DVB-T príjem

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#361 Příspěvek od TAKJAN »

Přesně tak, z tv zbude plátno. Teď ještě aby šlo pořád stahovat..

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#362 Příspěvek od ZdenekHQ »

radioelectrum píše:Je to kvantitativní skok kupředu, ale jaká je kvalita v porovnání s DVB-T ?
Když se mě lidi ptají na výhody H.265, moje odpověď je - "zavede se placená TV". Na otázku, jestli je to všechno, odpovídám, že ano. Máte vidět ty obličeje. Výraz jako geoblokace raději ani nevytahuju, bylo by to na dlouho...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#363 Příspěvek od rnbw »

Jedina vyhoda je v tom, ze sa do rovnakeho pasma zmesti tych sraciek viac. Takze sa z pasma odreze a to pouziju mobilni operatori...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#364 Příspěvek od ok1hga »

rnbw píše:Takze sa z pasma odreze a to pouziju mobilni operatori...
. . . a můžou za draho prodávat datovou kapacitu . . . viz. LTE

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#365 Příspěvek od ZdenekHQ »

O likvidaci části UHF pásma se píše už dlouho, teď konečně nastal ten správný čas opět vyměnit antény, až se přeladí vysílače. Vida, další "výhoda"...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#366 Příspěvek od kokun »

LADER píše:Takovej humbuk byl kolem DVB-T2 jakou kvalitu to přinese a oni vysílají v SD?
Hejnicek píše:Pokud ten vysilaci program provozovatele TV stanic neupgraduji smerem ke kvalite, natoz v placene sfere, zbude bedna jen k obcasnemu pusteni nejakeho poradu z externiho uloziste.
ČRa: Zájem o lineární vysílání stále roste:
...
Česká republika by podle ČRa mohla mít 5 až 6 celoplošných DVB-T2 multiplexů oproti dnešním čtyřem v DVB-T. Kapacita DVB-T2 multiplexu bude pro 15 až 20 televizních programů a celkový počet bude závislý na požadavcích vysílatelů na kvalitě obrazu a distribuci doplňkových informací. S programy ve vysokém rozlišení se počítá až do finálních sítí. V jednom DVB-T2 multiplexu může být 5 až 7 HD programů v HEVC.
...
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#367 Příspěvek od Celeron »

Co je platný HEVC, když obsahem programu je sračka :?: :(
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#368 Příspěvek od kokun »

Njn - ale za toto (obsah programu) technika nemůže.
Ta technika jenom umožní vysílat těch sraček co nejvíc.

Až nakoupíme nové TVP (STB), překopeme ant. systémy, zaplatíme za karty na kód. komerč. programy, tak to zas všechno vypneme a půjdeme do hospody - protože tam nic ke koukání nebude 8O :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#369 Příspěvek od rnbw »

Potom pride DVB-T3. A potom to zrusia uplne a vsetci budu pozerat tie sracky cez mobilne data.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#370 Příspěvek od kokun »

rnbw píše:Potom pride DVB-T3. A potom to zrusia uplne a vsetci budu pozerat tie sracky cez mobilne data.
Tady (viz odkaz výše) ale ČRa slibují, že žádné DVB-T3 nepřijde:
...
Přechod na DVB-T2 a enkódování v HEVC by mělo být změnou poslední. V nejbližších letech se žádná další událost v pozemním vysílání nechystá, tvrdí ČRa. Žádné DVB-T3 a ani jiný video formát není, což je pravda. Technologie se stále vyvíjejí a vylepšují. Nelze proto odhadnout s čím přijdou DVB skupiny v dalších letech.
...
Ale znáte to: sliby se slibují, blázni se radují . . .
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#371 Příspěvek od rnbw »

Pozname. Ked sa zavadzalo DVB-T, tak tiez ziadne DVB-T2 nebolo.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#372 Příspěvek od kokun »

Ale právě že bylo, a proto se i u nás nadávalo, proč jsme šli do DVB-T a ne rovnou do DVB-T2.
Ale i kdybychom šli, tak by nám to bylo stejně platné "jak mrtvému zimník" - stejně by to bylo jen MPEG-4/H264 a nikoliv H265/HEVC. Takže by k přechodu možná došlo jen později.
Anebo taky už možná ne, když někteří předvídají "klasickému" TV vysílání životnost tak po dobu jedné generace . . .
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#373 Příspěvek od Hill »

Potíž je v tom, že vývoj se nezastavuje. Jestli televize koupená v půlce osmdesátých let minulého století vyhovovala bez úprav a doplňků přes dvacet let, pak stačilo dokoupit settopbox a nechat ji s ním sloužit dál, tak televize koupená v roce 2005 už v původní podobě sloužila jen rok a pak se k ní ten settopbox musel koupit.
Jenomže ještě dnes, kdy se slibuje provoz DVB-T na ještě nějaké tři roky, ale už se cvičně vysílá v DVB-T2, jsou v prodeji televize, které nejen, že umí jen DVB-T a maximálně MPEG4, a zdaleka ne jen ty nejlevnější. Vyhodit nebo settopbox?

Proto bych na sliby, že to už tak zůstane, byl hodně opatrný.
Ano, jsem z generace těch, komu jedna televize přes dvacet let sloužila, pak ji věnoval jiným potřebným, koupil si novou, která sloužila bez potřeby otevřít ji 12 let, i když posledních asi 7 let už sloužila jen jako monitor k settopboxu.
Minulý týden měla první poruchu, ovšem nové splittrafo se mi shánět nechtělo, tak jsem ji dovezl na prodejnu a koupil novou, placatou, 4k, umí všechny tři pozemní TV systémy, oba satelitní, kodeky má nejen pro MPEG2, MPEG4 a HEVC, ethernet, wifi... prostě funkcí víc, že jich naši poslanci stihli vystřídat.
Jen se pořád nemůžu zbavit pocitu, že do roku 2020 se zase něco změní, a nějaká ta důležitá funkce stejně bude chybět. Přesto, že toho roku mám v plánu se dožít, takového zjištění bych přenechal rád až další generaci.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#374 Příspěvek od Celeron »

kokun píše: Přechod na DVB-T2 a enkódování v HEVC by mělo být změnou poslední. V nejbližších letech se žádná další událost v pozemním vysílání nechystá, tvrdí ČRa.

To je podobný, jak na konci 19. století chtěli zrušit patentový úřady, "protože vše již bylo vynalezeno" :) A ejhle. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#375 Příspěvek od xsc »

Když se u nás zavádělo DVB-T, žádné DVB-T2 ještě nebylo. Později se objevil mpeg4, nejdříve pro HD, později ho začali Řekové a Poláci používat pro SD. To už se u nás v DVB-T vysílalo několik let.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“