Autor konspirací o 11.září, P. Marshall byl nalezen mrtev

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Věříte tzv. konspiračním teoriím ?

Ano
36
43%
Ne
32
38%
Je mi to jedno
16
19%
 
Celkem hlasů: 84

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#391 Příspěvek od PeteBurns »

Ake odstranene tri poschodia? Co je to za nezmysel? Ako moze uzke lietadlo odstranit tri poschodia? V budove jej rozmerov? Uvazujes vobec, co vravis? Ta diera ocividne budove nijako neublizila, kedze to bez problemov vydrzala, a samozrejme, ze statike to neublizilo, pretoze keby ano, tak sa ten vrch zruti, co sa logicky vobec nestalo...A zaujimave, ze WTC3,4,5 a 6, ktore su v tesnej blizkosti, sa nezrutili, zatial co WTC7 ano, a este zaujimavejsie, ze ziadna ina budova, pritom v blizkosti ich je viac, sa nezrutila a co je najzaujimavejsie, aj pad WTC7 samozrejme dali za vinu poziaru v nej :lol: Aspon vidis, ake je lahke manipulovat s neinteligentnymi ludmi, nakoniec netreba ani lietadlo, ani bortenie zhora nadol, vlastne vy nemate problem uverit ani tomu, ze tie budovy padli na unavu materialu kvoli starobe sami od seba :lol:

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#392 Příspěvek od dudo02 »

dudo02 píše:Podla tvojej logiky,ak by som hypotetitcky odstranil naraz 3 poschodia.
PeteBurns píše:Ake odstranene tri poschodia? Co je to za nezmysel? Ako moze uzke lietadlo odstranit tri poschodia? V budove jej rozmerov? Uvazujes vobec, co vravis?
A ty citas? Rozumies vyznamu slova "Hypoteticky" ?
A mimochodom bolo tych narusenych poschodi 6. Vid priloha.

A rozumies pojmu"Narusena statika" ? Zjavne nie.Tak ti to napisem.
Narusena statika = poskodenie nosnych prvkov konstrukcie.
Ci uz ta budova spadla, alebo by ostala stat, narusenu statiku mala. Tak si ujasni aspon zakladne pojmy.

Nasledny vybuch a poziar oslabily zvysne casti nosnej konstrukcie a ta sa zrutila.-moj nazor.

Ale to ti tu vysvetlovalo dookola vaic ludi a ty to nechces a preto ani nevies pochopit.
Přílohy
wtc1hole.jpg
(60.44 KiB) Staženo 19 x
Naposledy upravil(a) dudo02 dne 11 bře 2016, 12:41, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#393 Příspěvek od rnbw »

Presne tak. U nas malo narusenu statiku napriklad Apollo Business Centrum a nespadlo, len museli vsetkych vystahovat a budovu opravit. Keby to neurobili, tak budova spadne. Podobne Cenroom v Piestanoch.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#394 Příspěvek od PeteBurns »

Dudo02, hypoteticky mozes odstranovat co len chces, v praxi to lietadlo vyrobilo maly tunel v strede, ktory samozrejme tu nosnost zvysku konstrukcie nijako dramaticky neohrozil, kedze nic nespadlo, a pokial by aj poziar neustale oslaboval okolitu konstrukciu, tak by sa ziadne poschodia zrazu nevyparili a nezacal by vrch budovy padat volnym padom, to da rozum ;) A statiku takychto konstrukcii len tak nieco nenarusi, staci sa pozriet na zabery silnych zemetraseni, co tie porobia s budovami, lietadlo je oproti tomu naozaj iba pluvanec ;)

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#395 Příspěvek od Jimmi2 »

Také mám doma pár starých gramodesek, Pete, které se vždycky zaseknou na stejném místě, a ani při nejlepší vůli se přes něj nedostanou.
Mám obavy, že budeš mít nějaký podobný problém, opravdu.
Dudo Ti to vysvětlil jak malému děcku. Takže jestli jsi to dosud nepochopil, tak už to opravdu nemá cenu.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#396 Příspěvek od dudo02 »

PeteBurns píše:Dudo02, hypoteticky mozes odstranovat co len chces, v praxi to lietadlo vyrobilo maly tunel v strede, ktory samozrejme tu nosnost zvysku konstrukcie nijako dramaticky neohrozil
To na tom obrazku je podla teba maly tunel v strede?
Pozri sa na obrazok c.1- co mechanicky nebolo odstranene narazom lietadla,bolo odstranene vybuchom. Vsak bola odstranena viac ako 1/3 nosnej konstrukcie tvorenej vonkajsim skeletom.Mna prekvapuje, ze si niekto mysli, ze pri tak rozsiahlom poskodeni ta budova mala ostat stat.

Mimochodom neskumal som aka moze byt teplota pri vybuchu leteckeho paliva, ale verim tomu ze sa ocel v epicentre vybuchu nieze roztavi, ale vypari.
A pozri sa na ten masivny vybuch na druhom obrazku. To nie je ziaden naraz cmeliaka,ako to konspiratri radi opisuju...

