Autor konspirací o 11.září, P. Marshall byl nalezen mrtev

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Věříte tzv. konspiračním teoriím ?

Ano
36
43%
Ne
32
38%
Je mi to jedno
16
19%
 
Celkem hlasů: 84

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#421 Příspěvek od rnbw »

Vzhladom na to, ze medzi nosnikmi na vonkajsej strane a nosnikmi v jadre budovy nebolo okrem podlah nic, tak boli aj podlahy dolezity prvok konstrukcie.

Nedavno som niekde v TV videl, ze nejaku rozostavanu vysoku budovu musia celu rozobrat, pretoze je zle postavena. Odstrelit to nemozu, pretoze by poskodili okolite nove budovy, ktore su uz v prevadzke. Ako sa to postupne postavilo, tak sa to postupne rozoberie a material odvezie.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#422 Příspěvek od workhard »

Ještě pár obrázků...
Přílohy
WTC1 Damage.jpg
WTC1
(28.11 KiB) Staženo 21 x
WTC2 Damage.jpg
WTC2
(21.66 KiB) Staženo 35 x
WTC-towers-progressive-collapse-impact-planes.gif
kolaps
(24.88 KiB) Staženo 24 x
Naposledy upravil(a) workhard dne 11 bře 2016, 20:53, celkem upraveno 1 x.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#423 Příspěvek od ok1hga »

PeteBurns píše: - mozeme teda v buducnosti cakat, ked budu dosluhovat ine mrakodrapy, ze teroristicke utoky sa este viackrat zopakuju :lol:
. . . teď se uhodil hřebíček na hlavičku !
. . . akorát je to potřeba dobře pojistit, nejlépe 2x !
na dva samostatné útoky.

Uživatelský avatar
dudo02
Příspěvky: 981
Registrován: 27 úno 2007, 01:00

#424 Příspěvek od dudo02 »

p32 píše:Tak to jsem ještě neviděl nosnou podlahu. To musí být fakt takový ten americký zázrak ze dřeva jak celý barák. Když zbourám nosný sloup, tak stavba určitě spadne (dnes nebo zítra), ale když zbourám podlahu, tak mi barák spadne taky? Takže, když ve sklepě přijdu o dřevěný strop a nahoře o dřevěnou podlahu, protože jsem jsi vyboural až na pár trámů, tak mi spadne celý barák dříve než udělám novou betonovou podlahu ? :cry:
Nosné systémy vysokých budov musia efektívne prenášať do základovej pôdy dve hlavné kategórie zaťažení: zvislé a vodorovné.
No a za to prenasanie horizontalnych sil je zodpovedna hlavne podlaha. A ano ,barak by spadol.

Tu je odkaz,ak by niekoho zaujimala problematika.Ziaden konspiracny ,alebo antikonspiracny link. Autor : doc. Ing. Ivan Harvan, PhD.
http://www.asb.sk/stavebnictvo/konstruk ... emetraseni

V Liverpoole som makal na tehlovej budove o vyske 6 poschodi.
Podorys kruh o priemere cca 30m.
Podlahy - tramove,drevene.
No a my mukli,sme fasovali retazove rucne pily a vsetky tie drevene podlazia sme pod sebou rozpilily a povyhadzovaly von oknami. Samozrejme pred tym sa instalovali krizom cez budovu ocelove nosniky, stale dva kolmo na seba na kazdom podlazi a kazde podlazie o nejaky ten stupen pootocene oproti vrchu. Az ked sme to cele rozobrali, tak som si pri pohlade zo spodu uvedomil, ze ta budova je bez tych podlah v podstate nic - bez vyztuh by padla.Pohlad zo spodu po uplnom rozobrati vyzeral ako na obrazku. Niekde by som vyhrabal aj foto, ak by som velmi chcel...
A to som si na zaciatku pri instalovani priecnych nosnikov a pohlade na vyse metrove obvodove mury stale vravel,ze aku zbytocnu robotu robime...
Samozrejme je pri vyskovych budovach horizontalne zatazenie niekde uplne inde ako pri takejto 20m.

No a potom sa vylialy nove betonove podlazia a vodorovne nosniky odstranily. Ale to som ja uz niekde inde demoloval dalsiu budovu.
Přílohy
xxx.png
(89.02 KiB) Staženo 18 x
Naposledy upravil(a) dudo02 dne 11 bře 2016, 22:10, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#425 Příspěvek od xsc »

p32 píše:Takže, když ve sklepě přijdu o dřevěný strop a nahoře o dřevěnou podlahu, protože jsem jsi vyboural až na pár trámů, tak mi spadne celý barák dříve než udělám novou betonovou podlahu ? :cry:
Dotaz vychází z nepoměru těch dvou konstrukcí. Stěny domu vydrží stát samostatně, protože nejsou příliš vysoké. Když ale uvolníte vazbu mezi nosnými sloupy výškové budovy, myslíte si, že zůstanou trčet stovku metrů vysoko?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#426 Příspěvek od p32 »

