Oprava úsporky ???

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#376 Příspěvek od sis2 »

No jo, je potřeba vyrábět články, aby bylo kam cpát reklamy. Hlupáky je nezbytné furt něčím masírovat...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#377 Příspěvek od otakarv »

Včera jsem nutně potřeboval novou žárovku do stropního světla ve sklepě, tři klasické které jsem našel po osazení a zapnutí světla ruply. Vzpoměl jsem si že mám velký sáček plný jak úsporek tak i LED žárovek které jsem si donesl z jednoho supermarketu. Když jsem čekal na manželku tak mě napadlo podívat se do sběrné nádoby kde byly vyhozené. Kousek na dohled stál SBS-kár ale ten dával pozor na jiné lidi, na mě sice kouknul ale nic nenamítal 8-) tak jsem pobral co se dalo. Včera jsem si na ně vzpoměl a tak jsem je začal zkoušet. Nejdříve jsem vzal největší úsporku, ta po zapnutí svítila. Takto jsem odzkoušel všechny včetně LED žárovek a světe div se 1/3 jak úsporek tak i LED žárovek byla funkčních. Kdyby svítily pouze ty úsporky tak se nedivím ale že budou lidé vyhazovat i funkční LED žárovky tak to mě opravdu dostalo. :roll:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#378 Příspěvek od Crifodo »

Z těch funkčních se po čase polovina ukáže jako ne úplně funkční, buď mají snížený jas, nebo kmitají, nebo po ohřátí různě vynechávají. Kapacita filtračního kondu bývá tak akorát na hraně.

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#379 Příspěvek od ondraN »

Včera jsem kuchnul jednu LED úsporku, protože tak různě blikala. Uvnitř destička s 10ti LEDkami, jedna měla viditelně vypálenou tečku. Tak jsem ji odbrousil a jal se měřit zbylé diody. Na zdroji jsem měl 10V s proudovým omezením, a ani jedna nic. Dost divné, tak jsem oroštoval zdroj na 30V a ejhle, už svitily. Na každé bylo cca 20V při 50mA. Moc úsporek jsem zatím nekuchal, ale tohle jsem viděl poprvé 8O

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“