Jaký STB DVB-T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#376 Příspěvek od Kremik »

judeware > Jenže já tu hledací funkci mám vypnutou. Bude tam blbý SW, to je dneska moderní, nevím proč.
Dobře, a jaké EPG má ten Digipal? Běží při něm někde v rožku zmenšený obraz? To bych moc chtěl. Většina STB to nemá, přitom je to tak skvělá věc. A jako výsměch - při editaci programů to tam je!!! Ti lidi snad myslí prdelí...

xsc > Ano, já tím krmím CRT televizi. Honba za nějakým FullHD mě nějak nebere. Nesedím půl metru před obrazovkou, abych to viděl. Krk si taky ukroutit nehodlám.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#377 Příspěvek od houmr »

Tak musím konstatovat, že STB pro DVBT2 jsou zase o level dál než ty minulé - v STB, který jsem si na přelomu roku objednal z Číny (ten co tu někdo vychvaloval) mi odešlo IR čidlo a po rozebrání jsem si všimnul, že ta těch cca 7 měsíců se už stačil nafouknout jeden elyt na sekundáru.

Další dva malé STB (TESLA mini a ALMA) jsem kupoval na MALLu se slevou jako "rozbaleno" a "použité zboží" - u obou se už stačila na exponovaných tlačítkách ošoupat vodivá guma v ovladači. Naštěstí je ten ovladač v "generickém" provedení, takže do něj pasujou tlačítka z ovladačů od těch starých nejběžnějších STB (reklamovat jsem to nechtěl, jen by mi zase vrátili peníze a já bych musel zase kupovat nové.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#378 Příspěvek od houmr »

Kremik píše:Včera jsem si seřadil programy, a teď koukám, že jsou zase přeházené! ??? .
Jo mě to dělaj všechny STB co jsem kuupil v TIPA. LCN i aktualizace vypnutá, ale cca jednou za 14 dní si STB prostě řekne "změna".
Další specialitou je to česko-polsko-anglické MENU, ale je to možná lepší než Google překlad do češtiny u SENCORů, u kterého člověk musí někdy hodně přemýšlet...

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#379 Příspěvek od Kremik »

Tak E-star jde pryč. Má i spoustu jiných nedostatků. To musel programovat buď ožrala, nebo propadající student v prvním ročníku. Nechápu, proč když si někdo dá práci s HW, úplně to zabije SW. No ale to je jeho věc.
Skouším Evolveo Omega T2. Oproti tomu předchozímu krámu je to obrovská úleva. Během chvilky vím co dávaj. U toho prvního, než jsem zjistil co kde je, tak už to skončilo :D Pomalu přepínal programy, EPG ukazovalo jen jeden, přepnutí o kanál vedle trvalo hodinu a často to při tom z EPG vyskočilo. Nefungovalo správně ani Program up/down, i mimo EPG. Fakt strašnej krám.
Evolveo je svěží, reaguje hned, to je jiná písnička. Delší stisk tlačítka má setrvačnost, když ho pustím, chvíli trvá, než to krabka pozře. Kupodivu to neotravuje, při řazení programů je to i trošku výhoda. Ovladač to má prakticky stejný jako ten sráč E-star, ale funkce tlačítek je jinak rozmístěná. Tlačítko INFO je miniaturní, namačkané mezi dvě další tlačítka. Jak ho mám mačkat nevím, asi je to ovladač optimalizovaný pro děti.
Samozřejmě, dva scarty to nemá, ani obraz při EPG. Ale EPG je velice rychlé. Sice zasere celou obrazovku, ale všude jsou podstatné informace, ne jako u E-staru, který půl obrazovky vyplnil hovadinama. Takže s tímto kouskem už by se asi žít dalo. Nicméně už jsem ho někomu slíbil, takže budu hledat dál.
Obraz při EPG prý mají Tesly. Proč jste mi to zatajili?
No, a nakonec musím nějak vyřešit ty scarty. Dva už asi nikdo nedělá. Máte někdo tip na nějaké vhodné řešení? Ideální by byla "roztrojka".