A proč bych měl uvolňovat vazbu, která je součástí nosného systému. Já se bavím o podlahách. To je takové to rovné, co za na ty vazby pokládá. Když chci na kole opravit píchlou duši, tak to kolo taky nezbavuji špic, že?
A je dost velký rozdíl mezi nosnou konstrukcí a tím, co je pro ni důležité. Když odstraním podlahu, ale zůstanou tam nosné prvky, tak znamená to, že se nic nestane s konstrukcí, ale jen se mnou, pokud bych chtěl po té chybějící podlaze chodit či jinak ji používat. Když rozbiju jedno okno, tak se to celé nesesype, ale může být dost velký průvan.
Já se divím jen tomu, že se celá konstrukce nerozdrtila samovolně tím tlakem horních pater. :lol:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#427 Příspěvek od xsc »

p32 píše:A proč bych měl uvolňovat vazbu, která je součástí nosného systému. Já se bavím o podlahách. To je takové to rovné, co za na ty vazby pokládá.
A co když se to na vazební prvky nepokládá, ale je to samo o sobě vazebním prvkem?

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#428 Příspěvek od PeteBurns »

xsc, a co teda tie nosniky rozdrvilo? Ten tvoj dynamicky raz? Na tomto obrazku pekne vidno ten rozdiel medzi nimi, ta nalavo bola zasiahnuta vyrazne nizsie, viac poschodi, s vyrazne vyssou vahou toho vrchu, a napriek tomu sa skydla az po hodine - ak teda viac poskodena budova v nizsom mieste vydrzala stat hodinu, ta druha vydrzala nejako podozrivo malo, pripadne ak ta druha vydrzala tak malo, tak ta prva vydrzala nejako podozrivo dlho, ci nie? :)
Přílohy
wtc.jpg
(8.57 KiB) Staženo 24 x

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#429 Příspěvek od p32 »

xsc píše:A co když se to na vazební prvky nepokládá, ale je to samo o
sobě vazebním prvkem?
Přiznám se, že nejsem žádný stavební inženýr na velké stavby typu mrakodrapů. Mám dojem, ale že to při té stavbě mrakodrapu vypadalo jinak, takže jim to muselo začít padat asi už tenkrát. No a jestli myslíš "to" jako podlahu, tak jsem fakt ještě neviděl podlahu jako vazební prvek, možná spíše jako vyplňovací prvek s funkcí po ní chodit a skládat na ni nějaké blbosti jako nábytek, stroje atd. Podlaha to ale nikdy doslova nenesla, to spíše ty vazební a nosné prvky pod ní, na kterých ležela. Sama o sobě samozřejmě nemůže být z "papíru", když má unést např. tunový stroj v prvním poschodí továrny atd.
Jen chci upozornit na to, že tady asi nikdo nebude stavebním konstruktérem na mrakodrapy, takže příspěvky všech tady bez rozdílu jsou jen dohady a teorie. Už jen ten otazník na konci tvého příspěvku ukazuje na to, že se ptáš, protože to nevíš. Doopravdy to taky nevím - nebyl jsem tam, ale byl tam známej měsíc před tím odstřelem.

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#430 Příspěvek od Stribrnak »

http://www.csfd.cz/film/390877-citizenf ... n/prehled/

V pondělí a v úterý bylo na ČT2. Vysílací čas o půlnoci, zřejmě aby nebyla moc velká sledovanost :-) Kdo nestihl, najdete zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 1538256041

PS: schválně, jak dlouho to v archivu ČT vydrží :-)

Stribrnak

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#431 Příspěvek od ok1hga »

Stribrnak píše: schválně, jak dlouho to v archivu ČT vydrží :-)
. . . nevydrželo

tak alespoň tady . . .
Přílohy
ouha.png
(211.88 KiB) Staženo 20 x

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#432 Příspěvek od xsc »

...vydrželo

Mně to funguje na ČT i teď. Kdyby to chtěli stáhnout, tak video nevystaví vůbec, nebo naskočí, že jim skončila autorská práva. Problém je, že i-vysílání je stále ve flashi.

Uživatelský avatar
jiriS
Příspěvky: 609
Registrován: 14 led 2014, 01:00
Bydliště: Ašsko
Kontaktovat uživatele:

#433 Příspěvek od jiriS »

Zajímavá přednáška i diskuze ke zhroucení WTC (František Wald, ČVUT):
https://www.youtube.com/watch?v=jTVT8KlVf9o
Jirka

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#434 Příspěvek od Mysteri »

Ak už ,,Občan Snowden" nebude v archíve, je na stiahnutie na ,,ulož.to". Sám som použil tú verziu v MP4 a je kvalitná.
Zujímavý je aj dokument, ktorý možno v Čechách poznáte, ja som sa k nemu dostal cez túto upútavku: Michael Moore o Českém míru Samotný dokument: Český mír

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#435 Příspěvek od Stribrnak »

Zajímavá informace k 15tému výročí. Co vy na to?

https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... -zari.html

Stribrnak

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“