Mikropájka ERS50

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#406 Příspěvek od ok1hga »

dá se to sehnat celé . . .
. . . já si koupil náhradní v Holicích.
Přílohy
IMG_20200331_164705.jpg
sagat ceník 2017.jpg

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#407 Příspěvek od fredis »

Akorát že komunikace se SAGATem je tak trochu na Ludolfa... :roll: :( Vlastní zkušenost. Před cca měsícem objednané 4 hroty a doteď nic.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#408 Příspěvek od Celeron »

Já nevím, jak to v tom Sagatu funguje. Poprvé jsem se nedočkal vůbec, podruhý to přišlo za 2 dny, potřetí za měsíc. Třeba u toho čekání měsíc bylo potvrzeno, že vše je skledem a přesto jsem čekal 3 týdny. U toho "nedočkal vůbec" komunikace naprosto žádná.
Takže asi fungují na základě konstalace hvězd, fází měsíce a nebo jedenáctiletýho ionosférickýho cyklu a to vše promíchaný dohromady. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#409 Příspěvek od salora »

Ano,po přečtení těch předchozích příspěvků a reakcími dochází že ta komunikace s tím SAGATEM moc nefunguje ono už ta nabídka a ty stránky byt vypadají velice nadějně a docela intuitivně ,tak uskutečnění a realizace objednávky samotné je mnoho vzdálená do zdárné transakce a je pouze škoda a chybou že tento prodejce navíc nekomunikuje což dělá vše ještě horší .
A co zde člen fora Petrfilipi který ti ppopisivl nějaký problém s touto páječkou ale na druhou stranu velkoryse nabízí celou škálu náhr. dílů pro ERS 50 viz tady :
https://www.sbazar.cz/filipi.josef/deta ... ajka-hroty

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#410 Příspěvek od hafca »

Já kupoval před časem díly na ERS tady. Všechno co jsem chtěl bylo doma za pár dní a ani ceny nejsou přemrštěné.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#411 Příspěvek od salora »

To je totéž co jsem poslal já :D

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#412 Příspěvek od ok1hga »

taky to mám ze stejného pramenu,
akorát jsem si to domluvil na setkání v Holicích a setkali jsme se osobně . . .

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#413 Příspěvek od hafca »

Alespoň je vidět, že to funguje. :wink:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#414 Příspěvek od salora »

Nj takže pokud tomu trochu jde porozumět tak to jsou dva nezávislé prameny/prodejci -dodavatelé stejného zboží ?Ten Sagat a Fillipe ?žeby to oba nezávisle na sobě vyráběli či měli nedozírné zásoby z dob totáče po ukončení výroby ? :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#415 Příspěvek od Celeron »

Kdoví jak to je, dva prodejci, jedna obec? Trochu moc náhoda, že? Rozhodně to nejsou třicetiletý zásoby. S hrotama byl problém už na počátku 90-tých let, čekalo se až budou vyrobeny a v tý době to ještě nebyl Sagat.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#416 Příspěvek od salora »

ano no vypadá to na nejakou spojitou nádobu přinejmenším to se rozumí to náhoda že jsou ze stejného místa rozhodně nebude ,přinejmenším mě připadá že se jedná o podobu adidas/puma/ :D a nejspíše se jedná o místo kde se ERS 50 za dob Tesly vyráběla.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#417 Příspěvek od Celeron »

Co vím, tak ERS50 dělali učedníci v Tesle Liptovský Hrádek. Nebo jsem si to za těch cca 35 let s něčím popletl?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#418 Příspěvek od salora »

Hm jseš si jistý že přesně tento typ ERS 50 se vyráběl v Liptovskom Hrádku na Slovensku ?Jedna věc je vyvinutí výrobku druhá výroba a navíc co jsem vysledoval na googlu tak těch modelů hrotových pájek se kdysi u nás vyrábělo povícero takže nejspíš i v různých místech republiky.
Je to ale jen má doměnka /nepotvrzená/

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#419 Příspěvek od miroja »

Potvrdzujem, ze ERS050-ka sa zacala vyrabat v Tesle Liptovsky Hradok. Nevylucujem, ze sa neskor vyroba presunula do inych zavodov (mozno Tesla Stropkov, co bol jej sestersky zavod), alebo sa len jednoducho niektora fabrika rozhodla, ze je zacne vyrabat a dost pravdepodobne bez suhlasu povodneho vyrobcu. Taketo spravanie bolo v podstate po prevrate bezne ...

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#420 Příspěvek od salora »

Děkuji za podnětnou reakci která defakto vysvětluje mou doměnku ,ano po převratu se toho dělo hodně v tomto ohledu a vše napovídá že se toho asi ujal i výrobce v čechách a to už s ohledem na tak značný výběr náhradních nabízených dílů pro ERS 50 vše napovídá že se výroba /přesunula/ na určitou dobu /do vymření/ do obce Skuteč ,či blízkého okolí :D
Ale to by nám nejlépe osvětlili prodejci nabízených pájek a náhr. dílů kteří to nepochybně budou zatvrzele tajit.
Je to i tak záhadou že i po tolika letech ukončení výroby se dají stále koupit od celé kompletní nové pájky až po nepřeberné množství samostatných náhr. dílů,pokud by to byli jen hroty tak tobych jako problém neviděl ale u těch dalších dílů už ano.

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“