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#380 Příspěvek od konosuke »

dva přípoje scart by se šikly i mně, bohužel nemám, většina nejmenších TV CRT 21" však disponuje doplňkovým čelním AV terminálem input cinch (2+1) no tak jsem zbastlil kabelovou redukci scart/3cinch (z šuplíkových zásob tedy zdarma) vypadá esteticky nepříliš ale funguje to spokojeně
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#381 Příspěvek od zvaty »

Zdravím. Nevysledoval někdo zamrzání Cryptobox 702T mini. Kupuji jen tento model a už jsem to vysledoval u tří kusů. Ty se standardně vypli, ale už nešli zapnout. Jakoby nefungovaly dálkové ovladače, které byly ovšem funkční. Parkrat najelo jen uvítací logo a to bylo vše. Přitom komunikaci pro ovládání settopbox ---> TV mám zakázanou, abych zamezil vliv TV.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#382 Příspěvek od dvorak »

A co tento za 8.000 Kč ?

https://www.ebay.com/itm/30X-DVB-T2-Set ... SwbdBfEi-i

Nebo tento pro IPTV za neuvěřitelných 100.000 Kč - ten asi funguje bez poplatků operátorovi ?

https://www.ebay.com/itm/Amino-A140-IPT ... Swj9RenrVX

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#383 Příspěvek od dvorak »

zvaty píše:Zdravím. Nevysledoval někdo zamrzání Cryptobox 702T mini. Kupuji jen tento model a už jsem to vysledoval u tří kusů. Ty se standardně vypli, ale už nešli zapnout. Jakoby nefungovaly dálkové ovladače, které byly ovšem funkční. Parkrat najelo jen uvítací logo a to bylo vše. Přitom komunikaci pro ovládání settopbox ---> TV mám zakázanou, abych zamezil vliv TV.
A co říká jejich poradna ?

https://cryptobox.sk/cs/poradna/

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#384 Příspěvek od p32 »

Dnes jsem zkoušel naladění TV programů na STB U-005 od soudruhů. Když nepočítám Rádio, tak TV to chytlo 91 a to přitom ty staré vymaže. Asi přejdu raději jen na TV na těch pár programů jen pro T1. :wink:

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#385 Příspěvek od Kvicala_r »

zvaty píše:Zdravím. Nevysledoval někdo zamrzání Cryptobox 702T mini.
mám cca 10 kousků a zamrzání ne. Je u některých lokací problém se signálem a zadrhávání. Měl jsi tam poslední sw?

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#386 Příspěvek od pepik9 »

Někde bylo napsáno, že po upgradu FW se musí provést reset do továrního nastavení, jinak můžou být podobné problémy.

Uživatelský avatar
judeware
Příspěvky: 1085
Registrován: 04 srp 2009, 02:00
Bydliště: okres Písek

#387 Příspěvek od judeware »

Pro Járu (Kremik):
Dobře, a jaké EPG má ten Digipal? Běží při něm někde v rožku zmenšený obraz?
EPG je přes celou obrazovku, pokud se nepletu.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#388 Příspěvek od fredis »

dvorak píše:A co tento za 8.000 Kč ?

https://www.ebay.com/itm/30X-DVB-T2-Set ... SwbdBfEi-i

Nebo tento pro IPTV za neuvěřitelných 100.000 Kč - ten asi funguje bez poplatků operátorovi ?

https://www.ebay.com/itm/Amino-A140-IPT ... Swj9RenrVX
Je to cena za 100!! kusů, tak v klidu a pořádně číst.. : :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#389 Příspěvek od kokun »

dvorak píše:A co tento za 8.000 Kč ?

https://www.ebay.com/itm/30X-DVB-T2-Set ... SwbdBfEi-i
...
I těchto je za tu cenu 30ks - takže jeden je "za babku" (267 Kč).
K druhému se už vyjádřil fredis :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#390 Příspěvek od p32 »

To jsou ti hledači pokladů. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“