyloučením ostatních vlivů (konektory, svorky, kabely, event. zkušební záměna reprokabelů).
Spolehlivě bys to poznal napoprvé.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#358 Příspěvek od Hubert_79 »

Nic takového jsem ve zvuku nezaznamenal, hrají zkrátka normálně :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#359 Příspěvek od Sendyx »

No, ony některé missiony trpěly nejprve tím, že se DC odpor basáku zvýšil na dvojnásobek - jedna paralelní sekce to vzdala - a teprve později to začalo různě chrastit a vypadávat. Inu není nad to, když někdo používá agresivní pájecí chemii a přípravky na odstraňování laku z vodičů...
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#360 Příspěvek od Hubert_79 »

Uvidím, co to bude dělat. Nakonec - nestály mě ani korunu a když něco takového nastane, tak můžu v tématu s 29 stránkami řešit náhradu :twisted:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“