Aktuálně Česká pošta 2022

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#406 Příspěvek od EKKAR »

Ty cajzlíku hubertusácká, srovnáváš nesrovnatelný. V místech, kde Spořitelna měla "monopol" = byla v místě jedinou bankou široko daleko se nic neredukovalo. K redukci poboček nebo jejich "zeštíhlení" došlo v místech, kde je v rámci blízkýho centra města vícero poboček i jinejch bank. A ty ostatní banky to udělaly stejně, takže místo 5 poboček umístěnejch do 500m od sebe s obsádkou dejme tomu 60-75 lidiček celkem zůstaly 4 pobočky, ale v nich v současnosti pracuje celkem míň jak 20 lidí - konkrétní situac tady v Třebový. Byla tady pobočka Spořitelny, Komerčky, UniCredit, ČSOB a GE/Monety - Komerčka skončila úplně, Spořitelna opustila svoji budovu postavenou v předminulým století za výnos ze sbírky místních občanů, protože ji po roce 2000 nějakej cajzl v Práglu určil k privatizaci a novej majitel se vysloveně 🤐 na údržbu, i když nájemný vybíral nemalý - a obsadila nemovitost po Komerčce, zbylý 3 "jen" snížily počet přepážkovejch pracovníků. Plus samozřejmě počta obsluhovala svoje klienty Počtovní banky. Ale to všecko jen proto, že tady byla hodně vysoká konkurence a narostla elektronizace bankovního styku, žádná banka snižování stavu personálu nebo dokonce rušení poboček nedělala z plezíru ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#407 Příspěvek od p32 »

Prej cajzlíku! Já bych mu teda dal! :lol:

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#408 Příspěvek od PotPalo »

Vy dvaja... Obrázek
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#409 Příspěvek od EKKAR »

p32 píše:Prej cajzlíku! Já bych mu teda dal! :lol:
Všecko západně vod Koněpůlek alias Perníkovic sou Cajzli, ty za Kolínem dokonce Švéďáci ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#410 Příspěvek od ZdenekHQ »

Hubert_79 píše:Z čeho Zdeňku vycházíš? Z článku na Novinkách, kde novinář sehnal babičku, co kvůli zavřené poště roní slzy...
Nikdy jsem nevycházel z nějakých článků na netu, nikdy mě nezajímal názor politické strany, vždycky vycházím pouze z názorů lidí včetně politiků.

Praha, to je taková "bublina". Tam je jinej svět. Včetně názorů. Docela zajímavý je, že oni si nemají o čem pokecat a ještě si na to stěžují. Vlastně nežijí, jen jezdí po baranďáku sem a tam.

A pak existuje skutečný venkov.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#411 Příspěvek od ZdenekHQ »

Cust píše:Kdyby jsi byl voličem ANO, tak víš, že ANO důchody řešila 8 let...
Bohužel Babiš nemá rád živnostníky a dává jim to taky najevo. To je "baťovskej" sytém, náš zaměstnanec, náš otrok. Tady máš dům, tady máš práci, ale budeš poslouchat i po pracovní době. Henry Ford by mohl vyprávět.

Stačila jedna kontrola a bylo jasný, že to mají nařízený a není to jejich aktivita. Ty jako zaměstnanec můžeš být klidný. Já s ním ve spoustě věcí souhlasím, ale tohle se prostě nedělá.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#412 Příspěvek od bu2520 »

Nedávno jsem mluvil s informatiky jednoho úřadu. Říkali jak se za současné vlády zvedl počet úředníku u nich, že tolik jich nepřibylo, za čtyři roky oligarchy jako za rok demokratů.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#413 Příspěvek od ZdenekHQ »

Už za mých "mladých let", když jsem studoval i na podnikatelce VUT, tak nám borec říkal, že v bývalém Adastu Adamov připadalo 20Kč na úředníky/management na 1Kč "vyrobené" dělníkem, který skutečně něco tvořil. Tenkrát mně to připadalo šílený, však nakonec to šlo taky do kytek.

Dneska ten úřednický stát jde úplně stejným směrem. Bohužel.

P.S. Kdysi úřednické řízení výroby zavedli v Německu. Jmenovalo se to byrokracie.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#414 Příspěvek od Hubert_79 »

ZdenekHQ píše:že oni si nemají o čem pokecat a ještě si na to stěžují. Vlastně nežijí, jen jezdí po baranďáku sem a tam.

