Už rostou...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#376 Příspěvek od kovar »

Doufám že zase někoho nenaštvu.
:D

Ten pravák byl jako bonus za úklid odpadků z lesa.
Přílohy
DSCN4073.JPG
(188.29 KiB) Staženo 18 x
DSCN4072.JPG
(199.23 KiB) Staženo 14 x
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#377 Příspěvek od kokun »

Inu - Kovář "kováře" (hřiby) nezapře - a ten pravák je třešničkou na dortě. :prst:

Ráno se chci vypravit do březin, ale moc si od toho neslibuju - stále u nás neprší. :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#378 Příspěvek od KUBO »

Tak to vám závidím. Dobrý úlovok Pepo. Včera som sa vybral na obhliadku do lesa. Nenormálne sucho. Ak nezaprší, tak pochybujem, že niečo tak skoro bude rásť. Aspoň že "baraňovky" začínajú, tie majú radi teplo a sucho. Našiel som 5 malých, tak tajne dúfam, že do soboty ma tam nejaká počká.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#379 Příspěvek od kokun »

kokun píše:Ráno se chci vypravit do březin, ale moc si od toho neslibuju - stále u nás neprší. :cry:
Tak jsem po ½6. vyrazil - nakonec se úplně katastrofický scénář nekonal. Přesto je v lese velmi sucho - některé hříbky už ani nevyrostou, zaschnou maličké :cry:

Jožka Kovář (as. kovar) nosí hřiby "kováře". Martin Kozák (as. KUBO) zase nosí často "kozáky" (vč. "křemenáčů", kterým ovšem slováci říkají taky "kozák") 8O
No - tak na mně zbývají ty ostatní:
:lol: :lol: :lol:
Přílohy
8.6.2016.jpg
5 praváků (spíše 1 dubák a 4 chudáčci-praváčci, ožraní od slimáků)
10 masáků (muchomůrka růžovka)
1 kozáček březový
a hrst kuřátek (lišek)
(117.82 KiB) Staženo 29 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#380 Příspěvek od kokun »

Tak mně to do lesa láká pořád - přestože jediné, co je pro růst hub příznivé je to, že dorůstá měsíc.
Po celém území docela prší, snad jen u nás je deště poskrovnu. Minulý týden (v PA) trošku sprchlo, tak mně to včera nedalo a vyrazil jsem do březin (co jsem tam byl min. ST).
Šel jsem tam s nadějí, ale už po první půlhoďce těžké zklamání - nenašel jsem jediného praváka ani tam, co bylo aspoň těch několik z min. ST. :cry:
Nakonec jsem prolezl ještě další část březin a tak aspoň něco (viz včerejší fotky) - kvůli fotbalům (a jiné činnosti) nemám čas to ani sem hodit. :cry:

Dnes jsem vyrazil až k večeru jen kousek za město, abych zjistil, jak se podepsala těžba dřeva i tady. Tu dlouho nic neporoste.
Tak jsem zajel o kus dál a tady je výsledek cca 50 min. hledání (viz dnešní foto - foceno v 19:50, přijel jsem po 19. hod.).
Přílohy
14.6.2016.jpg
Dnešní nálezy:
3 praváci
3 kováři
8 masáků

Ještě 1 přestárlý pravák (na vyhození) - těch jsem tam našel asi 6, byly k sebrání snad před týdnem. Nechápu, jak tam mohli zůstat, když jsem tam našel odřezky, tak několik dnů staré :-((
(130.87 KiB) Staženo 21 x
13.6.2016a.jpg
Dalo to:
5 praváků (ohlodaných - od slimáků)
15, či 20 masáků
větší hrst lišek
(108.08 KiB) Staženo 19 x
13.6.2016.jpg
Včerejší (ne)úroda
(123.7 KiB) Staženo 16 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#381 Příspěvek od konosuke »

hmm, používá někdo ty polarizační brýle na houby ? nebo je to obchodní fikce pro joudy co netrefí z lesa domů ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#382 Příspěvek od kokun »

Tak já je hledám jen za pomoci mých, dioptrických. 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#383 Příspěvek od Celeron »

Já nevím, jak je to možný, ze střechy 10x10 metrů mi napršelo za poslední týden skoro kubík vody a když jsem dnes hrábnul pod rybízem a angreštem pár metrů vedle, sucho na troud. Připadalo mě že leje celkem dost. Počítám to správně, je to vlastně konev na metr čtvereční? No to je opravdu jako když prdne....