Lietadlo narazilo z predu a vybuch zlikvidoval nielen predok, ale aj znacnu cast lavej strany.Budove sa uplne oslabil predny lavy roh. A samozrejme si to muselo pekne odniest aj vnutro budovy..Keby to lavy roh ustal, mozno by budova nespadla - moje dohady. Ale aj tak by bola suca na demolaciu.
Přílohy
wtc 2.jpg
(7.91 KiB) Staženo 20 x
wtc1hole.jpg
(24.88 KiB) Staženo 23 x

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#397 Příspěvek od PeteBurns »

Ale co ma vybuch a opticke efekty spolocne s pevnostou celej budovy? Ze tlakova vlna vyrazi okna na celom poschodi a vyslahnu plamene, je logicke, vzdy pojde cestou najmensieho odporu, to nic nedokazuje - teda vlastne dokazuje, ze mala kade uniknut, o to mensie skody mohla napachat ;) Samozrejme, ze tunel je maly, tvar lietadla nepusti ;) V tomto pripade ide ale o klasicky pripad, ked pre stromy nevidite les, nekonecne obkecavacky typu xsc na tom nic nezmenia, pretoze nevidite suvislosti - a kedze tu sa dalej nepohneme, tak bude ovela rozumnejsie sa sustredit na tie WTC7 a Pentagon, odbornici ;) Zaujimave, s akym velkym oblukom sa tomuto kazdy radsej vyhne a okamzite sustredi temu na oslabenie nosnikov poziarom, univerzalna to odpoved na pad kazdej budovy :lol:

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#398 Příspěvek od Jimmi2 »

Čili mám tomu rozumět tak, Pete, že pád WTC1 a WTC2 jsi již pochopil (a akceptoval), a nyní se již můžeme plně soustředit na WTC7......? :wink:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#399 Příspěvek od xsc »

Mně se hlavně líbí, jak argumenty, které se nehodí, nazývá "PeteBurns" okecávačky, aniž by k nim dokázal říct cokoliv jiného, než že ocelový nosník unese vše :-)

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#400 Příspěvek od dudo02 »

PeteBurns píše:Ale co ma vybuch a opticke efekty spolocne s pevnostou celej budovy?
:lol:
Ty si ale pripad.

Ja som tu rozoberal pad samotnej budovy. Ci poskodenie zodpovedalo takemu naruseniu konstrukcie ,ktore viedlo k padu celej budovy. A ako taka budova vlastne pada.

Dalsimi vecami sa zaoberat nemienim - to mam dalsich X lepsich veci na praci.
A anyway, uznaj sam - bol bu to nekonecny pribeh, ktory by nikam neviedol.

A taka kamaratska rada - najprv porozmyslaj a potom pis. Precitaj si co si napisal a potom odosielaj. No offense.
Tak diky za pokec a verim tomu ze sa tu niekto na dalsiu debatu s tebou najde.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#401 Příspěvek od PeteBurns »

Jimmi2, kludne to tak mozes brat, ale zatial stale ticho po pesine :lol:
xsc, nedavajte mi do ust nieco, co som nikdy netvrdil, pekne odbiehate od temy niekam inam, inak moc sa mi paci, ze ked dochadzaju argumenty, zacnete prudit, pravda z toho nie je nic, su to iba blaboly, kde na tieto bludy stale chodite, je pekne, ze ste pristupili na tu manipulaciu, dalsie placanie bez argumentov, len vy sa zamotavate do svojich odpovedi, mlzit, to by vam islo, obhajujete neobhajitelne, proste vy ste uveril konspiracnej teorii, napisal ste blbost a teraz ju musite obalit klamstvami :lol:
Dudo02, ty rozoberas piate cez deviate, ale nema to ani hlavy ani paty ;) Ani ten naraz lietadla, ani vybuch, ani nasledny poziar tie budovy neznicilo, napriek tvojmu prekvapeniu zostali obe stat, pritom jedna bola poskodena v ovela vacsej vyske, nez ta druha, takze hmotnost toho vrchu bola velmi rozdielna, vysledok ale pozname, takze rad by som sa uz venoval WTC7 a Pentagonu, tam to bude zaujimavejsie ;)

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#402 Příspěvek od Jimmi2 »

PeteBurns píše: ...ani ten naraz lietadla, ani vybuch, ani nasledny poziar tie budovy neznicilo...
A jestli to Pete nebude nakonec tím, ostatně jako vždy v podobných případech, že se všechny tyto vlivy prostě docela nepříjemně (a také naprosto logicky) sečetly.
Ale je to asi marné, mé názorné vysvětlování také končí někde tady. A popravdě, kdo nemá základku, nemůže logicky na střední, takže WTC7 až někdy příště, ano......? :wink:

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#403 Příspěvek od PeteBurns »

Teoreticky by to mozne bolo, ale prakticky je tych nahod a nehod a suvisiacich okolnosti docela neprijemne privela, a bavime sa o psychopatickych amikoch, pre peniaze schopnych urobit cokolvek, ako historia ukazuje, takze je dost naivne zhltnut ich oficialnu verziu, ktora ma tych trhlin viac nez vysvetleni ;) Mne tie WTC7 a Pentagon uplne ako dokazy stacia, okrem toho obaja velmi dobre vieme, ze niekedy priste nebude nikdy :lol:

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#404 Příspěvek od workhard »

Už sis našel, z čeho byly ty podlahy :D
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#405 Příspěvek od PeteBurns »

Z nepalenej hliny? :lol:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“