A pak existuje skutečný venkov.
Řekl bych, že tvůj pohled bude poněkud zkreslený. Ale vymlouvat Ti ho nebudu, natož s Tebou polemizovat.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#415 Příspěvek od EKKAR »

Hubertusi, mám na tebe dotaz - ty něco víš o tom, že by počťácký šoféři/šoférky měli/y nějakou výjimku ze zákona, která by jim dovolovala zastavit a stát se služebním kchárem v křižovatce? A odůvodňovat to potřebou co nejrychlejšího doručení zásilky nebo výběru počtovní schránky???
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#416 Příspěvek od Hubert_79 »

Co mám info, tak žádnou takovou výjimkou nedisponují a jsou (v centru Prahy) často pokutováni městapem za stání v zákazu a podobně. Výjimky počta mívá na vjezd do pěších zón (coby zásobování) - individuálně vyjednané.
Z pohledu zákona je poštovní auto zcela běžné vozidlo.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#417 Příspěvek od Celeron »

Huberte, co jsem to zaslechl, že pošťácký manažeři se budou muset učit ukrainsky aby rozuměli vedení Český počty? 8O
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#418 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:Co mám info, tak žádnou takovou výjimkou nedisponují...
...
Z pohledu zákona je poštovní auto zcela běžné vozidlo.
Tak se podívej - dneska tady v Třebový. První fotka je screen z kamery, druhá je z Map.cz letecká fotka "místa činu". Odkaz na mapu je https://mapy.cz/s/gadozotujo Vlevo mimo záběr kamery je příčný parkoviště, kde bylo dostatek volnýho místa na postavení auta - je vidět i na tom leteckým záběru. Další volný místa na zaparkování jsou na ploše naproti přes cestu. Né, blonďatá kráča se musí postavit do křižovatky jak cyp.
A není to poprvé, co se musím vyhejbat počťácký pýče podobně odstavující vozidlo. Balíkáři s velkou 2,5t dodáfkou jsou schopní zastavit na komunikaci mezi barákama tak, že už nikdo další neprojede, jen aby nemuseli udělat o 20 kroků ke vchodu paneláku víc. Pak blokujou dopravu celou dobu, co zvoní a čekají až adresát přijde/sjede ke vchodu a vyřídí se agenda předávky - klidně i 10 minut. To co tahle sebranka si nedovolí ani GEIS nebo PPL ...
Přílohy
letecká fotka místa.jpg
(88.86 KiB) Staženo 12 x
píča z počty stojí v křižovatce.jpg
(70.89 KiB) Staženo 26 x
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#419 Příspěvek od Hubert_79 »

No. A co já s tím mám dělat 8O Tohle ale nepraktikuje jen pošta, nevím, jestli u vás jezdí rohlík nebo košík s nákupama. To je nemlich to samý. Že bych ale z toho dělal nějakou aféru?
--
O našich ukrajinských přátelích ve vedení pošty nevím. Jen jsem zachytil na novinkách komentáře, že to zprivatizuje ukrajinská pošta. Takže bych tomu zatím nepřikládal nějakou váhu, mohl to ostatně být rádobyvtipný podotek.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#420 Příspěvek od PotPalo »

@Ekkar: Vieš koľko času zaberie zaparkovanie na druhej strane, keď je nejaká-tá premávka? Musí sa prinajmenšom otočiť, zacúvať, následne prejsť cez cestu keď nič nepôjde, vybrať možno niekoľko kg, a celé opakovať v opačnom poradí. Pritom úkon výberu schránky je možno 20 sekúnd. To sa fakt pre to že niekto nemôže počkať 20 sekúnd, musí zabrať niekoľko minút parkovaním? A navyše parkovanie, to je dnes hneď bum prásk poplatok za parkovanie. Pritom ide iba o zastavenie, doslova na pár sekúnd. Ako mohla kedysi fungovať doba keď autobusy nemali zastávky a stáli priamo na ceste, cestujúci nastupovali a kupovali si lístky, kľudne niekoľko minút. Asi že ľudia boli tolerantný.

Vodič zastavil dobre, pred križovatkou. Keby zastavil za ňou, je to proti predpisom, lebo tuším že 5 metrov za križovatkou a 5 metrov pred prechodom sa nemôže stáť. (s tou križovatkou teraz presne neviem či to platí)
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“