Jestli to je takhle i v lese, tak tam ani nemá cenu chodit.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#384 Příspěvek od radioelectrum »

problém je v tom že to spadne najednou v průtrži a nestihne se to vsáknout, akorát to odteče a způsobí místní záplavy a pod stromy zůstane sucho.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#385 Příspěvek od kejki »

10 mm nadvakrát je opravdu pro zeminu málo. Zbývá rozcmrndat ten kubík na potřebná místa a doufat v další déšť.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#386 Příspěvek od konosuke »

takže bacha na červené, je to výstražna barva i v přírodě
https://www.novinky.cz/krimi/406523-man ... -peci.html
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#387 Příspěvek od Celeron »

Všimli jste si, jak písálkové a žvanilové ve všech médiích v poslední době houfně používají slovo "okamžitě" :?: Asi s tím zvyšují důraznost zprávy. :) Když jsem jednou, jedenkrát v životě potřeboval okamžitý zásah policie, přijeli za 65 minut. :x
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#388 Příspěvek od kovar »

Jelikož je na východě Slovenska (konkrétně v obci Mernik ) veliké sucho , tak jsme uspořádali s KUBOM mezinárodní lov na houby u nás v Letohradě!
Český úlovek jsme zdokumentovali fotkami a zároveň jsme ho řádně zapili východoslovenským pivem Šariš!
:D
Přátelé není nad mezinárodní kooperaci!
:D
Přílohy
DSCN4106.JPG
(229.64 KiB) Staženo 32 x
DSCN4110.JPG
(299.25 KiB) Staženo 23 x
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#389 Příspěvek od kokun »

Tipuju, že "kováře" nasbíral Kovář a "praváky" Kozák 8O :lol:
Chlapi - velké gratulace (samozřejmě oběma).

Já jsem byl v lese i včera, ale za moc to nestálo:
4 x pravák
1 x kozák
1 babka
větší hrst lišek
a krabice masáků

I když v posledních dnech byla nějaká ta přeháňka, ale "místně" - třeba o 1, či 2km jinde ani kapka.
Původně jsem měl v úmyslu jet na úplně opačnou stranu, než jsem nakonec jel. Mělo to 2 důvody:
Tím prvním bylo to, že se měl asfaltovat cca 2km úsek hl. silnice, po které jsem měl do lesa jet. To by mi až tak nevadilo - ráno jsem vyjel v cca 5:20, a to cestáři měli ještě "půlnoc" a zpátky bych si klidně "na světlech" postál (anebo to /na kole/ mezi auty vykličkoval).
Ale tím druhým (hlavním) důvodem byl vítr. Už večer dobře foukalo a přestože se to na noc uklidnilo, ráno po rozednění začalo nanovo a o to víc. A les, do kterého jsem měl původně namířeno, je z velké části s pořádnými buky. Už jednou jsem v něm byl za velkého větru (někdy před 4 lety) a stalo se mně, že "začučený do země" (ostatně kde jinde hřiby hledat :D ) jsem zažil pád snad 10m dlouhé a silné větve, která spadla z obřího buku tak cca 15m přede mnou na zem. "Smíchy jsem se nezdržel" :cry:
Taky jsem tam chtěl jít i proto, že prý tam přes zimu taky hodně těžili, tak zjistit o kolik se zase zúžil rajon . . .
Od té doby tam radši za větru nechodím, jel jsem raději jinde (byl jsem v převážně jehličnatém lese, kde to považuji za o něco bezpečnější - i když jeden nikdy neví ... jenže tady nesprchlo hodně dlouho).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#390 Příspěvek od jiriS »

Tady prší až leje denně, ale v lese nic. Jen tráva roste tak, že se už ani sekačkou do ní vjet nedá.
A loni nám pokáceli cíp lesa asi 80m od baráku, kde jsme toho nacházeli nejvíc. :(
Jirka

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“