EAGLE - otázky a odpovědi

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Axamith
Příspěvky: 62
Registrován: 21 pro 2010, 01:00

#391 Příspěvek od Axamith »

To by mohl být problém.

. . .

Nevydržel jsem to hned se na to podíval, značky Vcc byly různě pojmenované (parametr Value), tak jsem vložil z knihovny novou, dal ji hodnotu 3,3V původní smazal a nahradil novou, je to v pohodě. Ono to bylo i před tím, na desce se neprojevila žádná změna, ale validátor to díky různým pojmenováním vyhodnotil jako chybu (z jeho pohledu to taky byla chyba).
Díky za radu

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#392 Příspěvek od Atlan »

A myslis ze to bude fungovat? Ten externy reset rirs cez optoclen. A ukaz ten tvoj navrh dosky.... Urcite tam par musiek bude.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#393 Příspěvek od termit256 »

No jestli ti stoji za to se drbat s upravou knihoven jen kvuli pitome hlasce...
Ja chyby jen rychle zkontroluju a pokud je schema v poradku, nejaka hlaska je mi ukradena.

Uživatelský avatar
Axamith
Příspěvky: 62
Registrován: 21 pro 2010, 01:00

#394 Příspěvek od Axamith »

Ne, knihovny opravdu upravovat nebudu :-)
Problém byl v tom, že jsem měl stáhnuté schéma Arduina a do něj vkládal další komponenty a nebyl jsem si jistý, co že to blbne. Tak jsem se raději zeptal.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#395 Příspěvek od Celeron »

Nojo, Hajdurýno je přeci 5V i 3V3. Tak je třeba si stáhnout správný. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Axamith
Příspěvky: 62
Registrován: 21 pro 2010, 01:00

#396 Příspěvek od Axamith »

Ono je to dané typem použitého regulátoru napětí. Já tuto část odstranil + LEDky. Dělám zařízení pracující v režimu LowPower, dostal jsem se na nějaké 4 uA v režimu hlubokého spánku. takže na baterii by to mělo vydržet hóóódně dlouho. Něco je o tom popsáno tady https://www.arduinotech.cz/inpage/konst ... arduino-i/

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#397 Příspěvek od bu2520 »

možná jsem špatně hledal, tak se zeptám opakovaně . Existuje postup jak z souboru boardu .brd zpětně vygenerovat schema? Je to můj projekt který jsem dělal před lety a schema mi zmizelo.

Uživatelský avatar
xtyo
Příspěvky: 141
Registrován: 06 led 2006, 01:00

#398 Příspěvek od xtyo »

Vygenerovat zpětně schéma z .brd nelze.

Uživatelský avatar
Axamith
Příspěvky: 62
Registrován: 21 pro 2010, 01:00

#399 Příspěvek od Axamith »

Opět po odmlce začínám bastlit a dělám návrh v Eagle.
Klasické propojení jednotlivých vývodů není problém. Když chci k vývodům přiřadit hodnotu pomocí příkazu label, nedovolí mi v editaci přejmenování parametru NAME pinům přiřadit stejnou hodnotu. Když je projím klasicky, zeptá se a přiřadí stejnou hodnotu. Jak se toto dělá, abych nemusel u složitých schémat vše otrocky propojovat "dráty", ale pouze vývodům přiřadit stejný potenciál (např. GND, Vcc atd.)

V příkladu se snažím propojit GND konektoru a GND kondenzátoru.
Přílohy
eagle-label.jpg

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#400 Příspěvek od termit256 »

Jo, a pak sem s takto zprasenym schematem prijdes ze ti neco nefunguje a budes chtit aby nekdo pul dne hledal jen podle priblblych nazvu signalu kde mas co s cim propojene. Jen to pekne propoj carama at je schema prehledne. Na gnd, vcc apod pouzij standartni symboly z knihoven.

Uživatelský avatar
Axamith
Příspěvky: 62
Registrován: 21 pro 2010, 01:00

#401 Příspěvek od Axamith »

Jasně, symboly Vcc a GND jsou samozřejmě klasické, to nemá cenu takto propojovat (dal jsem blbej příklad). Nechci vytvářet hejno nepřehledných názvů sběrnic, ale někde se to hodí, jen nevím jak se s tím poprat.
Mám navržené schéma, které se skládá ze 4 základních částí, ty jsou klasicky drátované, mají společné signály, které by bylo přehledné takto propojit.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#402 Příspěvek od termit256 »

Vzdyt mas v te chybove hlasce napsano co mas delat. Musis mit pojmenovanou celou sit kterou chces propojit stejne. Klikni na prikaz NAME, pak na tu zelenou caru ktera se ted jmenuje N$5 a prejmenuj ji na GND nebo na co chces. Pak se ti objevi i v tom popisku novy nazev a sit se propoji.

Uživatelský avatar
Axamith
Příspěvky: 62
Registrován: 21 pro 2010, 01:00

#403 Příspěvek od Axamith »

Konečně jsem to pochopil. Přes stromy nevidím les.
Nepoužil jsem k pojmenování sítě příkaz NAME, ale snažil jsem se název změnit v parametrech příkazu LABEL, respektive ve vlastnostech konkrétního pinu.
Díky za nakopnutí správným směrem.

Uživatelský avatar
Axamith
Příspěvky: 62
Registrován: 21 pro 2010, 01:00

#404 Příspěvek od Axamith »

A opět jsem narazil na něco, co neumím ...
Když dělám dvou vrstvou desku a průchod mezi vrstvami je v pájecí plošce, tak při ručním pokládání spojů i při autorouteru se nevloží VIA. Pokud přechod mezi vrstavmi udělám mimo pájecí plošku, VIA se automaticky vloží. Jde toto nějak nastavit?
V ukázce jsou klasické VIA červeně označené, černě místa, kam VIA nevloží.
Přílohy
via.JPG

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#405 Příspěvek od termit256 »

A k cemu by to melo byt dobre? Vzdyt v te plosce uz diru mas.

Odpovědět

Zpět na „Software“